Facebook už na Slovensku naplno cenzuruje, zasiahol aj proti Zem&Vek

· Čas čítania: 1 min.
foto: archív

Vo februári sme priniesli informáciu o plánovanom zvyšovaní cenzúry na slovenskom facebooku. V článku sa píše: „Sociálna sieť Facebook uviedla svoj nový program na odhaľovanie dezinformácii aj v našom regióne v spolupráci so spravodajskou agentúrou AFP, ktorá bude „dezinformačné“ príspevky preverovať, oznámili zástupcovia Facebooku na stretnutí v Bratislave. Takto označeným príspevky sa bude umelo znižovať dosah, zobrazia sa menšiemu počtu užívateľov“. Celé znenie nájdete tu.

V uplynulých týždňoch sme na našej  stránke zaznamenali výrazný pokles dosahu zdieľaných príspevkov. Obmedzenia a virálne útoky na našu webovú a facebookovú stránku nie sú žiadnou novinkou. V súvislosti s článkom, v ktorom sme informovali o rozšírení cenzúry v rámci boja s dezinformáciami, sme dnes obdržali notifikáciu, že „preverovateľ faktov“, respektíve spravodajská agentúra AFP vyhodnotila nami zdieľaný obsah ako „zavádzajúci a falošný“.

„Stránkam a webom, ktoré opakovane publikujú alebo zdieľajú falošné správy, znížime celkovú distribúciu príspevkov,“ píše sa v upozornení s tým, že pre užívateľov takéto stránky ostanú aj po odstránení nežiaduceho obsahu permanentne zobrazené ako „dezinformačné“.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár