Harabin vydal knihu Súdnosť

· Čas čítania: 2 min.
Foto: TER

Sudca Najvyššieho súdu SR Dr. Štefan Harabin dnes  uviedol do života svoju knihu Súdnosť. V okruhu asi 300 prítomných z radov súčasných a bývalých poslancov Národnej rady SR, ministrov, funkcionárov Matice slovenskej a ďalších inštitúcií čítal úryvky z knihy, ktorá opisuje jeho život, právo, súdne povolanie. „Moja úcta k pravde ma prinútila, aby som ju zverejňoval,“ povedal Harabin o dôvodoch, prečo tú knihu napísal. Dotkol sa aj protiprávneho bombardovania Juhoslávie silami NATO v roku 1999 a zodpovednosti vlády Mikuláša Dzurindu, ktorý povolil prelety lietadiel NATO nad Slovenskom. „Keď som podal trestné oznámenie na Dzurindu, verejnoprávna televízia o tom neinformovala. Pritom ide jasne o pomoc pri vraždení bez mandátu parlamentu. Úradník Dzurinda niečo podpísal na vlastnú päsť,“ povedal Harabin.

 

 

Harabin sa na javisku niekoľkokrát vyjadril aj v súvislosti s raziou v dome vydavateľa Zem a vek Tibora Eliota Rostasa, keď do jeho rodinného domu vtrhla nadránom NAKA. „Je to nehorázne, aby v právnom štáte za článok o štúrovcoch niekomu do domu vtrhlo 8 samopalníkov a aby mierili zbraňami na malé deti,“ zhodnotil sudca. Takéto počíňanie je podľa neho ohrozením slobody slova na Slovensku.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár