Hitler, jeho lekár a vojna poháňaná drogami

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Blitzkrieg bol riadený metamfetamínom. Lepšie povedané, Blitzkrieg bol na metamfetamíne založený.

Dr. Peter Steinkamp

Dnes sa k užívaniu drog priznáva kde-kto, ale málokto by to povedal o Adolfovi Hitlerovi, vodcovi Tretej ríše, a nemeckom národe, skrz-naskrz v zajatí drog v čase, keď bol ideálom zdravý, silný a telesne zdatný árijec. V celkom inom svetle sa potom javí Hitlerova nadprirodzená charizma aj povestná germánska bojovnosť a statočnosť, rýchly postup pri útoku na Poľsko a Ardeny.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Témou drog v Tretej ríši sa v poslednej dobe zaoberalo niekoľko dokumentárnych filmov a kvalitný výskum v knihe Totálny rauš uskutočnil nemecký novinár Norman Ohler. Nemecko bolo ešte pred nástupom nacizmu v 20. rokoch minulého storočia drogovým rajom, svetovým dílerom, tzv. otvorená liberálna spoločnosť v drogovom opojení. V roku 1928 sa len v berlínskych lekárňach vydalo na predpis 73 kg morfia a heroínu. Nemci sa radšej uchyľovali do imaginárnej reality, ktorá mala pomôcť zabudnúť na biedu a neúspech z prvej svetovej vojny. V rokoch 1925 – 1930 sa vyrobilo 91 ton morfia. Z Peru sa do Nemecka prepravovala celá ročná produkcia surového kokaínu na ďalšie spracovanie. Podľa Ohlera bolo až 40 % berlínskych lekárov závislých od morfia a na každom rohu sa dali dostať všetky možné drogy aj bez predpisu. Rozmohla sa drogová turistika.

Autor: Vladimír Líška

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár