Harabin: Kotleba by sa mal modliť, aby sa Vlasť dostala do parlamentu

· Čas čítania: 2 min.

Volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin sa v rozhovore pre televíziu RAJ vyjadroval k možnej povolebnej situácii. Okrem iného v ňom uviedol:

„Treba povedať aj niečo o budúcej politickej zostave. Dovolím si povedať, čo registrujem vo vyjadreniach jednotlivých lídrov. Pán Pellegrini povedal, že on je ochotný ísť s Kiskom do koalície. Kiska a liberáli pritom nadávajú na Smer, že sú to zlodeji. Kiska tiež povedal, že s Pellegrinim je ochotný ísť. Čiže kto volí Smer, volí budúcu koalíciu Smeru s Kiskom a narkomanom Trubanom.

My v strane Vlasť sme jediní konštatovali, že treba rešpektovať rozhodnutie najvyššieho súdu vo vzťahu k ĽSNS. Všetci im nadávajú do nacistov a fašistov. Tu treba povedať ale aj to, že Kotleba nie je prijateľný, nie že v Bruseli a Washingtone, ale ani v Moskve, pre svoje postoje k druhej svetovej vojne. Rusko sa stáva svetovou veľmocou a bez jeho garancie je ohrozená aj existencia Slovenska. Už teraz sa formuje nový bezpečnostný systém v Európe a on nebude bez Ruska. My v zahraničnej politike musíme zvažovať aj tieto komponenty.

Oni sa síce navzájom napadajú, ale koalíciu nakoniec urobia a odôvodnia ju hrozbou Kotlebu. Liberáli budú tvrdiť, že sú to síce zlodeji, ale musia ísť so Smerom, lebo Kotleba. Pellegrini zas bude tvrdiť, že sú to síce ultraliberáli, ktorí chcú rozložiť rodinu, ale musíme ísť s nimi, lebo Kotleba.

My ako jediní nevylučujeme žiadnu politickú stranu a pán Kotleba by sa mal doslova modliť, aby sa Vlasť dostala do parlamentu, lebo inak sa Kotleba nemá šancu dostať do vlády.“

Dodajme, že podľa najnovšieho predvolebného prieskumu stúpli preferencie Vlasti z 2 na takmer 4 percentá. Predstavitelia strany tvrdia, že ich preferencie sú agentúrami účelovo znižované, podobne ako boli znižované preferencie Kotlebovcov pred minulými parlamentnými voľbami. Po celý čas sa pohybovali okolo 2 percent, ĽSNS sa nakoniec dostala do NR SR s ôsmimi percentami. Podľa predstaviteľov Vlasti sú ich skutočné preferencie okolo siedmich percent a o popularite strany svedčí vysoká účasť na mítingoch i interakcie na sociálnych sieťach.

Zdroj: TV RAJ

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár