Hoaxy a dezinformácie liberálnej chobotnice

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Youtube

Samuel Marec z denníka SME a Jakub Goda z Denníka N prišli do Bytče na festival Hviezdne noci (2019), aby diskutovali o hoaxoch a dezinformáciách. Nepozvali si k tomu názorovú opozíciu, preto ich „diskusia“ nabrala charakter súkromnej reklamy/antireklamy.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Tento festival bol podporený Fondom na podporu umenia sumou 17000 eur a Audiovizuálnym fondom sumou 16000 eur, teda dokopy sumou 33000 eur a návštevníci si napriek tomu museli ešte kupovať lístky v hodnote 35 eur. Na tejto štátom podporenej akcii diskutéri očierňovali konkrétne súkromné médiá (Martina Daňa z GINN, Zem a Vek, Plusku, Hlavné správy, atď.), teda konkurenciu svojich zamestnávateľov, ako aj politické subjekty (kotlebovcov, Harabina, atď.). Týmto ich konanie nadobudlo formu priamej alebo nepriamej súkromnej, resp. politickej reklamy.

Ostro protestujem proti tomu, aby sa diskusia o hoaxoch a dezinformáciách viedla takýmto spôsobom, že zamestnanci súkromných médií s pomocou verejných zdrojov vystupujú v prospech alebo neprospech vybraných súkromných spoločností alebo politických subjektov, ktoré nedostali možnosť sa proti očierňovaniu ohradiť. Ak niekto silou mocou túži očierňovať svoju konkurenciu alebo nejaké konkrétne politické subjekty, nech si tak koná, ale nech si to platí z vlastných súkromných peňazí ako každý iný subjekt.

Verejné zdroje nemôžu byť použité proti vybraným podnikateľským subjektom ani proti vybraným politickým subjektom, lebo v opačnom prípade by išlo o poberanie výhody a diskrimináciu v podnikaní a politickej súťaži.

Keď sme poukázali na toto konanie, Fond na podporu umenia nepochopil, v čom je problém, a odmietol sa týmto podnetom zaoberať. Zdieľajte, aby Fond na podporu umenia pochopil, že nemôže prideľovať verejné zdroje na takto prevádzkované diskusie.

Títo diskutéri, resp. ich zamestnávatelia, resp. nimi preferované politické subjekty týmto spôsobom získavajú výhody, o ktorých sa iným ľuďom alebo subjektom môže iba snívať. Prečo Fond na podporu umenia nepodporí napr. vašu akciu s koncertmi, na ktorú by ste prilákali ľudí, aby ste ich zaočkovali proti svojej konkurencii a politickým subjektom, s ktorými nesúhlasíte?

Odkiaľ organizátor festivalu získal názor, že práve zástupcovia denníka SME a Denníka N sú tí naslovovzatí odborníci a všeznalci? Samotní diskutéri sa v diskusii, podľa nášho názoru, vykresľovali v lepšom svetle, než akí v skutočnosti sú, preto je potrebné im nastaviť zrkadlo a vzniesť názorovú oponentúru aspoň takto ex post. Viac vo videu.

Autor: Blažena Ovsená

Zdroj: https://sclabonia.sk/2019/11/hoaxy-a-dezinformacie-liberalnej-chobotnice/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár