Hodovanie v období moru alebo vojenské cvičenia NATO počas pandémie

· Čas čítania: 2 min.
Foto: JFCBS.NATO.int

Vlády vo väčšine štátov sveta pozatvárali obyvateľov vo svojich domovoch. Obmedzili ich pohyb, milióny ľudí na planéte stratili prácu, zdroj obživy a skrachovali tisíce podnikov. Prečo? LEBO PANDÉMIA! Žiadna „korona“ však neprekazila vojenské cvičenia NATO Brilliant Jump 2020 („Brilantný skok – 2020“), ktoré pokračovali vyše týždňa a predvčerom skončili v Litve. A čo rúška, odstupy, zákaz zhromažďovania v skupinách? Darmo, čo je povolené bohovi… veď to viete. 

Na týchto vojenských cvičeniach sa zúčastnili vojaci 13 štátov NATO, hlavne však jednotky z Česka, Poľska, Španielska a Veľkej Británie. Celkovo takmer tri tisíc vojakov a 600 kusov vojenskej techniky. Doprava vojsk a techniky do Litvy a späť do domovských krajín, sa tiež považovala za súčasť cvičení. Väčšina účastníkov začala prepravovať vojenskú techniku do Litvy 28. – 29. októbra. Po skončení ju zase naložili do vagónov a poslali späť. Poslední účastníci cvičení by mali doraziť do vlasti asi 11. novembra.

„Využívajúc vzdušnú, morskú, železničnú a automobilovú dopravu, úspešne sme splnili úlohu predislokácie techniky a predviedli pripravenosť vojsk NATO na prepravu v určitom čase na určité miesto, vrátane veľkých vojenských jednotiek a veľkých zoskupení techniky,“ uviedol pre média náčelník litovskej armády Waldemaras Pupšis. Cieľom týchto cvičení, ako uviedli organizátori „podujatia“ pre média, bolo precvičenie nasadenia jednotiek v záujmovom priestore a demonštrácia pripravenosti k obrane členských štátov NATO. V rámci cvičení sa preverovali postupy pri príprave, plánovaní, koordinácii a zabezpečení nasadenia jednotiek z domovských posádok do pridelených priestorov rozmiestnenia.

Je to naozaj obdivuhodné! Všade všetko obmedzili, pozatvárali, pomaly uväznili, ale vojenské cvičenia za účastí niekoľkých tisíc vojakov – nech sa páči. Hranice sú takmer uzavreté, pohyb osôb je maximálne limitovaný nielen do iných krajín, ale aj v rámci jedného štátu, často sa ani do susednej dediny nedostanete, ale preprava tisíc vojakov a techniky cez celú Európu – koľko len chcete!

Na video záznamoch je jasne vidieť, že vojaci rúška používali len občasne. Ako je to možné? Veď bolo tu riziko nákazy, čo by znamenalo, že ak jej podľahne značná časť armády NATO, katastrofálne sa zníži bojaschopnosť celej aliancie. Čo, keď nás v tomto období napadnú Rusi, čím nás strašia pomaly 70 rokov? Armáda NATO sa nakazí a Rusi zajtra obsadia Bratislavu, Budapešť a Paríž. Čo potom?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

  1. Exercise BRILLIANT JUMP 20, JFCBS.NATO.int, 1.11.2020
  2. Exercise BRILLIANT JUMP 2020, SHAPE.NATO.int,1.11.2020
  3. Lietuvoje baigtos „Brilliant Jump 2020“ pratybos, 15 min.lt, 7.11.2020
  4. Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuvoje-baigtos-brilliant-jump-2020-pratybos-56-1404100?copied
  5. Nepřetržitý vojenský výcvik – operace BRILLIANT JUMP 20 II, Ministerstvo obrany Českej republiky, 1.11.2020
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár