Hackeri zverejnili časť tajných informácií o 11. septembri

· Čas čítania: 4 min.
Foto: IV

Ďalšie dokumenty budú pre Deep state zničujúce, tvrdí skupina Dark Overlord

Hackeri pohrozili začiatkom týždňa, že zverejnia zaheslovaný súbor vo veľkosti 10GB, ak im nebude vyplatená nešpecifikovaná finančná čiastka v bitcoinoch.
Skupina hackerov zverejnila dešifrovacie kľúče pre 650 dokumentov vzťahujúcich sa na udalosti z 11. septembra 2001. Hackeri v prípade, že nedostanú výkupné pohrozili, že zverejnia aj ďalšie dokumenty, ktoré budú mať pre tzv. Deep state zničujúce následky.
Zverejnené dokumenty sú len malou časťou z celkového počtu 18-tisíc tajných dokumentov súvisiacich s teroristickými útokmi z 11. septembra 2001. Ide pravdepodobne o ukradnuté materiály od poisťovní, právnickych kancelárii a vládnych agentúr.
Skupina Dark Overlord pohrozila začiatkom týždňa, že zverejní kompletný zaheslovaný súbor vo veľkosti 10GB, ak im nebude vyplatená nešpecifikovaná finančná čiastka v bitcoinoch.
V stredu však skupina oznámila, že požadovanú finančnú kompenzáciu môže zaplatiť samotná verejnosť. V takom prípade by však došlo naopak k zverejneniu citlivých dokumentov.
Hackeri vo štvrtok uviedli, že v bitcoinoch už obdržali 12-tisíc dolárov, čo je dostatočný počet na zverejnenie prvej várky zmienených 650 dokumentov.
Celkovo ide o päť obsiahlych súborov na zverejnenie s tým, že „každá vrstva obsahuje viac tajomstiev a viac zničujúcich materiálov … a v podstate obsahujúce ešte viac pravdy“.
V prípade zverejnenia kompletného súboru požadujú hackeri od verejnosti celkovo 2 milióny dolárov v bitcoinoch.
Záujem prejavila aj spravodajská televízia RT. Korešpondentka RT America Michelle Greensteinová v tejto súvislosti uviedla, že hackeri boli ochotní dokumenty predať. „Ide im predovšetkým o peniaze,“ dodala.
Zverejnená prvá várka – ak je autentická – však neobsahuje žiadne výbušné odhalenia. Ide predovšetkým o svedectvá od bezpečnosti letiska a podrobnosti týkajúce sa platieb poisťovní pre postihnuté subjekty v súvislosti s útokmi z 11. septembra. Charakter údajov však naznačuje, že hackerská skupina neblafuje.
„Nech to slúži ako definitívny dôkaz toho, že to, čo hovoríme, je pravda a že robíme presne to, čo sme vám sľúbili. Pokračujte v zasielaní bitcoinov a my budeme naďalej necháme prúdiť pravdu,“ napísali v správe obsahujúcu heslá k súborom.
Dokumenty – ktoré boli ihneď zmazané z platforiem Reddit, Pastebin a Twitter – sú v čase písania tohto článku k dispozícii na stiahnutie na stránke Steemit.
Krátko po poskytnutí hesiel, vydali hackeri ultimátum adresované vláde Spojených štátov a tzv. Deep state (temnému štátu).
„Všetkým ostatným zainteresovaným stranám (leteckým spoločnostiam, firmám na urovnanie sporov, detektívnym kanceláriam, FBI, TSA, FAA, bankám, bezpečnostným agentúram a ďalším) – zničíme vás, ak nebudete spolupracovať. Nikto vás nemôže zachrániť okrem nás.“
Napriek tomu, že skupina má predovšetkým finančný motív, vyjadrila nádej, že pokračujúce financovanie verejnosťou tzv. crowd-fundingom vyústi do kompletného zverejnenia 18-tisíc dokumentov.
„Nemôžeme dovoliť médiám hlavného prúdu, aby naďalej pravdu umlčiavali. Musíme zaistiť, že propaganda je rozdrvená pravdami, ktorým čelíme,“ uviedli ďalej hackeri vo svojom stanovisku.
Predmetné dokumenty majú pochádzať od významných globálnych poisťovateľov ako Lloyds of London a Hiscox, spoločnosť Silverstein Properties, ktorá vlastnila komplex World Trade Center, alej aj americké vládne agentúry. Materiál má obsahovať dôverné vládne dokumenty odhaľujúce „pravdu o jednej z najvýznamnejších udalostí, ktoré sa odohrali v nedávnej histórii“.
Zdroj: rt.com
http://www.infovojna.sk/article/hackeri-zverejnili-cast-tajnych-informacii-o-11-septembri-dalsie-dokumenty-budu-pre-deep-state-znicujuce-tvrdi-skupina-dark-overlord

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár