Hirošimský masaker sa pripomínať nepatrí, alebo Históriu píšu víťazi

zdroj : wikipedia

Hirošima 6.august 1945  – desiatky tisíc nevinných civilistov uvideli prvýkrát a naposledy na nebi záblesk jasnejší ako tisíc sĺnk. Niektorí sa vyparili okamžite, iní pomalšie zhoreli a niektorí umierali ešte pomalšie na ožiarenie.

Viete si predstaviť tie orgie, keby prvý atómovú bombu použila Stalinova Červená armáda, resp. vtedajší Sovietsky zväz? Ako prvé by nám bolo vysvetlené, že vtedajší Sovietsky zväz je vlastne dnešné Rusko, ktoré sa má ešte plaziť a až potom, až svoj hriech odčiní odovzdaním nerastného bohatstva, môže pokľaknúť a požiadať o odpustenie.

Problém ale je, že tento masaker civilistov vykonali USA – aktuálne stále náš vzor. Mainstream mlčí, pretože pripomienka tejto udalosti sa tak nejako nehodí, je politicky nežiaduca, rovnako ako svojho času pripomienka oslobodenie západnej časti Československa americkou armádou. Niektorí namietnu, že Japonsko vojnu vyvolalo a so znášaním d§sledkov porážky muselo počítať. K tomuto argumentu len nasledovné – US Army mala aj druhú možnosť, ako ukončiť vojnu … pozemnú inváziu, kedy by proti sebe stáli vojaci. Použitie atómovej bomby nad mestom s civilistami bezpochyby koniec vojny urýchlilo, avšak nápadne to pripomína vyvraždenie nezúčastnených rukojemníkov, aby boli kladené požiadavky splnené.

Úprava nežiaducej histórie a potlačenie diskusie je sprievodným znakom totalitného zriadenia. Bola nežiaduca diskusia o podiele Západu na ukončení 2. svetovej vojny alebo vedúcej úlohy strany, nedaj Bože o augustovej okupácii. Dnes sú nežiaduce iné diskusie, kedy použitie prvej atómovej bomby je len jednou z nich. V rámci poopravovania histórie už dnes taktiež vieme, že tí Nemci neboli až takí zlí, že za protektorátu mali Česi väčšiu mieru samostatnosti než v Rakúsko-Uhorsku, že vojnu nezačalo Nemecko prepadnutím Poľska, Osvienčim bol oslobodený US Army, vlastne … nebol nikým oslobodený, pretože Nemci sami ustúpili … a samozrejme Praha sa oslobodila taktiež vlastne sama. K poslednému bodu síce zatiaľ chýba vysvetlenie, prečo sa teda nevyňala sama skôr, napr. už v roku 1944, ale k tomu snáď dôjdeme. Kolesá totalitného vymývania mozgov sú roztočené naplno, je to bezodná studňa podlých nápadov a klamstiev.

Smerujeme plnou parou a s EÚ úsmevom na perách tam, kde sme už raz boli – do neslobody. Akákoľvek náprava môže a musí začať iba objektívnym priznaním faktov – a to aj nepohodlných. Už sme v čase, keď je politicky nežiaduce aj pripomenutie nevinných civilných obetí.

Autor: David Dvořák

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Historii píšou vítězové, zvedavec.org, 7.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply