Harabin : Falošná kajúcnosť prokurátora Kanderu, alebo to bol Trnkov a napokon aj  Kočnerov mopslík?

· Čas čítania: 4 min.
foto : archív

„Veľmi ma mrzí, že tridsať rokov po revolúcii som sa dožil situácie, že sa pomaly hanbím povedať, kde pracujem,“ uviedol prokurátor Jozef Kandera na krste knihy Slovenská mafia. Kandera pracoval 24 rokov v justícii, bol aj sudcom Najvyššieho súdu. Posledných desať rokov je prokurátorom Generálnej prokuratúry.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


„Za 24 rokov sa človek všeličo dozvie o svojich kolegoch. Boli to síce len domnienky, ale teraz sa ukazuje, že slovenské súdnictvo, ale aj polícia, prokuratúra či advokácia je oveľa hlbšie zasiahnutá tým marazmom, ako sme si pred rokom či dvoma mysleli,“ povedal Kandera a dodal že Dobroslav Trnka mal nadštandardné vzťahy s mafiánom Kočnerom. „Vedeli sme, za kým chodil Kočner na prokuratúru. Jeho Ferrari sme videli parkovať na Gorkého ulici.“

Podľa neho však netušili, čo rieši s Trnkom. „Aký to malo rozmer, sme sa dozvedeli až z médií a dosť nás to zaskočilo. Mrzí ma, že tridsať rokov po revolúcii som sa dožil situácie, že sa pomaly hanbím povedať, kde pracujem. Neviem, či sa to podarí dať do poriadku za jednu generáciu.“

https://www.aktuality.sk/clanok/743276/prokurator-kandera-vedeli-sme-ze-kocner-chodil-za-trnkom-pred-budovou-stalo-jeho-ferrari/

Toľko úprimné slová prokurátora Kanderu a teraz zopár skutočností s ktorými sa už Kandera v médiách nepochválil. Tento Lipšicov lokaj pôsobil na Najvyššom súde, kde sa viac ako práci venoval mimovládnym združeniam Za otvorenú justíciu a Sorosovej organizácii Via Iuris, odkiaľ vyšla aj Čaputová. Za Lipšica dokonca odišiel z Najvyššieho súdu stážovať na jeho ministerstvo, tuším ako vedúci úradu, alebo riaditeľ trestného odboru.

Keď som sa v roku 2009 vrátil z postu ministra na Najvyšší súd, dal som urobiť revíziu spisov u tých sudcov, kde bolo podozrenie, že nič nerobia. Medzi nimi aj Kanderu, ktorý si zrejme myslel, že krytie od Lipšica ho oslobodzuje od pracovnej činnosti. Práve u neho som našiel neskončené spisy  tenké ako žiletka vyše dvoch rokov, čo bol výsledok jeho práce. Tak som pripravil ihneď i na neho disciplinárne návrhy. On pochopil, že som mnou nie sú žarty a tak utiekol zo súdu na generálnu prokuratúru, kde ho prichýlil generálny prokurátor Dobroslav Trnka. (To je ten, čo Lipšicovi potvrdzoval pravosť prepisu so Sadikim, aby mi potom po prehratom súde musela prokuratúra platiť odškodné.)

Tento Kandera bol na generálnej prokuratúre 10 rokov Trnkov lokaj, ktorého používal i na zakrývanie trestnej činnosti a teraz, keď je Trnka na odpis, tak sa odvážne pustil do jeho kritiky a predstiera zhrozenie zo stavu justície, ktorú by „on Kandera“rád očistil.

Keď ako minister som skracoval súdne konania a chodil som na kontroly na súdy, tak vtedy so sorošovskými sudcami podpisoval proti mne petície ako Päť viet, Stopäť viet a pod. a pritom Kočnerove auto ani raz neparkovalo pred budovou Najvyššieho súdu, resp. ministerstva.

No keď bol u Trnku a dokonca pravidelne vídaval že tam chodí Kočner na Ferrari, vtedy petície za odvolanie Trnku neinicioval.

Nemôže sa ani vyhovárať, že nevedel kto bol Kočner. Jeho trestná činnosť je známa už od čias, keď spolu s Michalom Kováčom ml. v kauze Technopol  dostali obaja amnestie, aby sa vyhli odsúdeniu.

Charakter tohto prokurátora z partie Čaputovej Via Iuris a Združenia za otvorenú justíciu dokladá fakt, že keď mu Trnka poskytol azyl na prokuratúre, kam zutekal z Najvyššieho súdu pred disciplinárnym stíhaním za prieťahy v konaní, tak mu bol dobrý a robil mu mopslíka a zrejme aj Kočnerovi a teraz keď je Trnka v koncoch, tak ho začne okydávať a predstierať zdesenie z toho, čo sa tam dialo.

Pritom desať rokov sledoval, ako tam Kočner chodí na Ferrari Neprotestoval a neoznámil to ani Lipšicovi. Nerobil im náhodou servis?

Prečo asi? Vyhovovalo to jemu, Trnkovi i Lipšicovi?

Alebo si uvedomil súvislosti až teraz, keď už to neohrozuje jeho funkciu a môže z toho mediálne ťažiť, aby sa stal vhodným adeptom sorošovcov na generálneho prokurátora?

Autor : Štefan Harabin

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár