Francúzsko rozdelia na 2 časti: V jednej bude demokracia a v druhej islam a šaría

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Archív

Vo Francúzsku je čoraz viac Francúzov moslimskej viery a čoraz viac moslimov, ktorí trvale v krajine žijú. Moslimov každý rok razantne pribúda. A ich podiel na počte obyvateľov Francúzska sa percentuálne neustále zväčšuje.
Veľká časť z nich sa dožaduje zabudovania takých zákonov do francúzskej ústavy, ktoré sú odvodené z Koránu a islamského práva a moslimovia chcú, aby francúzska ústava zahrňovala aj šaríu.
Vo Francúzsku som v priebehu tohto roku vo viacerých mestách navštívil štvrte, kde fakticky vládne zákon islamu a kde francúzski policajti nemajú najmenšie šance presadzovať francúzske zákony, a preto tam radšej vôbec nechodia!
Mnohí etnickí Francúzi sú toho názoru, že radikálny islam je vo Francúzsku už mimoriadne silný a že bude ďalej silnieť, a preto ho nikdy nebude možné skrotiť a už vonkoncom nie „vykynožiť“. To znamená, že vo Francúzsku bude žiť veľká časť obyvateľov, ktorí nebudú nikdy uznávať demokraciu a jej zákony.
Treba ale otvorene napísať aj to, že vo Francúzsku už dlhšiu dobu neexistuje žiadny spoločný fundament pre existenciu jednotného francúzskeho národa.
Christian de Moliner, profesor a publicista preto navrhuje teritoriálne rozdelenie Francúzska na dve časti. Vláda bude len jedna pre celé Francúzsko, ale v jednej časti budú žiť občania, ktorí sa podrobia islamskému právu a šaríi a v druhej časti občania, ktorí budú mať demokraciu a francúzske demokratické zákony.
Francúzsko sa potom stane prvým európskym štátom s duálnym právnym systémom.
História nás učí, že v minulosti boli také prípady, keď teritoriálne oddelenie dvoch etnických spoločenstiev, ktoré mali vzájomné spory, prípadne pociťovali voči sebe nepriateľstvo a nedôveru, dokázalo vyriešiť predtým neriešiteľný dlhodobý konflikt.
Dva príklady:
Sudán eliminoval z veľkej časti svoje občianske vojny tým, že vypustil južnú časť svojho teritória a tam bol vyhlásený Južný Sudán.
Gréci a Turci ukončili svoj viac ako sto rokov trvajúci vojnový stav v roku 1922 tým, že si navzájom vymenili cudziu časť svojho obyvateľstva. Grécki Turci išli do Turecka a naopak, Gréci z Turecka sa vrátili do Grécka.
Podobne by bolo možné vyriešiť aj dlhodobý palestínsko-izraelský konflikt.
De Moliner je presvedčený, že takéto teritoriálne rozdelenie, aké podľa neho čaká už veľmi skoro Francúzsko, neminie ani ďalšie európske štáty, ktoré urobili v minulosti tú obrovskú chybu, že masovo púšťali na svoje územia moslimov (v nejednom prípade boli zneužívaní ako lacné pracovné sily – ako napr. Turci v Nemecku v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch 20. storočia, čo skvele opísal vo svojej knihe Ganz unten nemecký investigatívny žurnalista Günter Wallraff) ako Nemecko, Švédsko, Belgicko a neskôr aj ďalšie.
Vo Francúzsku už teraz je množstvo islamisticky organizovaných nepokojov, kravalov a teroristických útokov, ktoré musia neustále potláčať policajti.
O veľkej väčšine z nich už médiá ani neinformujú.
Policajti sú mimoriadne preťažení a nejeden z nich ukončí dobrovoľne svoj život. Situácia v tomto smere sa bude ďalej zhoršovať a nastanú pomery, keď sily polície nepostačia a bude musieť zasahovať francúzska armáda a tá bude musieť obsadiť a kontrolovať nespočetné štvrte, aby aspoň ako tak zaručila poriadok a pokoj.
Krajina sa tak dostane fakticky do vojnového stavu.
Vo Francúzsku sa tak postupne a rýchlo vytvára druhý národ a ten bude možné upokojiť len tak, že dostane svoje teritórium, svoje druhé Francúzsko – Francúzsko islamu a šarie.
Som si istý, že aj v Macronovej hlave sa táto idea už zahniezdila a o nej „uvažuje“. Alebo, že by jej už nenápadne slúžil?
V jednom z mojich článkov som pred nejakým časom publikoval túto tému:
V parížskej mestskej časti Clichy demonštrovalo sto politikov a niekoľko tisíc občanov proti modleniu moslimov v uliciach mesta.
Článok len dokresľuje a či podčiarkuje to, čo som tu napísal.
Roman Bednár
https://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-rozdelia-na-2-casti-v-jednej-bude-demokracia-v-druhej-islam-saria/1478808
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár