Fauci otočil. Teraz tvrdí, že druhá vlna COVID-19 nie je nevyhnutná a nosenie rúšok je len symbolické

Foto: Youtube

Doktor Anthony Fauci teraz tvrdí, že druhá vlna COVID-19 nebude a nosenie rúšok je len symbolické.

V stredajšom interview na CNN v „Newsroom“, sa člen krízového štábu Bieleho domu pre koronavírus Fauci vyjadril, že druhá vlna COVID-19 nie je nevyhnutná.

Často hovoríme o pravdepodobnosti druhej vlny alebo prepuknutia vírusu po opätovnom uvoľnení,“ vysvetľuje Fauci. „To nemusíme akceptovať ako nevyhnutnosť.“

Obzvlášť, keď ľudia začínajú premýšľať o páde,“ pokračoval. „Chcem, aby si ľudia uvedomili, že sa to môže stať, ale nie je to nevyhnutné.“

Fauci pripustil, že s postupom času začína byť čoraz optimistickejší a trvá na tom, že zvýšená kapacita testovania v USA pomáha predchádzať Covid-19.

Poukázal na to, že druhej vlne sa dá úplne zabrániť, ak USA sú schopné mať funkčný systém a vôľu robiť určité opatrenia, ktorými sú jasná a účinná identifikácia, izolácia a sledovanie kontaktov.“

Ešte v apríli Fauci tvrdil, že druhej vlne koronavírusu sa nevyhneme.

Počas interview s MSNBC povedal: „Koronovírusu sa nevyhneme ďalšiu sezónu… Keď sa tak stane, to, ako sa s ním vysporiadame, určí, čo bude neskôr.“

Fauci tiež povedal, že Američania by mali nosiť rúška na verejnosti, aby chránili samých seba – ale tiež, aby získali potrebný návyk.

Chcem ochrániť seba a rovnako ochrániť ostatných (nosením rúška) a z tohto dôvodu chcem, aby sa stalo symbolom pre ľudí, aby videli, že to je vec, ktorú je potrebné urobiť,“ dodal.

Počas interview expert na infekčné ochorenia pripustil, že nosenie rúšok nie je 100% účinné, ale povedal, že toto gesto preukazuje „rešpekt“ voči ostatným ľuďom.

Zdroje: www.news-republic.com

https://www.youtube.com/watch?v=vGj5XrPP6Mw

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár