Hidžab je povolený, kríž nie

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Slovo pro slovo

Vo Švédsku z podniku vyhodili zamestnanca, ktorý mal na krku kresťanský symbol. V Európe je zas všetko postavené na hlavu. Pred stáročiami európske územia dobíjali ázijské kmene, ktoré zotročovali našich predkov. Neskôr naopak Európania zotročili pomaly celý svet a takmer na všetkých kontinentoch vytvorili svoje kolónie. V súčasnosti sa karta zasa obracia a Európu začínajú kolonizovať a zotročovať potomkovia pred stáročiami Európanmi zotročované národy z Ázie a Afriky.

Pred niekoľkými rokmi sa do Európy vovalila vlna emigrantov, ktorú sa ani dodnes nepodarilo zastaviť. Všetky vyhlásenia popletených liberálov a slabozrakých „demokratov“, že do Európy prichádzajú státisíce utláčaných a ohrozovaných utečencov, už roky zavádzajú a mýlia európsku verejnosť. Väčšinou sa do EÚ hrnú mladí ľudia v produktívnom veku, ktorí sem neprichádzajú pracovať, ale panovať a nastoľovať svoje poriadky a zákony, ktorým sa, podľa nich, majú podriadiť tu žijúci ľudia – idú kolonizovať a zotročovať Európu.

Vôbec sa nepodriaďujú tu existujúcim pravidlám a zákonom, ale drsno a nemilosrdne nastoľujú svoje vlastné. Rozbehla sa rýchla moslimizácia Európy a nastolenie kalifátu. Drvivá väčšina migrantov nemieni spolupracovať s domácimi a žiť s nimi v dobrom spolunažívaní. Prišli vládnuť a meniť život na taký, na ktorý si zvykli vo svojej vlasti. A svoje pravidlá hry nastoľujú stále drsnejšie, rezolútnejšie a nemilosrdnejšie.

Mnohí európski „demokrati“ im však dokonca ešte aj napomáhajú tým, že prijímajú ich zákony a pravidlá hry, obávajúc sa uraziť alebo rozčarovať „vzácnych hostí.“ Neuvedomujú si, že ak to takto pôjde ďalej, o niekoľko desiatok rokov v Európe nezostane ani jeden kresťan a ani jeden potomok pravých pôvodných Európanov. Také dedičstvo pripravujú pre svoje deti a vnukov. A migranti nastoľujú nielen fyzické, ale aj duchovné otroctvo.

Iba jeden charakteristický príklad. V Štokholme prepustili z práce zamestnanca spoločnosti Ingram Micro iba za to, že nosil na krku krížik. Smutnou pikantériou je, že podľa stanov spoločnosti, je povolené nosenie moslimského hidžábu, ale nosenie kresťanského kríža je zakázané – aj keby bol skrytý pod oblečením. A kde sa to stalo? Vo Švédsku – kolíske európskej demokracie! Takto bol potrestaný, mimochodom tiež migrant zo Sýrie, 28-ročný George Tannuri, ktorý pracoval na sklade Zalando.

Zamestnanci Ingram Micro sa často sťažovali, že ich prenasledujú za nosenie kresťanských symbolov a vyhrážajú sa vyhodením zo zamestnania, čo sa mladému Sýrčanovi – kresťanovi aj stalo. „Mám rovnaké právo nosiť krížik, ako majú iní právo nosiť hidžáb. Náš národ, Sýrčania, prekonal obrovské množstvo ťažkostí vo svojej histórii. Preto sme prišli do demokratického Švédska. A ako to tu chodí? Už som unavený z toho, ako sa vo Švédsku správajú voči kresťanom. Je tu úplne normálne, keď pošliapavajú a potláčajú našu vieru, ale to nerobia voči iným náboženstvám,“ zdôraznil mladý Sýrčan pre média.

Tento prípad vyvolal živú reakciu na európskych sociálnych sieťach. Prví komentátori upozorňujú na to, že v niektorých regiónoch Európy je zakázané nosiť krížik už aj schovaný pod oblečením. Predtým vo viacerých krajinách začali „schovávať“ kresťanské symboly, aby neurážali a nerozhorčovali sem prichádzajúcich „vzácnych moslimských hostí“ z Ázie a Afriky a ich náboženské city. Celá vec sa dostala tak ďaleko, že pomaly začnú miznúť kresťanské kostoly a na každej križovatke bude stať mešita.

Ďalší komentátori podotýkajú, že začínajú potláčať nielen práva tu žijúcich kresťanov – Európanov, ale aj kresťanov – migrantov, ktorí prichádzajú spolu s moslimami. Čiže v EÚ sú vítaní iba moslimskí migranti. Čo sa deje, kto je v zákulisí tohto javu? Hádam, slniečkari a americkí demokrati neobvinia zasa Rusko, Putina a hakerov, že sem posielajú moslimských migrantov, aby zničili Európu?! Tak kto je potom za týmto všetkým? Kto z toho ťaží?

Európania, ktorí sa ešte aspoň trochu hrajú na kresťanov, by si mali zapamätať nasledovné slova z istej knihy: „Toto som vám povedal, aby ste našli vo mne pokoj. Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“ (Evanjelium podľa Jána, 16:34). Prirodzene by sa Európania mali spamätať. Mnohí z nich sú zaneprázdnení honom na bosorky a naháňaním vymyslených nepriateľov, ako napríklad, Rusko a Čína, ale nevšímajú si stovky a tisícky nepriateľov, ktorí prišli do Európy a ničia tu všetko.

Hosťovi sa človek poteší a aj dobrému a múdremu človeku. Nie barbarom, ktorí chcú len ničiť a zabíjať. V tom je rozdiel medzi dobrým hosťom a tisíckami súčasných „hostí“ z Ázie a Afriky. Ak potrebujú pomoc, pomáhať im Európa môže aj v mieste ich bydliska – aj miliónmi eur, ak chce. Ale nech Európania nebláznia a nedovolia zlikvidovať svoju tisícročnú kultúru, tunajší život, seba samotných a svojich potomkov. Amen.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) В Швеции хиджаб стал важнее христианского креста, Sved Info, 15.2.2021

(2) Об увольнении за нательный крест, Союз правослвных журналистов, 18.2.2021

(3) Через те, що працівник не зняв натільний хрестик, його звільнили з роботи, Slovo pro slovo, 19.2.2021

(4) В Швеции уволили сотрудника за ношение христианского креста, Blagovest, 18.2.2021

(5) В Швеции уволили сотрудника за ношение христианского креста, Sedmitza, 19.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár