Havran to už totálne prehnal. Kvôli jeho útoku na kňaza Maroša Kuffu podala naňho advokátska kancelária Jána Čarnogurského trestné oznámenie

Tagged With: , , , , 1 Comment

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC s.r.o., podala 3. júla 2018 trestné oznámenie na páchateľa, ktorý napísal a zverejnil článok na portáli denníka SME s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ s podtitulom „Prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci“ a podnadpisom „Z Márie Barbie“, pretože v článku uverejnenými prejavmi a tvrdeniami verejne hanobil katolícke náboženstvo, vieru a jej predstaviteľov.

Autor, vystupujúci pod menom Michal Havran, hanobí v článku kresťanstvo a kresťanov.

Z článku sála pýcha a nadraďovanie extrémistických názorov autora nad názory všetkých veriacich kresťanov.

Autor sa postavil proti Bohu kresťanov a proti Ježišovi Kristovi.

Článok autora je nielen nemorálny, ale aj protiprávny. Jeho zverejnením bol spáchaný trestný čin.

Navyše, v článku spomínaný dôstojný otec Marián Kuffa pomohol stovkám ľudí, ktorí by bez jeho pomoci pravdepodobne skončili ako bezdomovci a zostali by na okraji spoločnosti. Oproti tomu, autor článku nikomu nepomohol, práve naopak, iba šíri hlbokú nenávisť proti kresťanstvu a kresťanom.

Je možné očakávať, že v ďalších článkoch autor bude svoje nenávistné postoje iba stupňovať, a pokiaľ ho štátna moc nezastaví, vyzve na vraždenie kresťanov a na ďalšie podobné perzekúcie všetkých, ktorí nezdieľajú autorove choré názory. Všetko miernejšie namierené protikresťansky už autor skúsil.

Žiadame, aby štátna moc zamedzila ďalším podobným štvavým a extrémistickým vyjadreniam, hanobiacim kresťanstvo, kresťanov a kresťanské symboly.

Autor hanobiaceho článku môže iba dúfať, že ho stihne iba prísny trest zo strany štátnej moci, a nie trest Boží – uvádza vo svojom stanovisku právna kancelária.

Je veľmi dobré, že sa konečne niekto postavil na obranu veriacich – kresťanov, keď to už sama cirkev a jej predstavitelia nerobia. Verme, že orgány činné v trestom konaní budú rovnako akčné, ako keď ide o vyšetrovanie iných druhov extrémizmu a útokov na iné náboženstvá.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/havran-uz-kompletne-prehnal-kvoli-jeho-utoku-na-knaza-marosa-kuffu-podala-na-neho-advokatska-kancelaria-jana-carnogurskeho-trestne-oznamenie/1452144

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy
One Response to "Havran to už totálne prehnal. Kvôli jeho útoku na kňaza Maroša Kuffu podala naňho advokátska kancelária Jána Čarnogurského trestné oznámenie"
  1. Ačkoliv jsem Čech z Prahy a nejsem věřící, tak zrovna Slováka faráře Mariána Kuffu považuji za velmi kvalitního a cenného člověka pro společnost,mám ho rád pro jeho inspirativní kázání a myslím, že si podobné útoky nezaslouží. On je právě ten farář, který „neškodí“ , ale naopak pomáhá lidem, i těm na okraji společnosti a proto je potřeba takové lidi podporovat a pomáhat jim v jejich činnosti!!! Měli by jste si bratři Slováci takového člověka, jako je Marián Kuffa, více považovat a být hrdí, že máte tak dobrého člověka mezi vámi!!! Zrovna tak arcibiskupa Bezáka, který byl odvolán za podivných okolností a který se mně také velice svým projevem líbil!!!

Pridaj komentár

  & Časopis