„Gigantická zrada“: v Izraeli ukrajinského prezidenta Zelenského nezaradili do zoznamu 50 najvplyvnejších Židov tohto roka

Foto: Strana.ua

Na frontoch Ukrajiny dochádza iba k minimálnym zmenám: boje väčšinou pokračujú v rovnakých lokalitách, ako v ostatných týždňoch. Ukrajinský Generálny štáb oznámil, že v priebehu dňa došlo ku 25 bojovým stretom, ruská armáda uskutočnila 2 raketových, 59 leteckých a 56 útokov reaktívnymi systémami salvovej paľby, zaútočila 22 dronmi – kamikadzami, z ktorých 17 bolo zostrelených. Ruská armáda stále podniká útoky vo viacerých smeroch: v Bachmutskom – v okolí Bogdanovky, v Avdejevskom a Marjinskom – v okolí Lastočkiného, Marjinky a Avdejevky. Ukrajinská armáda aj naďalej sa pokúša o útoky v Melitopoľskom smere.

Generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny znova oznámil oslobodenie dediny Andrejevka južne od Bachmutu. „Počas útočných akcií zajali Andrejevku v Doneckej oblasti,“ uvádza sa v správe Generálneho štábu. Včera námestníčka ministra obrany Anna Maľarová už oznámila zajatie dediny, ale 3. Útočná brigáda, ktorá tam bojuje, túto správu poprela. Neskôr Maľarová  upravila svoju správu a napísala, že boje o dedinu pokračujú. Bitky o Andrejevku a jej susednú Kleščejevku južne od Bachmutu prebiehajú už niekoľko mesiacov. Námestníčka ministra obrany Anna Maľarová dnes vysvetlila, prečo včera upravila svoj príspevok o zajatí Andrejevky južne od Bachmutu. „Bolo to ťažké a situácia sa včera niekoľkokrát veľmi dynamicky zmenila,“ citovali Maľarovú ukrajinské média.

Oznámili, že Volodymyr Zelenský môže vystúpiť v Kongrese USA budúci štvrtok 21. septembra počas svojej návštevy amerického prezidenta Joea Bidena. „Informuje o tom agentúra Associated Press. „Zelenského návšteva prichádza v čase, keď Kongres diskutuje o požiadavke prezidenta Joea Bidena poskytnúť Ukrajine vojenskú a humanitárnu pomoc v hodnote až 24 miliárd dolárov,“ prízvukuje agentúra. Podľa nej, sa prezident Ukrajiny očakáva nielen v Bielom dome, ale aj na Kapitolskom vršku. Cestu do Kapitolu potvrdili dvaja asistenti Kongresu,“ uviedli ukrajinskí novinári.

Predpoludním informovali o ďalšej fraške marazmatického, neonacistického, banderovského portálu, ktorý má mimoriadne falošný a pokrytecký názov „Миротворец“ /“Mierotvorca“/. Ako je známe, na svoju pochybnú a lživú „čiernu listinu“ masovo zaraďuje „nepriateľov Ukrajiny“ zo všetkých kontinentov planéty. Dôvody vymýšľa aj tie najneuveriteľnejšie, ale vo veľkej väčšine – vymyslené a tupé. Najnovšie banderovci z „Mierotvorcu“ na svoju „čiernu listinu“ zaradili severokórejského prezidenta, pričom ho obvinili zo všemožných ťažkých hriechov a previnení voči Ukrajine, ktoré si normálny človek by nedokázal ani vymyslieť.

Tak si to posúďte sami: „Kim Čong-un bol zaradený na „čiernu listinu“ webovej stránky „Mierotvorca.“ Ako dôvody uviedol: „spolupáchateľ ruských vojnových zločinov“; „útok na  zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny“, „spolupáchateľ zločinov ruskej vlády proti Ukrajine a jej občanom“; „podpora ruskej vojenskej agresie proti Ukrajine a jej občanom“. Dátum zaradenia na „čiernu listinu“ je 6. september. Čiže ešte pred stretnutím s Putinom,“ zdôraznili ukrajinskí politológovia. „Rozprávkari“ z „Mierotvorcu“ ani nevysvetlili, kedy chudák Kim Čong-un stihol spáchať toľko „zločinov voči Ukrajine“ a hlavné, akým spôsobom – a ozaj: stal sa „vinným“ ešte pred stretnutím s ruským prezidentom… Nuž, pripomína to všetko aj „obviniteľné verdikty“ slovenského mainstreamu, ktorý ich veselo šíri voči oponentom transatlantickej, slniečkársko-genderno-liberálnej „smotánky“…

Na poludnie ukrajinské média informovali, že prvá partia uránu, ťaženého na Ukrajine, už bola odoslaná do Kanady, čo je súčasťou dohody medzi národnou energetickou spoločnosťou „Energoatom“ a kanadskou spoločnosťou „Cameco“. „Tlačová služba „Energoatomu“ uviedla, že podľa podmienok dohody, sa urán, vyťažený vo Východnom ťažobnom a.spracovateľskom závode, použije na výrobu jadrového paliva pre potreby ukrajinských jadrových elektrární. Povedal to prezident štátneho podniku „NAEK „Energoatom“ Petr  Kotin. „Procesy spracovania jadrového materiálu na Ukrajine zatiaľ nie sú možné. Pracujeme však na vytvorení vhodných kapacít,“ zdôraznil Kotin. V súčasnosti sa po Európe pohybujú špeciálne vozidlá s uránom,“ upozornili ukrajinskí novinári.

Kyjevský primátor Vitalij Kličko, ktorý je na „výlete“ v nemecku aj spolu so svojim bratom Vladimírom, podčiarkol, že sa rozprával s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom počas ceremoniálu Bild 100 o posilnení pomoci Ukrajine, najmä raketami Taurus s dlhým doletom. „Kličko to napísal v Telegrame: „S Vladimírom sme sa zúčastnili na podujatí Bild 100 v Berlíne, na ktorom nemecký denník a vydavateľstvo Axel Springer každoročne zhromažďuje najvplyvnejších ľudí. Počas vystúpení sme sa rozprávali pomoci, ktorá je dnes životne dôležitá pre boj a víťazstvo Ukrajiny. A využil som túto príležitosť a obrátil som sa na nemeckého kancelára Olafa Scholza, ktorý bol tiež prítomný, aby Ukrajina mohla byť čo najskôr vybavená raketami Taurus s dlhým doletom,“ citovali Vitalija Klička novinári.

Informovali tiež o včerajšom stretnutí Putina a Lukašenka v ruskom meste Soči. „Ruský prezident Vladimír Putin diskutoval so svojím bieloruským náprotivkom Alexandrom Lukašenkom o situácii na Ukrajine a vzťahoch s KĽDR. „Bieloruský líder uviedol, že Západ „spí a vidí“, ako poslať svoje regulárne jednotky na ukrajinské územie. Ruský prezident uviedol, že Rusko si všíma zahraničných žoldnierov a inštruktorov v bojovej zóne. Podotkol,  že sa do Ozbrojených síl Ruskej federácie vstúpilo 300 tisíc zmluvných vojakov,“ uviedli.

Chcem zdôrazniť, títo ľudia sú pripravení obetovať svoje životy v záujme svojej vlasti a chrániť záujmy Ruska,“ uviedol ruský prezident. Putin informoval Lukašenka o rozhovoroch so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ktoré sa konali 13. septembra na kozmodróme „Vostočnyj“. Lukašenko navrhol popremýšľať o „spolupráci pre troch“ – Ruska, Bieloruska a  Severokórejskej republiky. Putin zhodnotil vyhliadky na rokovania s Ukrajinou a odporučil, aby „netancovala na cudziu hudbu,“ informovali ukrajinskí novinári.

Podvečer oznámili, že ukrajinské vojenské velenie na čele s vrchným veliteľom Valerijom Zalužným sa stretlo s americkými a britskými partnermi. „Informuje o tom Zalužný na svojej Facebookovej stránke. Ako sa uvádza v príspevku, zahraniční kolegovia boli podrobne oboznámení s operačnou situáciou na celom fronte, súčasnými problémami ozbrojených síl Ukrajiny a ukrajinskou víziou vývoja v prvej línii. Na stretnutí sa diskutovalo o potrebách dodávok vybavenia, zbraní a granátov, posilnení protivzdušnej obrany, opravách poškodenej vojenskej techniky, obnove bojaschopnosti vojenských jednotiek a situácii v Čiernom mori,citovali správu Zalužného ukrajinské média.

A vzápätí informovali o „gigantickej zrade“: židovskí odborníci a média nezaradili ukrajinského prezidenta Zelenského do zoznamu 50 najvplyvnejších Židov tohto roka… „Izraelské noviny Jerusalem Post nezaradili Volodymyra Zelenského do zoznamu päťdesiatich najvplyvnejších Židov roka. Ale v tomto zozname je kurátor súkromnej vojenskej spoločnosti „Wagner“ Evgenij Prigožin na symbolickom 52. mieste v sekcii „Postscriptum“ a ruský oligarcha Roman Abramovič na 22. mieste. Top 50 sa objavilo na webovej stránke novín. Na čele hodnotenia je Sam Altman, generálny riaditeľ spoločnosti Open AI, ktorá vyvinula neurónovú sieť ChatGPT. Na druhom mieste sa umiestnil izraelský premiér Benjamin Netanjahu a na treťom mieste americký minister zahraničných vecí Antony Blinken,“ podčiarkli ukrajinskí politológovia.

Na Ukrajine dnes začína už 570. deň ozbrojeného konfliktu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

 1. 569-й день войны в Украине. Главные новости 15 сентября. Обновляется, Страна, 15.9.2023
 2. Что происходит на фронте 15 сентября. Сводка Генштаба ВСУ, Страна, 15.9.2023
 3. Генштаб ВСУ сообщил об освобождении Андреевки к югу от Бахмута, Страна, 15.9.2023
 4. Ігнат: Під час останньої атаки росіяни шукали українські бомбардувальники, UNIAN, 15.9.2023
 5. Стало відомо про нові успіхи ЗСУ на лівобережжі: на металобрухт пішло цінне обладнання РФ, UNIAN, 15.9.2023
 6. Дуда підтвердив Зустріч із Зеленським. Говоритимуть про зерно, ZN.UA, 15.9.2023
 7. Сили ППО збили 17 дронів-камікадзе, які рухались у напрямку Хмельницької області, ZN.UA, 15.9.2023
 8. У Новій Каховці пролунали вибухи у житловому кварталі: перші подробиці, Vesti.UA, 15.9.2023
 9. Міноборони сформувало план змін для наповнення реєстру призовників, Vesti.UA, 15.9.2023
 10. ЗСУ звільнили Андріївку та розбили вщент російську 72 бригаду, Kyiv Post, 15.9.2023
 11. Хроніка українського наступу. 15 вересня: «За права воїнів», Kyiv Post, 15.9.2023
 12. Віталій Кличко зустрівся з Шольцем: обговорили передачу Україні далекобійних ракет, Апостроф, 15.9.2023
 13. ЗСУ продовжують наступ на сході та півдні країни: оновлені карти боїв, Апостроф, 15.9.2023
 14. Росіяни обстрілюють із мінометів захоплені території на Запоріжжі, Ukrinform, 15.9.2023
 15. Російське судно доправило бетонні укріплення у Маріуполь, Ukrinform, 15.9.2023
 16. Росія продовжує гібридну війну і реакція теж має бути гібридною, Espreso.TV, 15.9.2023
 17. Зеленський знову поїде до Байдена, “бавовна” в Криму має як стратегічне, так і символічне значення. Акценти світових ЗМІ 15 вересня, Espreso.TV, 15.9.2023
 18. “Підтримка буде”: Кличко в Берліні зустрівся з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, Obozrevatel, 15.9.2023
 19. Окупанти завдали удару авіабомбами по будинках у Новій Каховці: є загиблі і поранені. Фото і відео, Obozrevatel, 15.9.2023
 20. Найєм: Українська «місіс Маршалл». Хто така Пенні Пріцкер та чого чекати Україні, New voice.ua, 15.9.2023
 21. Кім Чен Ин потрапив до бази Миротворця, New voice.ua, 15.9.2023
 22. На Запоріжжі окупанти обстріляли десятки сіл, є поранений, Слово і Діло, 15.9.2023
 23. ЗСУ під час штурмових дій оволоділи Андріївкою – Генштаб, Слово і Діло, 15.9.2023
 24. Росія перекидає більш потужні підрозділи на Запорізький напрямок, – Гуменюк, РБК-Україна, 15.9.2023
 25. Україна отримає 2 млрд доларів від Південної Кореї: на що підуть кошти, РБК-Україна, 15.9.2023
 26. Сили оборони за три дні знищили майже 80% дронів-камікадзе, які рашисти випустили по Україні, Діфенс Експрес, 15.9.2023
 27. Невже JAS 39 Gripen настільки простий, що пілоти ЗСУ навчились всього за 2 місяці, Діфенс Експрес, 15.9.2023
 28. РФ завдала удару по житловому мікрорайону Нової Каховки – журналіст, Корреспондент.net, 15.9.2023
 29. Вторгнення Росії в Україну. Онлайн, Корреспондент.net, 15.9.2023
 30. В тимчасово окупованій Новій Каховці прогримів вибух: впала російська авіабомба, Українська правда, 15.9.2023
 31. Путін зустрівся з Лукашенком: розкаже про Кім Чен Ина і свою “стабільну” економіку, Українська правда, 15.9.2023
 32. “Енергоатом” відправив до Канади першу партію українського концентрату урану для конверсії, Інтерфакс-Україна, 15.9.2023
 33. Мета України перед самітом НАТО-2024 у Вашингтоні – продемонструвати реальний прогрес у виконанні річної національної програми – Стефанішина, Інтерфакс-Україна, 15.9.2023
 34. У НАТО не бачать військової загрози для Молдови з боку Росії, Європейська правда, 15.9.2023
 35. Перед виборами у Словаччині лідирує партія експрем’єра, який проти зброї для України, Європейська правда, 15.9.2023
 36. Мобілізація в Україні: до яких державних реєстрів матимуть доступ ТЦК та СП, Інформатор Україна, 15.9.2023
 37. Тепер будуть певні умови: новопризначена спецпредставниця США розповіла, що матиме зробити Україна для отримання коштів, Інформатор Україна, 15.9.2023
 38. Президент Естонії схвалив підтримку ПЦУ главою Фанара, Союз православних журналістів, 15.9.2023
 39. Юристи подали заяви до суду на бездіяльність поліції біля Лаври, Союз православних журналістів, 15.9.2023
 40. Гуменюк про ситуацію на півдні: ворог намагається маневрувати підрозділами, UNN, 15.9.2023
 41. У Новій Каховці під обстріл рф потрапив житловий район: повідомляють про загиблих та поранених, UNN, 15.9.2023
 42. Гіперзвукова зброя – “gamechanger”, якого немає в США, – WSJ (фото), Focus, 15.9.2023
 43. Обхід із півдня й удар по тилах: звільнення Андріївки може обвалити оборону ЗС РФ біля Бахмута, Focus, 15.9.2023
 44. Белый дом все ближе к тому, что разрешить поставки ракет ATACMS Украине, — Wall Street Journal, Українські Новини, 15.9.2023
 45. Бельгия предоставит Дании свои F-16 для обучения украинских пилотов, Українські Новини, 15.9.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply