Farmaceutická mafia pritvrdzuje represie

· Čas čítania: 2 min.

V marci 2019 ministerka ohlásila zákaz vstupu neočkovaným deťom do predškolských zariadení. Paradoxne, po novom budú musieť ísť päťročné deti do škôlok, aj keby očkované neboli. Na podporu tejto novely predniesla ministerka v NR SR 12. 9. 2019 priam srdcervúci prejav plný zavádzaní a neprávd. Vecná kritika na seba nedala dlho čakať, napríklad www.bit.ly/kalavska.

Príklad: Vraj nemožno upustiť od represií voči neočkovaným, pretože nie sme ako Škandinávia, kde je aj bez povinného očkovania vyššia očkovanosť než u nás a 70 – 80 % ľudí chodí na preventívne prehliadky, kým u nás len 20 %. V skutočnosti je však návštevnosť preventívnych prehliadok i očkovanosť na Slovensku vyššia než je priemer škandinávskych krajín. V snahe vyvrátiť súvislosť medzi očkovaním a autizmom ministerka poukázala na dánsku štúdiu, kde však v skutočnosti v skupine očkovaných vakcínou MMR bolo o 25,5 % vyššie riziko autizmu než v skupine neočkovaných.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa navrhovanej novely Zákona o ochrane verejného zdravia sú neočkované deti do 5. narodenín hrozbou pre verejné zdravie iba v škôlke, ale nikde inde nie (na ihrisku, v kine, divadle, MHD…). Neočkované päťročné a staršie deti už nie sú hrozbou ani v škôlke či škole. Hrozbou nie sú nikde ani neočkovaní dospelí (rodičia, učiteľky, kuchárky, upratovačky…). Ani očkované deti do 5. narodenín, ktoré po očkovaní žiadnu imunitu nezískali alebo už o ňu prišli (vyprchala) – a je ich viac než detí neočkovaných, nie sú žiadnou hrozbou pre verejné zdravie.

Autor: Marián Fillo

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár