Fico: Kotlebovi môžeme len ticho závidieť

Tagged With: , Add Comment

Expremiér Robert Fico naznačil, že médiá paradoxne zvyšujú Kotlebovi preferencie. Deje sa to aj ich konaním, keď najprv vytvoria veľký verejný tlak a následne sa ľudia po rozhodnutí súdu môžu oprávnene pýtať, či polícia zasiahne aj voči ďalším tisíckam ľudí, ktorí rozumejú Mazurekovmu rozhorčeniu voči zneužívačom (a to bez ohľadu na ich farbu pleti) sociálneho systému. Sami sú frustrovaní a nahnevaní a sem-tam niečo utrúsia v „krčme“ či len tak na prechádzke po ulici. Fico v najnovšom videu odsúdil správanie novinárov, ktorých označil za vytváračov nového národného hrdinu, a to aj vďaka ich selektivite.

Článok pokračuje pod reklamou.


Predseda SMER-SD Robert Fico naznačuje aj selektivitu orgánov činných v trestnom konaní. Nazdáva sa, že podobnú aktivitu, akú vyvinuli voči Mazurekovi, ktorého obvinili a odsúdili za výroky voči Rómom v rádiu Frontinus, by mali vykonať aj voči Trubanovi a jeho rečiam o drogách. Fico cíti, že polícia, prokuratúra a súdy rozhodujú pod mediálnym tlakom, čo nepovažuje za správne. Selektivitu orgánov činnných v trestnom konaní vysvetľuje aj zaujímavým námetom, že by sa teraz policajti mohli upriamiť na slovenské pohostninstvá. A o robotu nebudú mať núdzu. „Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať,“ povedal Fico, ktorý si sám neraz nedával servítku pred ústa. Veď s jeho vládou je neodmysliteľne spojený prípad Hedvigy Malinovej či prípadu z východného Slovenska. „To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?

Tlak novinárov, z ktorých niekorí akoby si kontrolnú funkciu strážneho psa pomýlili s funkciou vydieračov a mafiánov, a pôsobia sériou článkov aj na políciu, prokuratúru, súdy, sa nepáči ani viacnásobnému expremiérovi, ktorý je profesne docentom práva. „Viackrát som upozorňoval na to, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov,“ povedal s tým, že rozsudok Najvyššieho súdu SR voči poslancovi Mazurekovi rešpektuje. Zároveň však dodáva, že médiá, akoby si vlastne neuvedomili a neuvedomujú, robia Kotlebovi veľkú službu. „Ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť.“

Novinári prostredníctvom svojho tlaku vlastne urobili z Milana Mazureka legendu. Ako z Jánošíka. Nech bol akýmkoľvek zbojníkom, jeho pomyselné preferencie sú vysoké, čo sa prejavilo aj v nominácii v súťaži Najväčší Slovák. Fico je presvedčený, že Mazurek vlastne „povedal to, čo si myslí takmer celý národ“, povedal s tým, že Kotleba si naozaj môže mädliť ruky. „Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,“ povedal Fico, ktorý v minulosti počas predvolebnej kampane tiež používal podobne tvrdé slová voči Rómom.

Expremiér, ktorý v slovenských dejinách na kresle premiéra strávil najdlhšie obdobie zo všetkých šéfov exekutívy pripomenul, že jeho strana SMER-SD je výlučne protifašistická. „Keby nás nebolo, doteraz sú všetky pomníky k SNP zaprášené a 9. september nie je pamätným dňom obetí holokaustu a rasového násilia. Predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko Marianovi Kotlebovi môžeme len ticho závidieť, ako mu hlupáci z denníkov SME, N či tretí slniečkársky sektor naháňajú percentá,“ uzavrel Fico.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Michal Albert

Pridaj komentár

  & Časopis