Hlasujte v čitateľskej ankete Zem&Vek PROMETHEUS 2018

· Čas čítania: 2 min.

Milí čitatelia,

Radi by sme vás upozornili, že tak ako sa to už stalo tradíciou, aj tento rok chce naša redakcia udeliť cenu PROMETHEUS za osobnú obetu pre dobro všetkých. Redakcia nominovala tri osobnosti, o tom, kto z nich získa ocenenie, rozhodnú vaše hlasy. Nominovaní sú:

Ing. Ladislav Lysák, DrSc.
Predseda Nezávislého združenia ekonómov Slovenska, vysokoškolský pedagóg a bývalý veľvyslanec SR v Indii. Celý život sa snaží dosiahnuť, aby sa slovenskí predstavitelia zjednotili na spoločnej vízii a dlhodobej stratégii, ktorá by našu krajinu posunula ďalej. V súčasnosti sa pokúša takú stratégiu vypracovať, spolu s ďalšími odborníkmi. Tiež bojuje proti rozpredávaniu slovenskej pôdy.

Lucia Debnárová
Desaťnásobná majsterka sveta v pretláčaní rukou (armwrestlingu). Odmietla možnosť reprezentovať USA, hoci by jej to prinieslo oveľa viac peňazí. Radšej funguje v úplne skromných stiesnených priestoroch seneckého kultúrneho domu, cesty na súťaže si častokrát musí platiť sama. Svoju poslednú zlatú medailu venovala slovenskému národu.

Juraj Jakubisko
Jedného z najznámejších slovenských režisérov netreba ani predstavovať. Filmové diela ako Tisícročná včela, Sedím na konári a je mi dobre, či Perinbaba patria k zlatému fondu našej kinematografie a reprezentujú nás aj v zahraničí. Jakubisko má silné národné cítenie, rád by ešte nafilmoval Slovanskú epopeju, tému, na ktorú sa v dnešnej neoliberálnej spoločnosti ťažko zháňajú prostriedky.

Hlasovať môžete za jednu z nominovaných osobností v ankete nižšie alebo svoj hlas zaslať na e-mailovú adresu [email protected], prípadne poštou na Sofian, s. r. o., Svätovojtešská 34, 831 03 Bratislava do 15. apríla 2019.

Ďakujeme za Váš hlas

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár