Gašpar o Tódovej

Tagged With: , Add Comment

Do tejto kategórie nepatrí ani Tódová, ani Šimíčková, ani žiadny iný novinár, píše Gašpar o nemožnosti médií legálne sa dostať ku spisom.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Smrť dvoch mladých ľudí sa takmer od začiatku vyšetrovania stala nástrojom niektorých médií, mimovládnych organizácií a opozičných politikov v boji s vládnou mocou, myslí si bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý si nedávno založil konto na facebooku a takouto formou sa rozhodol verejnosti predstaviť svoje pohľady na rôzne spoločenské témy.

Obzvlášť zaujala jeho ambícia priblížiť prostredníctvom najznámejšej sociálnej siete svoje konanie vo funkcii šéfa policajného zboru po vražde novinára a jeho priateľky, ale aj ďalšie okolnosti, ktoré má možnosť prezradiť. „Záleží mi na tom, aby ste aj Vy mali možnosť urobiť si vlastný názor a porovnať informácie, ktoré denne produkujú a následne podsúvajú verejnosti niektoré médiá, mimovládne organizácie a opoziční politici, s informáciami, ktoré Vám podložím konkrétnymi faktami,“ napísal s tým, že v tomto svojom facebookovom seriáli statusov sa okrem iného chce bližšie pozrieť pod kožu aj médiám, ktoré situáciu zjavne zneužívajú. „Kedy a prečo začal organizovaný a systémový útok niektorých médií, mimovládnych organizácií a opozičných politikov voči ministerstvu vnútra, jeho ministrovi, a postupne aj proti polícií a mojej osobe, ako predstaviteľov hlavného silového rezortu štátu.“

V inom statuse sa bývalý policajný prezident pozrel na nezákonný únik informácií práve z prípadu vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Píše, že toto dianie nie je náhodným – politici a médiá ho využívajú na politický boj. „Ide o účelovú propagandu s cieľom zmanipulovať čo najväčšiu časť verejnosti pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami,“ napísal 57-ročný kežmarský rodák s tým, že novinári nekonajú v súlade s pomyselným kostolným poriadkom. Zákonnou cestou sa totiž žurnalisti k takýmto údajom proste dostať nemôžu. „Podľa zákona smú nazerať do vyšetrovacích spisov, robiť si z nich poznámky a žiadať fotokópie, len oprávnené osoby. Budete prekvapení, ale do tejto kategórie nepatrí ani Tódová, ani Šimíčková, ani žiadny iný novinár,“ doplnil bývalý policajný prezident, ktorý z postu odstúpil niekoľko mesiacov po mediálne snáď najvýznamnejšej udalosti roka 2018. Pouličné protesty, ktoré nasledovali po vražde a podľa opozície a médií boli absolútne autentické a politikmi neorganizované, žiadali hlavu Fica, Kaliňáka a Gašpara. A práve bývalý policajný prezident tomuto tlaku odolal najdlhšie.

V predošlých týždňoch sa už Gašparovo založenie Facebooku a publikovanie statusov na ňom stalo predmetom horúcich letných tém na zahnanie uhorkovej sezóny. Najmä bulvárne médiá sa predbiehali informovaním o tom, ako Gašpar určite chce byť politikom a jeho zámer je úplne zjavný – médiá boli presvedčené, že Smer ho proste chce politicky  reinkarnovať. Gašpar, ktorý bol počas Dzurindovej vlády riaditeľom Úradu boja proti korupcii, podľa nich ide kandidovať do Národnej rady SR. Už je podľa nich len otázkou, za koho to bude, či bude na zvoliteľnej pozícií a nechýbali moralizátorské rečnícke otázky, či je niečo takéto správne. Gašpar svoju možnú kandidatúru nevylúčil, ale ani nepotvrdil. Podľa médií hlavného prúdu sa v pozícii policajného prezidenta okrem iného spreneveril aj tým, že sa podpísal na dokument o migrácii, ktorý má podľa zástupcov tlače konšpiračný nádych a protiimigračný tón.

Zdroj: FB/Z&V

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Michal Albert

Pridaj komentár

  & Časopis