FIASKO: PRAVDA O KORONAVÍRUSE PRICHÁDZA NA SVET

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Profesor virológie, epidemiológie a štatistiky na Stanfordskej univerzite, John Ioannidis uviedol, že údaje, ktoré sa zhromaždili k dnešnému dňu o tom, koľko ľudí je nakazených a ako sa epidémia šíri, sú veľmi nespoľahlivé.“ Verejne dostupné informácie o šírení vírusu sú podľa Ioannidisa fiaskom dôkazov“.

Tri mesiace po prepuknutí choroby väčšina krajín vrátane Spojených štátov nie je schopná testovať ani len minimálne potrebné množstvo ľudí a žiadna krajina nemá spoľahlivé údaje o výskyte vírusu v reprezentatívne náhodnej vzorke všeobecnej populácie. Toto fiasko dôkazov spôsobuje obrovské zmätenie, pokiaľ ide o stanovenie miery úmrtnosti na COVID-19. Miera úmrtnosti 3,4%, ktorú uvádza Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), je desivá, no bez významu,“ píše vedec.

Jedinýkrát, kedy boli testovaní všetci z potencionálne nakazených, bola výletná loď Diamond Princess a jej cestujúci v karanténe. V týchto testoch bola miera úmrtnosti 1,0% a väčšinou to boli iba starší ľudia.

Skupina francúzskych lekárov potvrdila tieto výpočty Ioannidisa a dospela k záveru, že letalita COVID-19 sa významne nelíši od ochorenia SARS spôsobeného dovtedy známymi koronavírusmi. Problém COVID-19 je podľa francúzskych virológov „pravdepodobne nadhodnotený“ a poznamenávajú, že na svete sa v súčasnosti šíria štyri rôzne koronavírusy, ktoré infikovali, často asymptomaticky, milióny ľudí, ale ktoré majú aj nízku úmrtnosť.

Tím amerických a čínskych virológov v článku publikovanom v prestížnom lekárskom časopise World Nature Medicine predložil detailné údaje o šírení koronavírusu v čínskom meste Wu-chan (v čínskej provincii Hubei), kde bol COVID-19 zaznamenaný prvýkrát. Riziko úmrtia v oblastiach mimo provincie Hubei bolo 0,85% a 1,2 – 1,4% pre mesto Wu-chan, čo koreluje aj s údajmi profesora Ioannidisa.

Vedúci svetoví viroológovia však spochybňujú tvrdenie, že obyvateľstvo nezískava imunitu proti COVID-19. Medzinárodný lekársky portál BMJ, citujúci štúdie popredných medzinárodných vedcov, píše, že veľká väčšina infekcií koronavírusmi nevedie k stabilným  symptómom. Sergio Romagnani, profesor klinickej imunológie na Florentskej univerzite hovorí, že väčšina ľudí infikovaných koronavírusom nevykazuje rovnaké príznaky. Údaje Romagnaniho vychádzajú zo štúdie vykonanej v úplne izolovanej dedine s populáciou asi 3000 obyvateľov v severnom Taliansku.

Riaditeľ Centra pre medicínu založenú na dôkazoch na Oxfordskej univerzite Karl Henegan je presvedčený: Niet pochýb o tom, že COVID-19 sa môže šíriť oveľa rozsiahlejšie … Avšak karanténa (zablokovanie šírenia) bude mať negatívny dopad na nás všetkých a ešte aj na našich potomkov a je nepravdepodobné, že sa ho podarí spomaliť alebo úplne zastaviť. Džin je už totiž vypustený z fľaše.

Profesor Knut Witkowski, ktorý 20 rokov viedol Katedru biostatistiky a epidemiológie na Rockefellerovej univerzite, sa vyjadruje ešte viac kategoricky. Podľa neho je totiž viac ako 90% ľudí s pozitívnym výsledkom testu bez závažných príznakov, takže nie je dôvod hovoriť o ‚neexistencii imunity‘ obyvateľstva“.

Rakúski lekári s ním súhlasia. Centrum lekárskej štatistiky na Viedenskej univerzite analyzovalo údaje o úmrtnosti v Rakúsku za prvých desať dní apríla a dospeli k záveru, že krivka úmrtnosti prípade COVID-19 „približne zodpovedá normálnej úmrtnosti mužov a žien v určitých vekových skupinách“. Inými slovami, väčšina ľudí, ktorí majú pozitívny koronavírusový test, zomrela, ako sa hovorí, od staroby.

Správy o mladých a zdravých ľuďoch, ktorí zomreli na koronavírusy, sa po bližšom preskúmaní ukázali ako nepravdivé,“ uviedli predstavitelia nezávislej švajčiarskej výskumnej skupiny Swiss Propaganda Research (SPR). Mnoho z týchto ľudí buď nezomrelo na COVID-19, alebo mali vážne stavy (napríklad nediagnostikovaná leukémia). Píše o tom britský The Guardian a aj španielsky portál Gool.com.

Od polovice apríla celková úmrtnosť v Spojených štátoch a vo väčšine európskych krajín naďalej spadá do rozsahu závažných sezónnych epidémií SARS alebo chrípky. Pokiaľ ide o výrazne zvýšenú úmrtnosť, napríklad v severnom Taliansku, vedci sa prikláňajú k záveru, že dôvodom je znečistenie ovzdušia a infekcia Legionellou (baktéria spôsobujúca akútnu infekciu), ako aj nízka úroveň rozvoja systému zdravotnej starostlivosti a starostlivosti o staršie osoby v krajine. Podstatnou zložkou celkového kolapsu bola aj panika.

Preťaženie systémov zdravotnej starostlivosti v súčasnosti v USA, Veľkej Británii, Španielsku a Taliansku nie je až tak neobvyklé. V roku 2018 boli nemocnice v Spojených štátoch naplnené pacientmi s bežnou vírusovou chrípkou a mesto Alabama vtedy muselo vyhlásiť stav núdze (PE). Plánované operácie v miestnych nemocniciach boli zrušené a pacienti s inými chorobami neboli jednoducho primárne akceptovaní. Kalifornia bola vyhlásená za „vojnovú zónu“, pri ktorej sa chrípka liečila v narýchlo postavených stanoch. V tom istom roku 2018 boli jednotky intenzívnej starostlivosti v Miláne „úplne preplnené“ pacientmi s chrípkou.

V decembri 2019 národné zdravotnícke služby Spojeného kráľovstva zriadili vo viac ako polovici svojich nemocníc ďalšie „dočasné lôžka“, aby sa vyrovnali s prílevom ľudí s nákazou chrípky. Väčšina z týchto nemocníc však už minulý rok zrušila tieto dočasné lôžka a zredukovala ich stav na pôvodné počty. V novembri 2019 britskí odborníci varovali, že britské národné zdravotníctvo sa nemôže vyrovnať so sezónnou chrípkou.

V Španielsku chrípka prepadáva nemocnice takmer každý rok. V roku 2015 ležali pacienti na chodbách. V marci 2019 boli španielske nemocnice preplnené na viac ako 200%.

Odkiaľ pochádzajú úžasné počty úmrtí na koronavírus?

Predseda nemeckého Inštitútu Roberta Kocha Lothar Wheeler na tlačovej konferencii 20. marca povedal, že príčinu smrti zosnulých osôb s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus nemecké orgány oficiálne prehodnotia, a to najmä v dôsledku prítomnosti iných ochorení.

Skutočnosť, že tomu tak je v Nemecku, potvrdil nemecký virolog Hendrick Strick, ktorý sa odvolal na prípad 78-ročného muža, ktorý zomrel na zlyhanie srdca bez najmenšieho poškodenia pľúc, ale bol zahrnutý do štatistík úmrtí na koronavírus. Oficiálne údaje z laboratórií ukazujú, že vírus sa šíri oveľa pomalšie, než sa argumentovalo … vláda a vládne orgány odmietajú vykonať potrebné prešetrenie týchto informácí, aby si to zbytočne „nekomplikovali“,“ píšu nemecké médiá.

Ale čo s údajne exponenciálnym nárastom počtu infekcií koronavírusom?

Faktom je, že počet testov v mnohých krajinách exponenciálne rastie. Vo väčšine krajín je pomer pozitívnych testov k celkovému počtu testov buď konštantný (5-15%) alebo rastie veľmi pomaly. Švajčiarsky lekár Felix Stolkman poskytuje relevantné údaje za Spojené štáty, Nemecko a Švajčiarsko.

WHO podporuje názory popredných virológov. Na rozdiel od svojich úvodných vyhlásení koncom marca WHO zistila, že neexistujú dôkazy o šírení vírusu vo vzduchových kvapkách. A vedúci nemecký virológ Hendrick Streck nenašiel žiadne vzduchom sa šíriace kvapôčky a ani iné kontaktné cesty.

Americký lekár Scott Jensen, ktorý je senátorom štátu Minnesota, nedávno hovoril o príčinách desivých štatistík okolo tohto ochorenia. Pre televíziu Fox News 8. apríla Jensen uviedol, že v úmrtných listoch lekári označujú COVID-19 ako príčinu smrti, čo je podľa jeho názoru „úplný nezmysel“. Faktom je, že poistný systém American Medicare preplatí za pacienta s koronavírusom 13 000 dolárov a 39 000 dolárov, ak je tento pacient pripojený k mechanickému pľúcnej ventilácii.

Jensen uviedol, že dostal sedemstránkový dokument s pokynmi, ako vyplniť úmrtný list s diagnózou COVID-19 bez laboratórnych testov, ktoré potvrdzujú, že pacient vírus skutočne mal. Lekár by mal napísať, že došlo k úmrtiu pacienta, pravdepodobne (naozaj sa uvádza pojem pravdepodobne) v dôsledku koronavírusu. Tieto nemocnice, ktoré sa riadia pokynmi, dostanú trikrát toľko peňazí, ako keby pacient umrel z inej príčiny. Jensen ukázal inštrukcie naživo.

Nezávislá švajčiarska výskumná skupina Swiss Propaganda Research uverejnila svoje osobitné vyšetrovanie, v ktorom uviedla početné prípady nepodporovanej dramatizácie epidémie koronavírusu vo svetových médiách. V zhrnutí ich vyšetrovania si neodpustili citát Švajčiara Alberta Camusa: Jediný spôsob, ako sa vysporiadať s morom, je úprimnosť.

Autor: Vladimir Prochvatilov, Fond Strategickej kultúry

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár