Gruzínska mediálna hviezda skritizovala ruských opozičníkov

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Instagram Tina Kandelakiová

Zvyčajne domáci nacionalisti kritizujú a napadajú rovnakých nacionalistov v iných štátoch. Občas sa však situácia zamotáva, keď opozícia ohovára vlastnú vládu a naopak túto vládu obhajuje niekto zo zahraničia. Podobné epizódy sa stávajú, napríklad aj v rusko-gruzínskych vzťahoch. Populárna gruzínska herečka a mediálna hviezda Tina Kandelakiová skritizovala ruských opozičníkov, ktorí tvrdili, že Moskva poškodzuje Gruzínsko a podotkla, že všetko skresľujú a prekrúcajú a situácia je iná.

Podotkla, že je už unavená z tých ruských opozičníkov, ktorí kričia o „Gruzínsku, ktoré je urazené a poškodené Ruskom“. Reagovala tak na vyhlásenia známeho ruského opozičného novinára a cestovateľa Michaila Kožuchova, ktorý na svojej stránke na Instagrame uviedol, že Rusko sa voči Gruzínsku nespráva najlepšie a jeho konanie označil za „chuligánske“. Podčiarkla, že opozičník klame.

Kožuchov napísal, že pociťuje „dvojitú hanbu“, keď prichádza na návštevu do Gruzínska. Poukazuje na tradičnú pohostinnosť „ľahkých a veselých Gruzíncov, ktorú sa nikdy nepodarí zaplatiť“. Podotkol, že ho mrzí, že sa Rusko správa voči Gruzínsku ako „pouliční chuligáni“. Pripomenul, že v minulosti sa Rusi správali voči Gruzíncom oveľa lepšie.

Tina Kandelakiová vo svojej reakcii podčiarkla, že Kožuchov všetko prekrútil a otvorene klame. Zdôraznila, že Rusi a Gruzínci sa vždy voči sebe správali veľmi kamarátsky a vážili si jedni druhých. Naopak poukázala na to, že svoju krajinu predávali predstavitelia bývalého vedenia Gruzínska a predávajú aj niektorí súčasní členovia vlády. Podčiarkla, že pred rokmi Saakašvili predával Gruzínsko Spojeným štátom, ako podčiarkla, „za kravaty“. Pripomenula, že potom predával gruzínske územia aj Turecku, pričom gruzínski „patrioti“ mu ani slovom neoponovali.

Tina Kandelakiová, 46-ročná televízna a mediálna hviezda, položila rétorickú otázku: „Ako sa obyvatelia Gruzínska môžu zmieriť s tým, že vláda rozpredáva územie krajiny po kusoch?“ Uviedla, že v súčasnosti sa v Gruzínsku odohráva tragédia, keď zahraničným majiteľom predali údolie rieky Rioni, kde sú bohaté náleziská surovín a zároveň je to sakrálne miesto, posvätné pre Gruzíncov. Porovnala situáciu s Ruskom a prizvukovala, že ruská vláda svoje územie nepredávala. Poukázala na rovnakú pohostinnosť Rusov, ktorí ako uviedla, vždy prijímajú hostí, ktorí prichádzajú do ich vlasti.

Takisto skritizovala ruských opozičníkov, ktorí podľa jej slov, útočia na to najposvätnejšie ako pre Rusov, tak aj pre Gruzíncov – na pamäť o hrdinoch Druhej svetovej vojny a osloboditeľoch Európy.

„Alexej Navaľnyj, Gennadij a Dmitrij Gudkovci, Ľubov Soboľová, Maxim Vitorgan, Maxim Kac, Božena Rynskaová, Dmitrij Bykov a teraz aj Dmitrij Nazarov – to je zoznam „inteligentov“, ktorí odsudzujú prehliadky pri príležitosti výročia Dňa Víťazstva. A tento zoznam sa rozširuje. Mali by sme sa na nich jednoducho vykašľať. Ale škoda mladých a naivných ľudí, ktorí počúvajú tieto porazenecké, kapitulantské slova, prezentované v cukríkoch s nápisom „Urazená česť“ a nevšímajú si, že strácajú zostatky kritického myslenia“, podčiarkla Tina Kandelakiová.

Podotkla, že existujú falošné a ozajstné predstavy a hodnoty, pravda a lož, poradila mládeži, aby si lepšie preštudovala históriu a mala otvorené oči. „Odmietnite všetko falošné a pochopte to: emócie, ktoré vyvoláva prehliadka pri príležitosti Dňa Víťazstva, to sú vaše emócie. To sú emócie, za ktoré budeme večne vďační našim dedom a pradedom, ale nie tomuto odpadu, ktorý nemá nič spoločné s hrdinstvom nášho ľudu,“ zdôraznila v závere Tina Kandelakiová.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1. https://t.me/tikandelaki/8335
2. https://t.me/s/tikandelaki
3. https://www.instagram.com/p/COlDdGTn13a/?utm_source=ig_embed

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár