Hackerské útoky na web Zem&Vek

V posledných dňoch sme zaznamenali tri hackerské DDOS útoky, vedené proti naej webovej stránke. DDOS je softvér, ktorý simuluje obrovský počet prístupov na web v tom istom čase. Vysiela masívne požiadavky na server, na ktorom je stránka uložená. Výsledok je rovnaký, ako keby sa na web v tom istom čase pokúšali prihlásiť obrovské množstvá ľudí – server nestíha všetky požiadavky spracovať a kolabuje, stránka sa potom stáva nedostupnou a skutoční ľudia sa na ňu nevedia dostať.

Prvé dva útoky boli vedené v deň súdneho pojednávania a potom v deň vynesenia rozsudku nad T. E. Rostasom. Keby sa to stalo len v jeden z týchto dní, mohli by sme ešte hovoriť o náhode. Navyše náš spolupracovník, ktorí má na starosti technické zabezpečenie webu, nám potvrdil, že išlo o mimoriadne kvalitný DDOS útok, teda musel za ním byť niekto profesionálny. Domnievame sa, že komusi veľmi záležalo na tom, aby sme nemohli aktuálne informovať o dianí v súdnej sieni. Našťastie sme využili našu facebookovú stránku, ktorá bola plne funkčná.

Predvčerom, 18. decembra, prebiehal ďalší útok, tentoraz viac amatérsky. Náš spolupracovník zistil, že jeho pôvodca ani nezamaskoval svoju IP adresu, takže bolo vidno, že útok je vedený z počítača na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. K dispozícii máme konkrétnu IP adresu. Vedenie univerzity s tým pravdepodobne nemá nič spoločné, najskôr išlo o nejakého horlivého študenta s tými „správnymi“ progresívnymi názormi, ktorý si pripadal ako hrdina bojujúci proti „konšpiráciám“. DDOS prebiehal 27 hodín, jeho pôvodca ho zrejme zapol na školskom počítači a nechal ho automaticky bežať. Potom si to podľa všetkého všimol niekto kompetentný a DDOS vypol.

Urobili sme určité opatrenia, aby sa tieto útoky nemohli opakovať, alebo aby boli minimálne sťažené. Svedčia však o úbohosti ľudí, ktorí namiesto toho, aby s vami diskutovali a vyvracali vaše argumenty protiargumentmi, sa vás aj takto snažia umlčať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár