Gruzínsky analytik o Saakašviliovi: „Existujú vyznamenania pre zradcov?“

Foto: Facebook Arno Khidirbegishvili

Farebné revolúcie, ktoré sa organizujú „dobroprajníkmi“ v krajinách s ešte nie celkom stabilným režimom, skôr či trochu neskôr „požierajú“ aj vlastných organizátorov a vykonávateľov. Najzreteľnejším príkladom je bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili, ktorého doma čaká väzenie. Zničil všetko čo sa v rodnej vlasti dalo a  poriadne „podkúril“ Ukrajincom. Preto sa pomaly pripravuje na útek z Ukrajiny – ale kam, kde ho potrebujú? Nikde. Za oceánom a v EÚ mu jasne dali najavo, že je nevítaná osoba. Preto prostredníctvom pár svojich priaznivcom pripravuje pôdu a snaží sa mútiť vodu v Gruzínsku, aby sa mohol vrátiť. Väčšina Gruzíncov ho však určite nechce. 

Gruzínsky analytik a šéfredaktor informačnej agentúry Gruzinform Arno Khidirbegishvili prizvukuje, že v rodnej vlasti Saakašviliho považujú za zradcu. Poukazuje aj na čudný paradox: „požierač kravát“ sa dlhé roky snaží očierniť Rusko a pokaziť vzťahy medzi Rusmi a Gruzíncami, ale… pretože je, podľa Khidirbegishviliho babrák a tupec, vlastne robí všetko naopak a namiesto poškodenia Ruska mu robí mu dobrý „PR“.

„PR, ktorý Rusku v Gruzínsku urobil samotný Saakašvili, jeho televízne spoločnosti (Mtavari arhi, Formula, Perveli a Kaukassia) a celá Saakašviliho opozícia (Melia, Bokeria, Hazaradze, Vašadze, Džaparidze, Burdžanadze, Natelašvili a iní), by nedokázali urobiť ani všetky ruské média dokopy! Saakašvili v priebehu dvoch posledných týždňov dokázal zradiť prezidenta USA a Francúzska, šéfa Pentagónu a mnohých ďalších bývalých „priateľov“, keď v rozhovore pre ukrajinské televízne kanály „si spomenul“ na to, že nechceli pomáhať Gruzínsku v roku 2008 a podľa jeho slov mienili „darovať Putinovi nie 20, ale až 80 percent územia Gruzínska, okrem Tbilisi“ a taktiež ako vyprovokovali vojenský konflikt na Donbase v roku 2013 – „máme takýchto západných partnerov!“ – cituje Saakašviliho šéfredaktor gruzínskej informačnej agentúry Gruzinform.

Prizvukuje, že sa podobným spôsobom chce Saakašvili nielen pomstiť svojim „priateľom“ za minulosť, ale vydiera aj súčasných lídrov USA a EÚ. Vyhráža sa im, že ak mu nepomôžu dnes, on ich tiež zradí, ako zradil aj ich predchodcov. Podotýka, že „tváre“ Saakašviliho televíznych spoločností svojou činnosťou donútili gruzínsky ľud, aby si urobil rozhodnutie, aby si vybral…

„Aby si ľud vybral buď predajných homosexuálov, narkomanov a prostitútky, vrahov a násilníkov, ktorých všetky zločiny a nemravnosti sú napísané na ich odporných tvárach, alebo si vybral Rusov, ktorí ticho a mierumilovne žili v susedstve s Gruzíncami celé stáročia, boli tými najlepšími majstrami, vernými susedmi a priateľmi, stali pri nás v radosti a smútku a ktorí aj v súčasnosti kŕmia chlebom Gruzíncov“, zdôraznil Arno Khidirbegishvili.

Nepochybuje o tom, že je ľahké uhádnuť, koho si zvolí gruzínsky ľud. Prizvukuje, že práve preto v Rusku neutratili ani jeden rubeľ na to, aby v Gruzínsku vytvárali Moskve naklonené  strany a média, takzvanú „mäkkú silu“. Prizvukuje, že v Moskve to nepovažovali za nutné, veď reklamu Rusku v Gruzínsku perfektne urobili iní a vymenoval týchto „odborníkov“:

„Saakašvili  je zradca a narkoman (nemanželský syn svojho vlastného strýka Timura. Hodnosť Saakašviliho po tom, ako bol slobodníkom Pohraničných vojsk KGB ZSSR, nepoznáme). Sú to homosexuáli, narkomani a prostitútky, ktorými sú na 100% špeciálne skompletizované štyri opozičné Saakašviliho televízne kanály, ktorí sa v súčasnosti boja ukázať na ulici bez ochranky, pretože sa obávajú celonárodnej nenávisti. A samozrejme, sú to opozičné strany, z každej z nich si líder zaslúži, aby bol zaliaty v liehu v banke a odovzdaný Medzinárodnému byru mier a váh vo Francúzsku, ako etalón morálnej ohavnosti a prostitúcie všetkých druhov, zrady a plodu sexuálnych zvrhlostí!“ zdôrazňuje gruzínsky analytik.

„Ide mu o peniaze – je to jasné. Ale je zaujímavé, či existujú špeciálne rády pre zradcov?“ uzatvára svoj emocionálny komentár známy gruzínsky analytik a šéfredaktor informačnej agentúry Gruzinform Arno Khidirbegishvili.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) რეპროჭიორებს და ობოზიციას კრემლისგან ორდენები ეკუთვნით! – არნო ხიდირბეგიშვილი, Gruzinform, 29.7.2021

(2) https://www.facebook.com/SAQINFORM

(3) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4580451075312051&set=a.408815192475681&type=3&theater

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár