Gustáv Murín podal trestné oznámenie na Igora Matoviča

· Čas čítania: 2 min.

Prírodovedec a spisovateľ Dr. Gustáv Murín podal včera na premiéra Matoviča trestné oznámenie nasledújúceho znenia:

V Bratislave, 2. 4. 2020

Trestné oznámenie: Šírenie poplašnej správy za krízovej situácie štátu osobou Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) podľa § 362 Trestného zákona.

Vážený pán generálny prokurátor,

uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov apod. (prehľad nájdete v prílohe). Následkom tohto trestuhodného konania Mgr. Igora Matoviča došlo dnes, 2. 4. 2020, k prejavom paniky napríklad v Bratislave, ale aj iných mestách, v panických nákupoch, ktoré neúmerne zaťažili obchodné siete s potravinami, spôsobili nadmernú záťaž predávajúceho personálu a neriešiteľnú situáciu zhromažďovania zbytočne veľkého množstva občanov pri obmedzenom počte nákupných vozíkov. Uvedené si GP SR ľahko overí dramatickým nárastom tržieb sledovaných obchodných sietí na vlastné vyžiadanie. Omnoho horšie vzhľadom k ohrozeniu štátu je, že táto poplašná správa zbavila nádejí desaťtisíce drobných a stredných podnikateľov, kde uvedená osoba zneužijúc zodpovednú funkciu nezodpovedným vyhlásením o nemožnosti ich podnikania na celý ďalší rok (?!) navodila možnosť z uvedeného šoku vyplývajúcich bankrotov firemných, aj osobných, osobných tráum až samovrážd. Rovnaké sa vzťahuje k športovým a kultúrnym inštitúciám, ktoré už teraz krachujú a poplašná správa p. Matoviča im dala ďalší impulz. Uvedené je opäť ľahko overiteľné GP SR z verejne a aj jej zvlášť dostupných zdrojov.

Vzhľadom k uvedenému Vás odkazujem na:

§ 362

Kto za krízovej situácie štátu spôsobí, čo aj z nedbanlivosti, nebezpečenstvo vážneho znepokojenia, malomyseľnosti alebo porazeneckej nálady aspoň u časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Zároveň Vás upriamujem na článok 149 Ústavy Slovenskej republiky, ktorý Vám dáva za povinnosť „chrániť práva a zákonom chránené práva fyzických a právnických osôb a štátu.“ A keďže mám osobnú skúsenosť, že práva fyzických osôb sú Vám ľahostajné, tak verím, že si aspoň netrúfnete nechrániť práva štátu.

Toto Trestné oznámenie podávam v nádeji, že začnete bezodkladne konať v uvedenej veci na prospech všetkých občanov Slovenskej republiky. Verím, že to ocenia, ak dokážete, že zákon platí naozaj pre všetkých.

S pozdravom,

Dr. G. Murín

Príloha:

+https://www.infovojna.sk/article/andor-sandor-vynimocny-stav-by-bol-masaker-reci-o-vypnuticelej-krajiny-je-hra-s-ohnom-slovensko-je-zvyknute-ist-do-ulic-a-vyjadrit-svoju-nespokojnost

+https://www.infovojna.sk/article/video-vypnutie-slovenska-je-polosialeny-nazor-polosialencavyhlasil-fico-matovicov-navrh-moze-podla-pellegriniho-sposobit-paniku-medzi-ludmi

https://www.infovojna.sk/article/sotak-vyzval-matovica-aby-nesiril-poplasne-spravy-ale-riadilkrajinu

https://www.infovojna.sk/article/dzurinda-povazuje-matovicov-napad-o-blackoute-za-skodlivyemocie-ludi-treba-podla-neho-tlmit-nie-podnecovat

https://www.webnoviny.sk/nie-je-matovicova-vyhrazka-blackoutom-sirene-paniky-podla-analytikaduranu-na-vypnutie-krajiny-nie-je-zatial-dovod/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár