Hlavný ideológ Moslimského bratstva bol slobodomurár

· Čas čítania: 3 min.
Foto: wiki

Egyptský spisovateľ, islamský teoretik, vedúca osobnosť a ideológ Moslimského bratstva v 50. a 60.rokoch Ḥusain Shādhilī Sayyid Qutb bol členom slobodomurárskej lóže. Dôkaz o tom nedávno priniesol historik Helmi Nimmin, ktorý publikoval jeho životopis.

V tejto biografii v arabčine autor uverejňuje článok, ktorý objavil. Napísal ho počas Druhej svetovej vojny sám Qutb, neskorší šéf propagandy Moslimského bratstva, pod titulom Prečo som sa stal slobodomurárom a publikoval ho v časopise al-Taj al-Masri 23. apríla 1943, teda pred svojou prvou cestou do USA a vstupom do Moslimského bratstva. Aj jeho zásluhou sa stalo hnutie militantnou organizáciou, ktorá mala neskôr podiel aj na tzv. Arabskej jari, nielen v Egypte.

Tharwat Al-Kherbawí, právnik, spisovateľ a bývalý líder hnutia Moslimské bratstvo napísal knihu s názvom The Secret of the Temple: Hidden Secrets of the Muslim Brotherhood (2013). Takisto píše, že organizácia má tajomstvá, ktoré sa uchovávajú iba medzi „vyššími duchovnými,“ čím sa vedomosť o fungovaní podobá slobodomurárskej štruktúre. Nižší, radoví slobodomurári rovnako nepoznajú tajomstvá vyšších stupňov a hierarchie.

Už v minulosti poukazovali mnohí autori na podobnosť medzi iniciačnými rituálmi Moslimského bratstva a slobodomurárskych lóží. Tentoraz však bol prvýkrát nájdený doklad, ktorým je priznanie samotnej osoby. V tej dobe – poznamenáva spomínaný historik – boli egyptské slobodomurárske lóže úplne pod kontrolou britských tajných služieb a egyptský kráľ Farouk I. (1920-1965) bol tiež ich členom. Ako povedal nedávno taliansky historik a profesor Franco Cardini, slobodomurári síce dnes tvrdia, že nie sú tajnou organizáciou, pretože tá je zakázaná, no zachovávajú obyčajnú diskrétnosť, ako to sami definujú. Nie sú to však demokratické, ale mocenské organizácie vzájomne sa podporujúcich jedincov, ktorí neskladajú účty nikomu a ohrozujú stabilitu štátov.

Skutočnosť členstva vedúcej osobnosti Moslimského bratstva v slobodomurárskej lóži vrhá trochu iné svetlo na koncept terorizmu a jeho strojcov pri zlomových udalostiach ako WTC 9/11 a útoky v Londýne zo 7.júla 2005. Zaujímavosťou je, že postavy stojace za islamským terorizmom poslednej éry a terorizmom marxistickým alebo neonacistickým v 70.-90.rokoch (operácia Gladio) spája slobodomurárska identita.

V úvodníku amerického týždenníku The Israelite (3.8.1855) boli zverejnené slová, ktoré povedal spisovateľ a rabín Isaac Mayer Wise: „Slobodomurárstvo je židovská organizácia, ktorej dejiny, stupne hodností a heslá sú židovské od začiatku do konca, s výnimkou jedného medzistupňa a zopár slov v prísahe.“ Tento citát sa objavuje tak isto v diele The Jews and Masonry in the United States before 1810 od Samuela Oppenheima.

Pramene:

[1] Muslim Brotherhood Ideologue, Sayyid Qutb, was a Free Mason; Voltaire Network (preklad: Anoosha Boralessa); Voltairenet.org, 29.5.2018

[2] Ideológ Moslimského bratstva bol slobodomurárom; Afinabul.blog.cz, 29.6.2018

[3] Western Agent, the Muslim Brotherhood, to Colonise Europe; Euro-med.dk, 29.4.2012

[4] Former Muslim Brotherhood member: Brotherhood took a lot from Freemasonry; autor: Charles Ayoub; Freemasonry Watch, 13.11.2012

[5] The Jews and Masonry in the United States before 1810; autor: Samuel Oppenheim; Publications of the American Jewish Historical Society, 1910/nové vydanie 2018

[6] Muslim Brotherhood connection with the British & Freemasons | Dr. Raslan (Documented); video pridal: Islam Mohamed; YouTube, 15.7.2015

[7] Operation Gladio – Global Subversion, Part One; autor: Kevin Barrett; Veterans Today, 23.9.2015

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár