Francúzsky tieňový minister o podpise Marrákešskej zmluvy: “Macron sa chystá zradiť Francúzov a ešte viac destabilizovať krajinu”

Hnutie francúzskych „žltých viest“ upriamilo pozornosť i na tzv. Marrákešský pakt o migrácii. Aktivisti hnutia varujú pred podpisom zmluvy, mainstreamové médiá, naopak, zdôrazňujú, že zmluva je nezáväzná a nijako neobmedzuje suverenitu štátu.

Prezident Macron mal pôvodne odcestovať do Maroka, kde sa bude zmluva podpisovať, avšak vzhľadom na dramatické udalosti, ktoré prebiehajú vo Francúzsku, cestu zrušil. Bez ohľadu na to však Francúzsko svoj podpis na zmluvu pripojí.

Pre týždenník Valeures actuelles na tému paktu poskytol rozhovor Eric Ciotti, poslanec za stranu republikánov a súčasne tieňový minister vnútra.

Eric Ciotti pokladá podpísanie migračného paktu za „najhoršiu možnú odpoveď na migračnú krízu.“ Politik pre týždenník vysvetľuje, že vzhľadom na prudký demografický rast v afrických krajinách je nutné, aby sa Európa bránila migračným tokom, ktoré menia tvár západnej spoločnosti. Do roku 2050 by sa mala populácia Afriky zdvojnásobiť, čo znamená 2,5 miliardy obyvateľov, z ktorých polovica bude mať menej než 25 rokov. “To je skutočná časovaná bomba pre Európu, ktorá sa zmieta v hlbokej sociálnej kríze a kríze identity a ktorej populácia klesá.“

Politik vysvetlil, že od začiatku roku 2018 v jeho departemente Aples-Maritimes bolo 24 700 zásahov na francúzsko-talianskej hranici a na tomto migračnom chaose sa len priživuje pašerácka mafia, ktorá zneužíva ľudskú biedu.“ Marákešský pakt len zdôrazní tieto problémy, pretože sa jedná o ideologický dokument, ktorý považuje masovú migráciu za nevyhnunosť, voči ktorej by mali krajiny rezignovať,“ zdôraznil Ciotti.

Na otázku, či by mal prezident Macron konzultovať podpis zmluvy vzhľadom na to, že 8 z 10 Francúzov odmieta masovú migráciu, Ciotti odpovedá: „Myslím, že migrácia nie je príležitosť, ale predovšetkým dráma. Ľudská dráma pre tých, ktorí sú nútení opustiť svoje krajiny a sociálna dráma a krízy identity pre tie krajiny, ktoré vidia prichádzať milióny migrantov, ktorí často nehovoria ich jazykom a pre ktorých nemáme ani prácu, ani ubytovanie a ktorým nemôžeme ponúknuť pokojnú budúcnosť. Emanuel Macron nie je známy svojou schopnosťou načúvať ani svojou empatiou. Mal by si dávať pozor, pretože hnev ľudí sa dnes obracia proti nemu. Namiesto pohŕdania by mal vziať do úvahy odmietanie masovej a nekontrolovanej migrácie obyvateľstvom.“

Reč prišla aj na protesty žltých viest, ktorých príčinu vidí politik v globalizácii. Protestujúci sú podľa neho ľudia, na ktorých dopadajú negatívne dôsledky globalizácie: deindustrializácia regiónov, masová nezamestnanosť, deštrukcia národných štátov, všeobecné schudobnenie, strata hodnôt, ktoré formujú národnú identitu.

„V rovnakom čase vidia (Francúzi), že sa udeľujú práva ľuďom, ktorí vstúpili do našej krajiny ilegálne. Emanuel Macron je odtrhnutý od reality, kedy ľudia očakávajú väčšie sprísnenie a bezpečnosť ohľadom nelegálnych migrantov. Podpisom tejto zmluvy sa teda chystá zradiť Francúzov a ešte viac destabilizovať našu krajinu, ktorá už je i tak rozdelená.“

Riešenie vidí politik nie v spomínanom pakte, ale naopak v spolupráci jednotlivých krajín, v sprísnení ostrahy hraníc a predovšetkým v boji proti pašerákom, deportácii kriminálnikov a stanovenie ročnej kvóty, ktorú by odhlasoval parlament.

Čo sa týka argumentov, že pakt je nezáväzný, Ciotti odpovedá: “Nebuďme naivní, text, ktorý podpíše toľko krajín, bude mať záväzný potenciál i pre krajiny, ktoré ho nepodpíšu. To je sila množstva. Ak Francúzsko podpíše tento pakt, nebude mať viac suverenitu rozhodovať o tom, kto prichádza do krajiny. To znamená, že bude mať povinnosť poskytnúť migrantom „ rovnaké práva, sociálne poistenie a sociálne služby“ podľa článku 5. Ciotti upozorňuje, že podľa článku 13 bude potrebné akceptovať diverzitu a „propagáciu kultúr, tradící a zvykov populáćie migrantov“, čo je naopak v rozpore s požiadavkou integrácie, ktorú požadujú republikáni.

Na otázku o odňatí dotácie pre médiá, ktoré budú označené za diskriminačné voči migrantom, tak ako to v texte paktu odporúča OSN, poslanec odpovedá: „Je to už dlho, čo niektoré médiá presadzujú jediný správny, politicko korektný pohľad na migráciu. Niektoré slová sú tabu a niektoré myšlienky diabolizované vo verejnej debate. Týmto paktom budú štáty pobádané, aby boli potrestané všetky mediálne prejavy, ktoré sa pokúsia “stigmatizovať„ migrantov, bez toho, aby sme definovali, čo táto stigmatizácia znamená. Publikovanie názoru Francúzov, ktorí nechcú masovú migráciu, bude teda zakázané? To je skrátka a jasne intelektuálna cenzúra, ktorá je v rozpore s republikánskou tradíciou,“ uzatvára rozhovor Ciotti.

Autorka: Katarína Hanzlíková

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-tienovy-minister-o-podpise-marrakesskej-zmluvy-macron-sa-chysta-zradit-francuzov-este-viac-destabilizovat-krajinu/1603632

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Je len otazkou casu, kedy sa tento system nevyhnutne rozpadne a zborti pod vlastnou vahou. Strecha tejto bizarnej stavby uz pokryva skoro cely svet, ale podporne stlpy zabudli postavit.

Leave a Reply