Falošný demagóg, český premiér Andrej Babiš sa obul do médií – „piatej kolóny“

Foto: Screenshot YouTube

Český premiér Andrej Babiš ukázal, že ako mnohí jeho kolegovia – politici, rád sa prezentuje, zverejňuje statusy na sociálnych sieťach, propaguje svoju politiku prostredníctvom textových príspevkov a videí, kritizuje oponentov a snaží sa presvedčiť verejnosť, teda voličov, že jedine on je to najlepšie pre štát a vie ako najlepšie obhájiť záujmy obyvateľstva. Vo svojej relácii Čau lidi na YouTube sa venoval aktuálnej koronakrízovej situácii, ale aj útokom médií, ktoré ho nešetrili kritikou.

Začal „reklamou“ vlastnej vlády, keď tvrdil, že situácia s koronakrízou je v Česku oveľa lepšia, ako v mnohých iných štátoch. Vyhlásil, že sa treba očkovať a ako podčiarkol, „prekonať tie rôzne dezinformácie“, ktoré spochybňujú užitočnosť a bezpečnosť očkovania. Podčiarkol, že česká vláda bude pokračovať vo svojej „očkovacej politike“. Potom sa pochválil, že Česko bolo po Francúzsku úspešnou krajinou v Európskej únii, ktorá získala z Bruselu druhú najväčšiu dotáciu.

Babiš sa tiež pochválil, že práve on vybojoval pre Českú republiku 180 miliárd korún z mimoriadneho fondu obnovy Európskej únie. Avšak sa posťažoval, že tripartita a koaličná ČSSD finalizáciu českého plánu obnovy zdržovala. „Bol som u Ursuly (von der Leyenovej) tretí pre peniaze na fond obnovy, vybojovali sme 180 miliárd, ale bohužiaľ, v rámci vyjednávania tripartita, koaličný partner – to všetko trvalo dosť dlho, ale predsa je to schválené“, zdôraznil český premiér.

A potom sa Babiš obul do „zlých“ novinárov verejnoprávnych médií, ktorých obvinil zo šírenia dezinformácií pred tlačovou konferenciou s von der Leyenovou. Záhadou je, prečo spomenul iba verejnoprávne média: žeby nezávislé, opozičné a iné média majú Babiša radi viac, ako verejnoprávne?.. Tak alebo onak, český premiér s presvedčením vyhlásil, že verejnoprávne média a „aktivistickí novinári“ chcú poškodiť národné záujmy Českej republiky. Dokonca tvrdil, že mu to otvorene prezradili novinári, ktoré podľa neho tieto dezinformačné správy pripravovali.

Za hlavných aktérov dezinformačnej kampane označil ČTK a Český rozhlas, ktoré ako predpokladá premiér, chceli torpédovať jeho rokovania s predsedníčkou Európskej komisie  Ursulou von der Leyenovou. „Čo sa ale nestalo. Piata kolóna u nás, čo bojuje v Bruseli proti našim záujmom – proti vašim záujmom – zorganizovala neskutočnú dezinformáciu,“ poťažkával český premiér.

A čo mal na mysli? ČTK a Český rozhlas zverejnili správu v ktorej uviedli, že za účelom,  aby Česká republika mohla bruselské peniaze získať, musí nejako vyriešiť premiérov stret záujmov. Babiš prečítal správu, ktorú zverejnili české média iba sedem minút pred jeho stretnutím s von der Leyenovou.

„Česká republika musí pre prístup k peniazom z mimoriadneho fondu EU na oživenie ekonomiky do polovice roku 2022 prijať konkrétne opatrenia kvôli kauze stretu záujmov Andreja Babiša, v opačnom prípade o peniaze príde. Na dotaz Radiožurnálu to potvrdili vysoko postavené EU zdroje,“ citoval Andrej Babiš z tweetu novinára verejnoprávneho rozhlasu.

Andrej Babiš ďalej uviedol, že dezinformácie o jeho osobe šíri taktiež aj spravodajca Českého rozhlasu v Bruselu Viktor Daňek. „Že to bolo načasované, to nám povedali aj tí novinári, pretože ten editor im hovoril, že nemôžu to povedať skôr, ale až tesne pred tlačovkou, aby zmarili tú tlačovku,“ tvrdil Andrej Babiš. „Viete, medzi nami je plno novinárov, hlavne z vydavateľstva Economia, ale i verejnoprávny rozhlas. Je tu pán zástupca, ktorý žije z našich daní, tweetoval presne načasovanú správu, presne o 11:51,“ jedoval sa Daniš a na kameru ukázal tweet rozhlasového spravodajcu Daňka.

„Sprostá lož! Normálne sprostá lož. A že sa nehanbia“, rozčuľoval sa český premiér. „Títo ľudia, aby ste vedeli, si totiž priali, aby sme tie peniaze nedostali. Tak, ako zatiaľ nedostalo Maďarsko alebo Poľsko. A chceli to hodiť na Babiša. Neskutočný podraz. Verejnoprávny rozhlas, ČTK klamú a všetci to po nich skopírovali,“ zdôraznil Andrej Babiš.

Podčiarkol, že v dokumentoch EÚ sa o jeho údajnom strete záujmov nie je ani zmienka. Tvrdí, že „túto sprostú lož zorganizovali, je to jasná „účelovka“. „Za svedkov“ vzal celé obyvateľstvo Česka, keď vyhlásil, že novinári konajú proti štátnym záujmom, proti záujmom celého ľudu krajiny – a to iba preto, ako zdôraznil, „aby poškodili Babiša a manipulovali“. „Namiesto toho, aby nás pochválili, že sme doniesli oveľa viac peňazí ako naši predchodcovia, napádajú nás. Tak niečo také som ešte v živote nezažil“, pomaly začínal vrieť český premiér.

Poukázal, že v Česku sú „aktivistickí novinári, ktorí iba šíria dezinformácie a vymýšľajú klamstvá proti Babišovi“. Obvinil ich z toho, že „iba niekoľko mesiacov pred voľbami vymývajú mozgy klamstvami proti Babišovi…“ Potom prešiel na inú tému a porozprával o tom, ako „premiér statočne bojoval proti rakovine“… Toľko z „Nedeľnej chvíľky poézie“ českého premiéra Andreja Babiša.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=YeNzr6OlR7Y

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár