Google a Sorosom financovaná organizácia budú „kontrolovať pravdivosť správ“

Tagged With: , , , , , 2 komentáre

Spoločnosť Google spolupracuje s organizáciou, ktorú do značnej miere financuje miliardár George Soros, aby „kontrolovala spravodajské fakty“, čo by mohlo ovplyvniť výsledky vyhľadávania určitých spravodajských agentúr.

Erica Anderson, manažérka partnerstiev v spoločnosti Google News Lab, oznámila, že spoločnosť bude spolupracovať s Medzinárodnou sieťou pre overovanie faktov (IFCN) pri  Poynter Institute, v rámci kontroly správ, ktoré sa objavia vo vyhľadávači.

„S toľkými informáciami, ktoré sú k dispozícii nepretržite a naprieč rôznymi zariadeniami, je čoraz dôležitejšie byť schopný na prvý pohľad pochopiť, čo je na internete pravda a čo je falošné,“ uviedla Anderson v svojom  vyhlásení.

Povedala, že spoločnosť Google bude spolupracovať s IFCN tromi spôsobmi: zvýši počet pracovníkov overujúcich fakty tým, že usporiada „globálne semináre o kontrole faktov“ a ponúkne štipendiá pre nové organizácie na kontrolu faktov; rozšíri kódexu zásad IFCN na nové regióny; a bezplatne poskytne nástroje na kontrolu faktov komunite IFCN.

Kódex princípov vyžaduje od spravodajských agentúr, aby dodržiavali päť záväzkov, aby zabezpečili, že spravodajské agentúry zostanú čestné, transparentné a nezávislé. Existuje 36 signatárov Kódexu princípov, vrátane ľavicovej organizácie Washington Post Fact Checker a iných organizácií na kontrolu faktov z celého sveta.

Alexios Mantzarlis, riaditeľ IFCN, vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že 12-mesačné partnerstvo „umožní IFCN povzbudiť kontrolovanie faktov na celom svete a zároveň zvýšiť štandardy a vplyv existujúcich iniciatív“.

Poynterský inštitút pre mediálne štúdiá je otvorene financovaný zo strany Sorosovej nadácie Open Society Foundation. Miliardár Soros podporil bývalú ministerku zahraničných vecí Hillary Clintonovú počas prezidentských volieb v roku 2016.

Soros bol nedávno kritizovaný za to, že do Nadácie otvorenej spoločnosti presunul takmer 18 miliárd dolárov, čím sa stala druhou najväčšou charitatívnou organizáciou v USA po nadácii Billa a Melindy Gatesových. Jeho nadácia bola obvinená z podnecovania takzvaných „farebných revolúcií, inštalujúcich vlády, priateľské voči USA.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyhlásil, že niektoré organizácie financované Sorosom „hanobia židovský štát a snažia sa popierať jeho právo brániť sa.“

Maďarský premiér Viktor Orban tiež obvinil Sorosa, že použil svoje peniaze na financovanie liberálnych mimovládnych organizácií, ktoré ovplyvňujú Európsku úniu pri prijímaní žiadateľov o azyl s cieľom vytvoriť „novú, zmiešanú, muslimizovanú Európu“.

Poynter Institute tiež získava finančné prostriedky od Nadácie Billa a Melindy Gatesových, Národnej nadácie pre demokraciu a siete Omidyar, ktorá je neziskovkou zakladateľa eBay a liberálneho miliardára a Pierra Omidyara.

Partnerstvo Googlu a Poyntera bolo oznámené pár dní predtým, ako vedúci predstavitelia spoločností Google, Facebook a Twitter mali naplánované svedčiť pred Senátom o údajnom ruskom zasahovaní do prezidentských volieb v roku 2016.

Preložené z: http://axisoflogic.com/artman/publish/Article_77814.shtml

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.
2 Responses to "Google a Sorosom financovaná organizácia budú „kontrolovať pravdivosť správ“"
  1. Milí mladí ľudia, to znamená, že sa musíte zobudiť, vstať a ísť voliť Huďa, Uhríka a chlapcov z ĽSNS ako v Rakúsku hlasovali mladí za Kurza a nepozerali na nálepky o populistoch, lebo Vás starí komunisti zvalcujú.

    Rakúšania to dokázali (aj s FPO), Česi to dokázali (Okamura). Aj vy to dokážete s ĽSNS.

    Ide o Vašu budúcnosť. My starí to už nejako doklepeme, aj keď nás zase porazia „štandardné“ strany stojace za veľkými peniazmi na reklamu a za médiámi. https://mordechajkapusta.blogspot.sk/2017/10/volby-zupanov-v-roku-2017.html#

Pridaj komentár

  & Časopis