Horúčka dengue vzrástla v Brazílii o 400 % po pustení GMO komárov podporovaných Billom Gatesom

Foto z Cowry News

Horúčka dengue vzrástla v Brazílii v roku 2024 štvornásobne po vypustení miliónov génovo upravených komárov Svetovým programom OSN (United Nations’ World Mosquito Program.)

Za prvých päť týždňov roku 2024 bolo podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva hlásených viac ako 364 000 prípadov infekcie horúčkou dengue, čo je 4-krát viac ako predchádzajúce prípady v rovnakom období roku 2023.

Dramatický nárast prípadov horúčky dengue podnietil Brazíliu k nákupu miliónov dávok vakcíny proti horúčke dengue.

The Guardian napísali:

Rýchle šírenie horúčky dengue spôsobilo 40 potvrdených úmrtí, uviedlo ministerstvo a ďalších 265 sa vyšetruje.

Brazília kúpila 5,2 milióna dávok vakcíny Qdenga proti horúčke dengue, ktorú vyvinul japonský výrobca liekov Takeda, pričom ďalších 1,32 milióna dávok poskytol vláde bezplatne, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Tri brazílske štáty vyhlásili núdzový stav vrátane druhého najľudnatejšieho štátu Minas Gerais a federálneho okresu, kde sa nachádza hlavné mesto Brasília a čelí bezprecedentnému nárastu infekcií.

Brazília začne v piatok očkovať deti vo veku 10-14 rokov pomocou vakcíny Qdenga, uviedla v stredu miestna vláda.

Prípady horúčky dengue v Brazílii od začiatku roka prekročili celkový počet za celý rok 2023 s mierou nakazenia 1 625 prípadov na 100 000 obyvateľov v porovnaní s celoštátnym priemerom iba 170.

Svetový program OSN oznámil v roku 2023 plán na vypustenie miliárd geneticky upravených komárov v Brazílii počas 10-ročného obdobia v snahe odstrániť horúčku dengue v krajine.

„Brazílski zdravotnícki úradníci v piatich mestách vypúšťajú oblaky komárov Aedes aegypti pestovaných v laboratóriu infikovaných  baktériou Wolbachia, ktorá zabraňuje prenosu vírusu dengue na ľudí,“ informoval Harvard Public Health v auguste 2023.

Krajina bude prvou, ktorá spustí celonárodný program na vypustenie komárov modifikovaných Wolbachiou, od ktorých sa očakáva, že v priebehu nasledujúcich 10 rokov ochránia až 70 miliónov ľudí pred horúčkou dengue. A stavia sa továreň na zvýšenie produkcie komárov: Od roku 2024 bude továreň masovo produkovať päť miliárd komárov ročne.“

Teraz, rok po začatí iniciatívy s komármi, prípady horúčky dengue skôr prudko vzrástli, ako klesli.

Svetový program s komármi získal grant vo výške 50 miliónov dolárov od Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov.

Nadácia Billa a Melindy Gatesových finančne podporuje aj výskum vakcíny proti horúčke dengue.

Brazílska vláda zakúpila viac ako 5 miliónov dávok vakcíny Qdenga proti horúčke dengue, ktorú vyrobil japonský výrobca liekov Takeda a ktorá tiež získala milióny dolárov v grantoch od Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov.

Inými slovami, peniaze Nadácie Billa Gatesa sú zapojené do všetkých strán situácie, od komárov, ktoré sú geneticky upravené – čo zjavne zhoršilo krízu horúčky dengue – až po spoločnosti, ktoré Brazílii poskytujú žiadanú vakcínu proti horúčke dengue.

Aký to bude mať koniec?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Dengue Fever surges by 400% in Brazil after Bill Gates-Backed GMO Mosquitos released, kleanindustries.com, 27.02.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár