Hlasovanie v Európskom parlamente je čistá fraška

Foto: Archív

Nasledujúce video (natočené Richardom Sulíkom) ukazuje jednu z podôb hlasovania v Európskom parlamente . V šialenom tempe, 10 hlasovaní za menej ako minútu. Kto má to šťastie, že rozumie predsedajúcemu priamo, stíha. Kto je odkázaný na tlmočníka v sluchadlách, má zmätok, lebo pravidelne sa stáva, že kým tlmočník prekladá “kto je ZA?”, predsedajúci sa už pýta “kto je PROTI?”. A ako sa vôbec pri tejto rýchlosti stíhajú sčítavať hlasy? Existuje aj elektronické hlasovanie, ale to je len o niečo pomalšie. Takto vyzerá bruselská “demokracia” v praxi:

Navyše si treba pripomenúť, že skutočnú zákonodarnú moc má nikým nevolená Európska komisia. Európsky parlament len schvaľuje predkladané zákony a pri niektorej legislatíve má iba poradný hlas. Európska komisia plní pokyny nadnárodného kapitálu, bez ohľadu na to, koho si občania európskych štátov zvolili ako svojich zástupcov. Tak ako to názorne ukazujú nasledujúce dve schémy:

O akej demokracii to potom v rámci Európskej únie potom vôbec hovoríme? Reálne vláda ľudu prakticky nefunguje ani na národnej úrovni, keď väčšiu šancu na zvolenie majú tí, za ktorými stojí kapitál sponzorov v pozadí. Predsa však aká – taká demokracia existuje, lenže je čím ďalej, tým viac pohlcovaná totalitnou mocou stále viac centralizovanej Únie.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply