HOLÁ PRAVDA O SAS

· Čas čítania: 1 min.

V roku 2012 sa vtedajší poslanci strany SAS vyzliekli “donaha” a zapózovali s transparentom, hovoriac: “Vyzlečme poslancov z imunity”. Realita v porovnaní s predvolebným sľubom je však diametrálne odlišná.

Zrušenie poslaneckej imunity alebo jej zúženie len na výroky v parlamente, súvisí so snahou prestať robiť z politikov chránený druh. Hádam ešte dôležitejším bodom je zavedenie ich hmotnej zodpovednosti. Záväzok presadiť ju dala pred parlamentnými voľbami v marci 2016 občanom Slovenskej republiky väčšina politických strán. „Zavedieme hmotnú zodpovednosť verejných funkcionárov za škody spôsobené na majetku,“ písala vo volebnom programe aj SaS.

Minulý rok sa SaS takisto vyjadrila k podpore zákonu, ktorým by poslanci preberali hmotnú zodpovednosť: „Máme to v našom reformnom ekonomickom programe Agenda 2020 ako jedno z našich opatrení.“

A teraz si pozrime realitu v podobe grafu, ktorý ukazuje, ako hlasovali poslanci SAS v predmetnej veci. Takmer celý poslanecký klub bol proti:

Zdroj: Prehľad správ

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár