FAZ: Dánsko a Rakúsko zvažujú odstúpenie od Globálneho paktu OSN o migrácii

Tagged With: , , , , Add Comment

Nemecký denník Frankfurter Algemeine Zeitung (FAZ) prináša správu o viedenskom stretnutí rakúskeho ministra vnútra a dánskej ministerky pre integráciu. Výsledkom je návrh nového európskeho plánu o migrácii, ktorý je v rozpore s Globálnym paktom OSN o presídľovaní migrantov

Slovenské médiá podrobne rozoberajú prípravy na komunálne voľby a opozícia sa neustále snaží útočiť na Smer. V tejto atmosfére by nemalo našej pozornosti uniknúť, že Rakúsko a Dánsko sa predbežne dištancujú od pripravovaného Globálneho paktu OSN o migrácii. Popri USA, Australie a Maďarska by sa jednalo už o päť vyspelých krajín, ktoré by sa k paktu nepripojili!

Rakúsky minister vnútra Herbert Kickl a dánska ministerka pre integráciu Inger Støjberg sa vo štvrtok a v piatok vo Viedni zhodli, že plán OSN na presídľovanie by mal byť odložený na neskôr. Najskôr sa chcú sústrediť na ochranu vonkajších hraníc Schengenu, rozbitie pašeráckych sietí a na integráciu alebo deportáciu tých migrantov, ktorí už v Európskej Únii sú.

To nekorešponduje s nedávnym vyhlásením premiéra Pellegríniho a predstaviteľom SaS, ktorí sú nejakých migrantov ochotných prijímať.

K téme sa vyjadril aj nemecký Epoch Times. Aj toto médium tvrdí, že ďalšiu migráciu je možné zvážiť až po zastavení ilegálneho prisťahovalectva. To je vraj v rozpore s plánmi OSN

Na Globálny pakt o migrácii OSN sa pozerá kriticky stále viac nemeckých susedov. Teraz, keď USA, Maďarsko a Austrália oznámili odstúpenie od paktu, zvažujú podobný krok aj Dánsko a Rakúsko.

Rakúsko a Dánsko uviedli, že migrácia by sa mohla prípadne zvážiť až po zmiernení nelegálneho prisťahovalectva – a obnovení dôvery európskej populácie.

Iba po zabezpečení hraníc EÚ by sa mohlo uvažovať o umožnení vstupu zraniteľných utečencov do Európy.

Rakúsky minister vnútra Herbert Kickl vo Viedni povedal: „Ak sa pýtate na môj osobný názor, presídlenie musí byť náhradou za to, čo v súčasnosti prežívame a bez príplatku.

Dánska ministerka pre integráciu Inger Støjberg oznámila 4. októbra, že Dánsko v roku 2018 neprijme žiadnych migrantov.

Rakúsky denník Krone v piatok uverejnil sedembodový plán rakúskeho ministra.

  1. Vytvoriť systém, ktorý identifikuje a podporí tých, ktorí skutočne potrebujú ochranu.
  2. Pomôcť vytvárať pracovné miesta v regiónoch pôvodu migrácie s cieľom uľahčiť týmto krajinám a odradiť od ilegálnej migrácie do Európy. Viac unijnej podpory pre vstupné krajiny.
  3. Posilniť kapacity azylových a migračných orgánov na migračných trasách.
  4. Rozbiť obchodný model obchodníkov a pašerákov s ľuďmi. Vytvoriť právny rámec pre pátracie a záchranné operácie v Stredozemí na základe existujúceho Dohovoru o morskom práve a zriadiť záchranné strediská mimo EÚ.
  5. Zabezpečiť účinné riadenie ochrany vonkajších hraníc EÚ a odchod všetkých osôb, ktoré sú nelegálne prítomné v EÚ. Vykoná sa to tak, že sa vykoná skríningový postup priamo v hotspotoch na vonkajších hraniciach EÚ.
  6. Krajiny EÚ by mali rozdeliť zodpovednosť za ochranu utečencov a zabrániť ilegálnej migrácii. Panuje predstava, že všetky štáty EÚ a schengenského priestoru prejavia solidaritu.
  7. Ochrániť osobitne zraniteľných utečencov (presídlenie) treťou krajinou. Po prvé, malo by to byť o obmedzení ilegálnej migrácie, potom o presídlení bezpečným a legálnym spôsobom a len pre zraniteľné osoby.

Kickl ďalej zdôrazňuje, že ochranu musia dostať iba tí, čo ju viditeľne „skutočne potrebujú„. Momentálne sa však dostáva ochrany v Európe „tím, ktorí sa presadzujú„, ktorí sú „najhlasnejší“ a „najsilnejší“.

https://slobodnyvyber.sk/faz-dansko-a-rakusko-zvazuju-odstupenie-od-globalneho-paktu-osn-o-migracii/amp/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis