Francúzsky parlament prejednáva úradnú kategóriu matka a otec

· Čas čítania: 5 min.

Na stole je rodovo neutrálne označenie „rodič 1, rodič 2“. Tradičná európska rodina, založená manželstvom muža a ženy, je implicitne definovaná Ústavou SR, ako rodina, založená manželstvom muža a ženy.

Ostatné typy rodín, v dôsledku liberalizácie a individualizácie ľudských práv a slobôd a v dôsledku snáh, definovať ako rodinu aj spolužitie párov rovnakého pohlavia a inštitucionalizovať ich zákonom, sú voči rodine, založenej manželstvom muža a ženy podružné.

Ide o pokusy a omyly definovať rodinu ako zhluk hocikoho s hocikým, najmä s dôrazom na rovnosť pohlaví a rodov (rodová ideológia). Týchto pokusov pribúda.

Ibaže túto „evolúciu rodiny“ kladú aj na slovenský parlamentný stôl asi dve percentá gay a lesbickej populácie (prostredníctvom ich zástupcov, ľudsko-právnych „neziskoviek“). Toto percento zastupuje celosvetový štatistický pomer gejov a lezieb voči štandardným hetero ľuďom.

Z článku: „Tento pokrokový krok parížskych poslancov si všimol aj český poslanec Tomio Okamura. Na svojej facebookovej stránke s pohoršením reagoval na túto iniciatívu: „Francúzsky parlament zrušil kategóriu matka a otec na úradných listinách. Nejde o nič iné, než o postupnú likvidáciu rodiny ako základnej spoločenskej hodnoty. Neomarxistickí pokrokári sa tým už ani netaja. Postupne budujú systém absolútnej kontroly a regulácie spojený s postupnou genocídou európskych národov. Chystajú pre nás spoločnú kategóriu ,,otroci,“ predpokladá politik.

Poznámka: Kategória „otrocije dnes predbežne prehnaná, ale núti myslieť a premýšľať o nej najmä v intenciách a konotáciách New World Order…

Upozornenie pred čítaním článku; slovo vo význame „zrušil“ ešte neplatí: Návrh zákona je na stole francúzskeho parlamentu v štádiu rozpravy. Hlavné správy, ktoré priamy zdroj neuvádzajú, prebrali len fejzbúkové statusy Tomia Okamuru, ktorý tiež neposkytol žiadny odkaz na zdroj:
https://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-parlament-zrusil-kategoriu-matka-otec-uradnych-listinach-chceme-dopadnut-mamuty/1672860
https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2424907617520039

Dohľadal som chýbajúce zdroje a „veci“ sa majú takto:
Francúzsky parlament hlasoval za vyňatie slov “matka” a “otec” z oficiálnych dokumentov vo vzdelávacom systéme.

Nové pomenovanie je zamerané na ukončenie diskriminácie voči rodičom rovnakého pohlavia, ktoré je podľa kritikov “dehumanises” a môže viesť k problému, ktorý/rá z nich dostane označenie ako rodič 1.

Cieľom tohto pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu je zakomponovať rodovú diverzitu detí v administratívnych formách predložených v škole,” povedala Valérie Petit, poslankyňa REM strany prezidenta Emmanuela Macrona:
Máme rodiny, ktoré sa ocitli tvárou v tvár kliešťatám zachyteným v dosť staromódnych sociálnych a rodinných modeloch. Pre nás je tento článok meraním sociálnej rovnosti.

Reakcie: “Keď počujem, že ľudia hovoria, že ide o staromódny model, pripomínam ľuďom, že dnes medzi civilnými manželskými zväzkami je asi 95% párov mužov a žien,” uviedol konzervatívny poslanec Xavier Breton. Jeho kolega, konzervatívec Fabien Di Filippo, odsúdil tento krok ako “desivú ideológiu.

Nielen konzervatívci však spochybňujú účinnosť novej legislatívy. Alexandre Urwicz, prezident AFDH, francúzskeho združenia pre rodičov rovnakého pohlavia, sa zasa obáva, že právne predpisy (označenie rodič 1 a rodič 2) by mohli vytvoriť “rodičovskú hierarchiu. Kto je rodičom číslo 1 a kto rodičom číslo 2?Pýta sa a dodáva, že namiesto toho môže byť použitý menej kontroverzné “otec, matka a právny zástupca “.

Novela môže byť ešte zamietnutá väčšinovým senátom, ale potom sa vráti do francúzskeho Národného zhromaždenia na ďalšie posúdenie.

Originálny zdroj:
https://voiceofeurope.com/2019/02/france-changes-mother-and-father-to-parent-1-and-parent-2-under-new-law/

Doplnkové zdroje:
https://www.telegraph.co.uk/news/2019/02/14/schools-france-replace-mother-father-parent-1-2-controversial/
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6709801/French-national-assembly-votes-remove-words-mother-father-school-forms.html
https://www.thetimes.co.uk/article/mother-and-father-to-be-banned-on-forms-as-french-schools-go-gender-neutral-3pzlrcn6d

Vieme aj, že česká snemovňa predbežne pozastavila prejednávanie návrhu zákona poslankyne Radky Maxové (ANO) z podnetu Iniciativy Jsme fér na uznanie manželstiev párov rovnakého pohlavia.

Česká televízia odvysielala (aj):
https://www.facebook.com/tomio.cz/photos/a.185333081477515/2368704296473705/?type=3&theater

Poznámka (1): Česká politická strana Tomia Okamuru Strana priamej demokracie (SPD) je politológmi a slniečkármi nálepkovaná ako populistická a anti systémová, nie ale extrémistická. Definičné znaky extrémizmu sa liberálom nepodarilo preukázať. Naopak, zvrátenosť ich neomarxistickej gender ideológie áno.

Na Slovensku je nositeľom nálepky „nacisti a fašisti“ (anti systémový extrémizmus) ĽSNS. Háčik: Zatiaľ o tom nevie najkompetentnejší, ktorým je Najvyšší súd SR: https://www.teraz.sk/slovensko/ns-sr-do-konca-roka-o-zakaze-parlamentn/368470-clanok.html
A to už beží druhá polovica februára 2019.

Poznámka (2): Francúzsko patrí do jadra EÚ. Kľúčom k hlbšej integrácii členských štátov EÚ je integrácia do jej jadra, ktoré okrem ekonomických, vykazuje aj iné definičné znaky (jadro a téma tohto článku).

Ak zákon o manželstvách gayov a lezieb v Česku „prejde“, ako súčasť ich salámovej metódy, na stôl príde téma rodič 1 a rodič 2.

Mimochodom, Česko sa prijatím tohto zákona dostane do jurisdikcie Európskeho súdu pre ľudské práva a tým stratí ďalší kus suverenity a zvrchovanosti: A to platí prípadne aj pre Slovensko.

Spoločne s Českom sa priblížime (integrujeme) bližšie k „jadru“ Európskej únie.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/francuzsky-parlament-prejednava-uradnu-kategoriu-matka-a-otec.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár