Farba krvi v logu Denníka N je symbolikou

foto:archív

O tom čo sa deje na Ukrajine, presnejšie vo východnej časti Ukrajiny, čítame v slovenskom mainstreame cenzurované informácie.  . Blogerské noviny vám prinášajú necenzurované informácie o Ukrajinskom konflikte, pretože sme zásadne proti vojne a zabíjaniu ľudí.

Médiá „poslušne“ preberajú informácie prefiltrované z TASR, REUTERS, ako je to zaužívané celé roky. Korešpondenti vysielaní priamo na miesto činu, takmer prestali existovať. Informácie sú na objednávku centralizované, modifikované, mumifikované a ponúknuté verejnosti ako zaručená pravda súčasnej moci.A čo je zaujímavejšie, že ak sa nejaký slovenský novinár vyberie na východ Ukrajiny, tak treba okamžite spozornieť, pretože to nieje iba kvôli spravodajstvu.
Bezpochyby: na Ukrajine sa dejú čudné veci a iba málokto sa che do bahna vojny miešať. Špinu na rukách nechce mať nikto, iba ak by tá špina stála za nejaký ten dolár. Potom je tá krv na rukách, aj slovenských novinárov znesiteľnejšia.

Denník N sa vybral cestou tvrdej propagandy vojny pod dohľadom ukrajinského oligarchu Kolomojského. Pri hľadaní informácií o Ukrajine na stránkach Denníka N ma ich stránka presunula na Ukrajinskú stránku UNIAN Information agency

UNIAN denne informuje o konflikte na východe Ukrajiny, samozrejme výlučne jednostranným pohľadom na konflikt. Nájdete na nej priame označenie neustáleho agresora, krvilačnú beštiu ktorá denne porušuje všetko a tým je samozrejme Rusko.Nájdete tam informácie typu: …“sily pod vedením Ruska uskutočnili 25. mája štyri útoky na pozície ukrajinskej armády v Donbase na východnej Ukrajine“ …“Ruské hybridné vojenské sily v posledných 24 hodinách nasadili 17 útokov na ukrajinské armádne pozície v Donbase na východnej Ukrajine, pričom jeden ukrajinský vojak bol nahlásený ako zabitý v akcii a druhý ako zranený v akcii“ … “Celkovo sa 23. mája uskutočnili útoky pod vedením Ruska. 11 útokov na ukrajinské pozície v Donbase“…atď. Problém je, že o priamej ruskej intervencii neexistujú na tejto stránke žiadne dôkazy. Prečo?

Nedávna informácia uverejnená 27.mája bola o návšteve nového prezidenta Volodimira Zelenského na východe Ukrajiny v oblasti konfliktu. Prezident sa stretol s členmi ukrajinských spoločných síl, pýtal sa ich na životné podmienky, kvalitu potravín, vybavenie, sociálne balíčky. Po inšpekcii vojska prezident zdôraznil potrebu zabezpečiť lepšie podmienky pre armádu.

„Podmienky pre armádu, ktorá bráni Ukrajinu, by mali byť normálne,“ povedal pri kontrole životných podmienok ukrajinských vojakov. Na oko nepodstatné vyjadrenie jasne udalo smer akým sa bude uberať konflikt. Namiesto očakávaného ukončenia konfliktu sa budú liať nové prostriedky do armády, ich modernizácia a nové gradovanie vojny čo znamená viac obetí na oboch stranách konfliktu.

Len pár dní dozadu 23.5.2019 pred návštevou ukrajinského prezidenta vo vojnovej oblasti, bolo senátom spojených štátov navrhnuté navýšenie finančného balíku na 300mil. USD pre rok 2020. Ukrajinské veľvyslanectvo v Spojených štátoch na svojej Facebookovej stránke uvádza: „Americký senátny výbor pre ozbrojené služby schválil návrh zákona o národnom obrannom povolení (NDAA) na rok 2020, ktorý povolil pridelenie 300 miliónov USD pre Pentagon, aby poskytol Ukrajine bezpečnostnú pomoc, ktorá bude o 50 miliónov USD vyššia ako tohtoročné rozpočtové prostriedky. Z tejto sumy by malo byť 100 mil. USD vyčlenených len na smrtiace typy zbraní, “

 

Okrem toho sa v dokumente navrhuje rozšíriť pomoc USA pri posilňovaní obranných kapacít ozbrojených síl Ukrajiny prostredníctvom začlenenia pobrežných obranných zariadení a protilietadlových rakiet.

Spolu s prezidentom navštívil vojnovú zónu aj novovymenovaný 21.5.2019 šéf generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Ruslan Chomčak ktorý sa verejne vyslovil: „Som proti akémukoľvek rozhovoru, som vojak,náčelník generálneho štábu – moje funkcie sú úplne iné, nie som vyjednávač,“ povedal v rozhovore pre UNIAN.„Nechajte vyjednávačov vyjednávať – nato je ministerstvo zahraničných vecí a inéštruktúry, ktoré by mali viesť rozhovory. Môžem zvládnuť, pripraviť ukrajinské ozbrojené sily na všetky možné hrozby, na primeranú reakciu a s minimálnymi stratami,“ dodal.

Vojna na východe Ukrajiny naberá oveľa väčšie obrátky ako doteraz. Personálne aj finančne je vojna zabezpečená, stačí už len mediálne vymýť verejnosti mozgy.Ideálne prostredníctvom Denníka N, aby každý, kto by na Slovensku pochyboval, mohol byť onálepkovány. Rusko je predsa jediný agresor …

Štváčsky Informačný portál UNIAN s ktorým partnersky spolupracuje Denník N spadá do mediálnej skupiny 1 + 1 Media Group a je jedným z najväčších mediálnych konglomerátov na Ukrajine. 1 + 1 Media Group pozostáva zo siedmych ukrajinských televíznych kanálov : 1+1,2+2, TET, PLUSPLUS, Bigudi, UNIAN TV, 1+1 International.

Prezident Zelenskyj je rozprávkový projekt, ktorého uskutočnenie je priam neuveriteľné

Ihor Valeriyovych Kolomoyskyi je ukrajinský žid, miliardár, oligarcha, nepriateľ Ruska a vlastní 70% mediálnej skupiny 1+1, ktorej televízny kanál 1+1 začalvysielať v roku 2015 zábavný, politicko-satirický seriál “ Sluha ľudu „, v ktorom Volodymyr Zelenskyj – dnešný prezident Ukrajiny v ňom hral úlohu prezidenta Ukrajiny. Seriál sa stal veľmi populárny v krátkom čase a hlavná postava učiteľa, ktorý sa omylom stal prezidentom Ukrajiny sa stala celebritou. Ukrajinci si za tri roky vysielania rolu Zelenského tak osvojili, že keď ohlásil kandidatúru na prezidenta Ukrajina zajásala. Takého prezidenta totiž všetci chceli. Problém je naozaj drobný: diváci akosi pozabudli, že išlo o film a Zelenskyj v ňom iba hrá …

Jeho cesta k prezidentovaniu bola jasná voľba. Kolomojski doslova stvoril nového prezidenta Ukrajiny veľmi podobne, ako bola doslova z ničoho stvorená budúca prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová.. Úprimne: Ako voličku ma takýto primitívny spôsob vedenia politiky uráža. Takmer 80% Ukrajincov proste vo voľbách dostali, ako hŕstku najhlúpejších primitívov. A 23,9% Slovákov tiež.

Okrem veľmi silných medzinárodných spoločností stvoril Kolomojski aj súkromné armády akou je napríklad DNIPRO. Vznik súkromných armád povolil vtedajší Ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov, ktorý vydal 13. apríla 2014 dekrét, ktorý povoľuje vytvorenie nových polovojenských jednotiek z civilistov do 12 000 osôb.

Dnipro – špeciálny prápor hliadkovej polície vznikol za 10 miliónov USD po tom, čo sa Kolomoysky stal guvernérom Dnipropetrovskej oblasti (od 2.3.2014 – do 24.3.2015). Prápor slúžil ako vyberač ciel na viacerých kontrolných miestach v juhovýchodnej časti Ukrajiny. Dňa 24. decembra 2014 Amnesty International informovala, že jednotka DNIPRO blokuje humanitárnu pomoc, ktorú z Ukrajiny vyslal ďalší ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov. Jednotky DNIPRO, AIDAR, DONBASS vtedy argumentovali, že humanitárna pomoc by mohla skončiť v nesprávnych rukách a mohla by byť speňažená.  Denis Krivosheev, úradujúci riaditeľ pre Európu a Strednú Áziu pre Amnesty International, uviedol, že „Využívanie hladovania civilistov ako metódy vojny je vojnový zločin“. Velitelia však neskončili pred súdom, ale naopak niektorí sa dostali do Ukrajinského parlamentu za poslancov.

Jednotka AIDAR vznikla v máji 2014 ako prápor teritoriálnej obrany zo žoldnierov tak ako ostatné súkromné armády Kolomoyského. Významnou členkou AIDAR bola aj pilotka Nadiya Viktorivna Savchenko. V apríli 2015 guvernér Luhanskej oblastiHennadiy Moskal apeloval na Ukrajinskú vládu aby si spravila s AIDAR poriadok potom čo prápor AIDAR ukradol sanitky pre vlastnú potrebu, „terorizoval región“početnými krádežami so zbraňou v ruke a prevzal niektoré pekárne na chlieb.

Prápor AZOV propagovaný aj dnes na stránkach UNIAN, ktoré Denník N odporúča svojim čitateľom, vznikol súbežne v máji 2014 v Mariupolskej oblasti. Okamžite získal katastrofickú povesť po obvineniach z mučenia a vojnových zločinov, ako aj neonacistických sympatií a používania súvisiacich symbolov samotným plukom, ako je vidieť na ich logu s Wolfsangelom, jedným z pôvodných použitých symbolovnemeckej nacistickej strany. V roku 2014 bolo približne 10-20% členov jednotky neonacisti. Členovia pluku pochádzajú z 22 krajín a majú rôzny pôvod. V septembri 2014 bol Azovský prápor rozšírený z práporu na pluk a zapísaný do Národnej gardy Ukrajiny Aj ostatné súkromné armády mali podobný osud všetky boli začlenené do Ukrajinskej armády. Okolo tejto doby začalo dostávať zvýšené zásoby ťažkých zbraní. Azovský prápor dostal finančné prostriedky od ministra vnútra Ukrajiny a ďalších zdrojov ako ukrajinskí oligarchovia. Takže zatiaľ čo jeho dobrovoľníci boli oficiálne zaplatený 6.000 hrivien (čo je dnes 202 EUR) mesačne, ale v skutočnostidostávali asi 10.000 hrivien (čo je dnes 340 EUR) mesačne. Sám Kolomoysky motivoval žoldnierov, napríklad za každého chyteného separatistu mali dostaťžoldnieri 10.000USD a za dodanie vodcu separatistov Olega Tsarova bola vypísaná odmena 500.000 USD. Ukrajinská vláda spolu s oligarchami typu Kolomojski spustili krvilačné besnenie na východe Ukrajiny ktoré nemalo absolútne žiadne hranice. Ich besnenie vyústilo až do reakcií Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva.Správy uverejnené Úradum vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) spojili Azovský prápor s vojnovými zločinmi ako je masové rabovanie, nezákonné zadržiavanie a mučenie. Správa OHCHR z marca 2016 uviedla, že organizácia„zozbierala podrobné informácie o priebehu nepriateľských akcií ukrajinských ozbrojených síl a azovského pluku v okolí Shyrokyne (31 km východne od Mariupolu) a od neho v lete 2014. Doposiaľ bolo zdokumentované hromadné rabovanie civilných domov, ako aj bombardovanie civilných oblastí medzi septembrom 2014 a februárom 2015 „.Ďalšia správa OHCHR zdokumentovala prípad znásilnenia a mučenia: „Muž s mentálnym postihnutím bol vystavený krutému zaobchádzaniu, znásilňovaniu a iným formám sexuálneho násilia 8 až 10 členov z práporov„ AZOV “a„ DONBAS “. Zdravie obete sa následne natoľko zhoršilo, že bol hospitalizovaný v psychiatrickej nemocnici. V správe z januára 2015 sa uvádza, že prívrženec Doneckej republiky bol zadržaný a mučený elektrickou energiou a topením, čo viedlo k jeho vynútenémupriznaniu špionáže pre proruských militantov. Činnosť členov AZOV boli tak do očí bijúci, že kongres USA schválil v roku 2018 legislatívnu blokujúcu vojenskej pomoci pre AZOV na základe svojej ideológie – nadradenosti bielej rasy – tzv. biela supermačistická ideológia. Dnes je situácia iná a kongresu Spojených štátov už nevadí nacistická ideológia, naopak schvaľujú finančné prostriedky pre výcvik a nákup nových techník.

Zverstvá ktoré boli a naďalej sú páchané na nevinných obetiach nebudú nikdy všetky zdokumentované a vinníci nikdy nebudú potrestaní. Mŕtve obete sú umlčané spolu s ich svedectvom. Navyše vodcovia vraždiacich kománd sú dnes uprataný v Ukrajinskej politike čakajúc na nové voľby ktoré avizoval prezident Zelenskyj. Ostatok žoldnierov je začlenení do oficiálnej Ukrajinskej armády užívajúc štedré dotácie aj z USA.

Kde nieje vôľa tam nieje cesta. Na Ukrajine nieje vôľa a dlhodobo nieje vidieť ani cestu k ukončeniu vojny, k označeniu vinníkov a ich potrestanie. Prvé svetielko nádejev podobe obvinení ex-prezidenta Porošenka je len divadlo pre verejnosť v skutočnosti nejde o spravodlivosť za vojnové zločiny, ale o osobnú pomstu Kolomojského ktorému Porošenko za jeho prezidentovania znárodnil v roku 2016 najväčšiu Ukrajinskú banku – PrivatBank. Zbavil ho postu guvernéra a vyprevadil z Ukrajiny až do posledných dní kedy sa opäť mohol vrátiť z Izraela na Ukrajinu po zvolení Zelenského za prezidenta.

Dnes je na programe ďalší level vojny oveľa sofistikovanejšou formou s podporou aj susedných štátov ako je Slovensko a s podporou propagandistických médií typu Denníka N čo je bezpochyby predĺžená ruka propagandy vojny Kolomojského a jeho UNIAN-u.

O tom, že sa pripravuje niečo veľké niet asi pochýb: Manipulatívne zvolení prezidenti Čaputová a Zelenkyj sú už palácoch, jednostranná propaganda vojny od Denníka N, dlhodobé presúvanie bojovej techniky cez územie Slovenska na východ, znervózňuje Slovákov absolútne oprávnene. K tomu si prirátajme nezmyselný nákup amerických bojových lietadiel Slovenskou vládou pod vedením Smer-SD,SNS a Most. Ale aj momentálne „zatajená“ kauza vybudovanie americkej základne na území Slovenska v Kuchyni.

Na akej strane konfliktu je zaradené oficiálne Slovensko a akým smerom pri súčasnej politickej konštalácii sa bude uberať je každému jasné. A ako bude reagovať obyčajný Slovák v otvorenom vojenskom konflikte? Pravdepodobne si v majorite zvolí podporu Dombasu, ale len v podobe statusov na Facebooku, pretože v reálnom živote človek volí strach z vojny.

Autor: Mária Vidomská

zdroj: bgn.sk

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár