Harabin podáva súdnu sťažnosť na prezidentské voľby

· Čas čítania: 3 min.
Foto: BN

Sudca Štefan Harabin, podľa informácií Glob.sk, v najbližších hodinách podá ústavnú sťažnosť na Ústavný súd SR. Má na toto hneď niekoľko dôvodov, o ktorých bude verejnosť informovať postupne. Nechce totiž ovplyvňovať druhé kolo volieb.

Citujem glob.sk: “O dôvodoch podania sťažnosti na prezidentské voľby sa chystá Štefan Harabin prehovoriť na sociálnej sieti. Momentálne si ich chce nechať pre seba, pretože by vraj nimi mohol zasiahnuť do volebnej kampane a to nechce. “Pracujem na tom. Natočím o tom aj osobité video. Ale samozrejme podávam ústavnú sťažnosť,” potvrdil pre Glob.sk Harabin. “Pokiaľ ide o dôvody, tie budú uvedené v sťažnosti,”povedal exkandidát. Podľa neho ich má hneď niekoľko, na základe ktorých podáva sťažnosť. O manipulácií hovoril aj už krátko po prvom kole volieb na sociálnej sieti, kde vyzýval ľudí, aby mu nahlásili svoje podozrenia.

Práve zajtra uplynie 10 dní od doby, kedy boli oznámené výsledky prvého kola. Podľa Harabina však zákon nie je ohľadom termínu úplne jednoznačný, pretože v ňom nie je explicitne napísané, že hraničným termínom na podanie sťažnosti je desiaty deň od oznámenia výsledkov prvého kola volieb,ale len od výsledkov volieb. A keďže stále nepoznáme víťaza druhého kola, nepoznáme ani víťaza volieb. Harabin však chce byť chránený a preto podáva sťažnosť teraz a rovnako ju podá aj po druhom kole. Ústavný súd však o tejto sťažnosti tak skoro zrejme nerozhodne. O voľbách totiž musí rozhodovať plénum – teda minimálne sedem sudcov. Súd ich má momentálne iba štyroch.”

Štefan Harabin sa v prvom kole volieb umiestnil na treťom mieste. Získal 14,35%. Od druhého miesta ho pritom vôbec nedelilo veľa, Maroš Šefčovič získal 18,66%. O podozreniach z manipulácie volieb hovoril Harabin už počas volebnej noci, svoje obvinenia však ani vtedy nekonkretizoval.

Po oznámení výsledkov sa však označil za víťaza a avizoval svoju kandidatúru vo voľbách o 5 rokov. Budúcnosť v straníckej politike však opakovane vylúčil. Glob.sk pritom informoval, že dostal nie jednu ponuku. 

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/25/harabin-sa-rozhodol-anulovat-prostrednictvom-us-sr-prez-volby/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár