Greténizmus pobláznil aj Švajčiarov

Tagged With: Add Comment

 

Keď sa v októbri 2015 švajčiarski občania rozhodovali, komu zveria do rúk osud vlasti, prevládajúcim kritériom bola ochrana pred migračným cunami, ktoré vtedy práve kulminovalo v susednom Nemecku a Rakúsku. Túto nevyhnutnosť si stanovila za hlavnú prioritu Švajčiarska ľudová strana (Schweizerische Volkspartei, SVP). Triumfovala so ziskom 29,4% odovzdaných hlasov, o polovicu viac ako vtedy druhí najúspešnejší sociálni demokrati. Hoci hrozba migračných prívalov o štyri roky neskôr – v októbri 2019 – nepominula, podarilo sa politickému marketingu v službách nadnárodnej oligarchie vyburcovať strach obyvateľstva v inej sfére života a pretaviť ho do želateľného správania pri volebných urnách.

 

Zozeleneli všetci

 
Článok pokračuje pod reklamou.


 

Nočnou morou, ešte desivejšou ako neriadené prúdenie afroázijských votrelcov do švajčiarskych miest a obcí sa stalo prúdenie vody z topiacich sa ľadovcov. Masírovanie mozgov dobromyseľných obyvateľov alpskej konfederácie víziami z dielní klimatických alarmistov prebiehalo cez korporátne médiá, školy a kultúrno-spoločenské podujatia. Kým v okolitých európskych krajinách sa eko-alarmistická kampaň držala elastickej frazeológie okolo údajných antropogénnych klimatických zmien, zameriaval sa klimatický marketing vo Švajčiarsku prevažne na otepľovanie. Rozvíril znepokojenie nad scvrkávaním ľadovcov a vyvolávali za to u radových Švajčiarov pocit viny.

 

Počas predvolebných letných mesiacov ich emocionálne formátovala propagandistická mašinéria točiaca sa okolo švédskej ikony klíma-alarmizmu menom Greta Thunbergová. Táto 16-ročná stredoškoláčka, či skôr profesionálna záškoláčka, pomotala voličom v Confédération suisse hlavy do takej miery, že sa prestali riadiť zdravým sedliackym rozumom a nechali sa unášať agendou Zelených.

 

Tá zozelenela obsah a grafiku volebných programov prakticky všetkých politických strán súťažiacich o priazeň necelých päť a pol milióna oprávnených voličov. Ešte aj národne konzervatívna Švajčiarska ľudová strana šla do volieb s logom s usmievavým slniečkom, akoby z ilustrátorského ateliéru slniečkárskych Zelených.

 


https://www.svp.ch/partei/

 

Ľudovci ho používajú už dlhé roky, pretože typická švajčiarska letná krajina býva zelená a počas pekného počasia ju zvykne utešene zalievať slnko. Krajina Helvétskeho kríža má však vlajku a národné farby bielu a červenú. Keď Ľudovcom prebrali zelenú farbu Zelení, mohli sa od nich dištancovať napríklad zaodievaním webových stránok, volebných plagátov a propagačných letákov do odtieňov červeno-bielej, a nie zeleno-bielej farebnej kombinácie.

 


https://www.svp.ch/wahlen-2019-2/

 

Televízne predvolebné debaty kandidátov súperiacich strán sa neustále krútili okolo eko-alarmistických tém, predžuvaných už od jari v médiách a na školách. Greta Thunbergová ich však minulý mesiac počas vystúpenia v OSN hypertroficky vyhrotila a Švajčiari sa nimi odvtedy poslušne zaoberali viac, než čímkoľvek iným.

 

Prituhne, no nie nadlho

 

Konzervatívni voliči, ktorí hľadali medzi kandidátmi takých, ktorí neprestávajú myslieť na potrebu chrániť krajinu pred migračnými záplavami, pretože tie sa budú opakovať, nachádzali len jeden bezpečný prístav: Švajčiarsku ľudovú stranu. Strany, ktoré začali medzi sebou súťažiť v miere zeleného ekohujerizmu, na to šeredne doplatili.

 

Ľudová strana (SP) vyšla z nedeľňajších volieb do oboch komôr parlamentu najúspešnejšie. Dôležitejšia pre bežnú politickú prax je dolná komora Nationalrat (Národná rada). V 200-člennej snemovni obsadí 53 kresiel, o dvanásť menej ako po predošlých voľbách. Straty utrpeli, no druhé miesto si udržali sociálni demokrati (SP). To isté platí o tretej v poradí Liberálnej strane FDP. Tesne pod nich vyskočili švajčiarski Zelení (Grüne Partei der Schweiz – GPS). Oproti jedenástim mandátom z roku 2015 ich budú mať dvadsať osem! Zelenú farbu nesie v názve i Zelená liberálna strana (Grünliberale Partei Schweiz – GPS). Súčet poslaneckých kresiel oboch zelených politických subjektov 28+16 činí 44, čo znamená, že môžu vytvoriť alianciu a tak mocenský pól so silnou gravitáciou. Ľudovecký národne konzervatívny protipól v krátkodobom časovom horizonte zoslabne. Švajčiari, ako i Nemci, Rakúšania a ostatní Európania sa však s prituhovaním klíma-dirigizmu a eko-totality nevyhnutne začnú prebúdzať zo zelených vidín. Národní konzervatívci sú presvedčení, že nebude neskoro.

 


https://www.nzz.ch/schweiz/eidgenoessische-wahlen-2019/wahlen-2019-die-resultate-im-ueberblick-ld.1506947

 

 

 


https://www.nzz.ch/schweiz/eidgenoessische-wahlen-2019/wahlen-2019-die-resultate-im-ueberblick-ld.1506947

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
žení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis