Hrdosť po novoamericky

· Čas čítania: 5 min.
Foto: twitter

Ultraliberálna agenda, do ktorej patrí aj transgenderizmus, sa presadzuje po celom transatlantickom civilizačnom priestore čoraz asertívnejším spôsobom. Je vnucovaná prostredníctvom vplyvných lobistických kruhov, médií hlavného prúdu a záujmových skupín do všetkých sfér života. Odporovať ich nátlaku si nedovolia ani tie najvyššie politické kruhy, a to nielen zženštilej západnej Európe, zmäkčilej Kanade alebo Austrálii, ale ani v superveľmocenských Spojených štátoch. I tamojších mestách prebiehajú v poslednú marcovú nedeľu kultúrne a spoločenské podujatia, pochody a zhromaždenia k príležitosti Medzinárodného dňa zviditeľnenia transrodovej menšiny, či celkove transgenderizmu (International Transgender Day of Visibility).

Novodobé zmedzinárodňovanie

Ak nikto z pravidelných, ale i náhodných čitateľov Zem a veku nikdy nepočul o vyzdvihnutí 31. marca na deň zviditeľňovania transgenderizmu – a to dokonca medzinárodne, nemusí sa červenať od hanby, že nedrží krok s aktuálnym pulzom diania. Takáto aktuálnosť býva čoraz častejšie marketingovým produktom sociálneho inžinierstva, ktoré programovo podkopáva a búra tradície, zvyky a pravidlá.

31. marec slávili ako deň zviditeľňovania transrodovej menšiny po prvýkrát pred desiatimi rokmi iba príslušní študentskí aktivisti v Spojených štátoch. Zmedzinárodňovanie prebiehalo predovšetkým cez sociálne siete Facebook, Twitter, Tumblr a Instagram. Tie slúžili od počiatku ako platformy pre psychologické ovplyvňovanie más a stanovovanie parametrov toho, čo smie byť mysliteľné, žiadúce a v konečnej fáze povolené.

Vlajka transrodovej hrdosti

Zdroj: Wikipédia https://en.wikipedia.org/wiki/File:Transgender_Pride_flag.svg

S jedlom rastie chuť a celoamerické záujmové transgenderové združenie National Center for Transgender Equality vyvinulo tento rok nátlakové úsilie, ktoré očividne prináša ovocie. Ako uvádza portál opatrne konzervatívneho amerického spravodajského kolosu Fox News, združenie rozposlalo každému jednému členovi Kongresu vlajku transgenderovej hrdosti (Transgender equality flag) so žiadosťou, aby ju vyvesil pred vchodové dvere svojej kancelárie na oslavu „Týždňa zviditeľnenia transrodovosti“ („Trans Visibility Week“). Deň sa tým rozťahuje na týždeň a politicky uvedomelá angličtina sa obohacuje o ďalší novotvar.

Naprostá väčšina členov oboch komôr Kongresu plní bez odvrávania široko medializované požiadavky ultraliberálnych hnutí, združení a mimovládnych organizácií. Líšia sa len v miere svojho konformizmu. Aj tí s najohybnejšou chrbticou však narazili tentokrát na problém praktického rázu, pri ktorom hrozilo, že sa ocitnú medzi dvoma mlynskými kameňmi.

Kam do čerta strčíme tu vlajku, keď chýba miesto?“ Otázku tohto druhu, ktorú samozrejme nahlas takto neformulovali, si kládli mnohí asistenti zákonodarcov najmä v Snemovni reprezentantov, ktorá je početnejšia a liberálnejšia než Senár, keď hľadali miesto pre darovanú vlajku. Pred vchodovými dvermi do pracovní sú v stenách zamontované nástavce na tri vlajky. Na ľavej strane pre jednu – hviezdnatú a pruhovanú vlajku USA. Na pravej strane pre dve, ale tradične osadené.

Uhnite, vojnoví zajatci!

Všimnime si na pravej strane tú, ktorá bola v mnohých prípadoch obetovaná oslavovaniu transgenderizmu. Na základe viacerých uznesení Kongresu ide o vlajku vojnových zajatcov. To je hovorové pomenovanie pre POW/MIA flag, čiže vlajku na počesť vojnových zajatcov (Prisoners of War) a vojakov, ktorí ostali nezvestní (Missing in Action). Je dôstojná, čiernobiela a zobrazuje siluetu vojaka (menovite Jefferyho Heisleyho) s pozadím symboliky strážnej veže a ostatného drôtu. Text bielymi písmenami na čiernom podklade znie „You Are Not Forgotten“ („Nezabúdame na vás„). Vlajka sa medzi občanmi Spojených štátov teší hlbokému uznaniu.

Vlajka vojnových zajatcov a nezvestných vojakov

Zdroj: Wikipédia

https://en.wikipedia.org/wiki/File:United_States_POW-MIA_flag.svg

Ann Kirkpatricková, členka Snemovne reprezentantov zo štátu Arizona, vyriešila dilemu, kam so štvrtou vlajkou, keď chýba pre ňu nástavec, podomácky, s praktickou vynaliezavosťou matky dvoch detí. Na dvere natiahla šnúru, aby na ňu povesila transgenderistickú trikolóru. Pôsobilo to trochu úsmevne, ako kus vyveseného prádla. 69-ročnej dáme to ale umožnilo vyhnúť sa momentálne príšerne obávaným obvineniam z transfóbie a zároveň nesiahnuť na úctyhodnú vlajku vojnových zajatcov. Tu je zobrazenie tých dverí pani poslankyne z jej Twitteru.

Vlajka transrodovej hrdosti na šnúre na dverách pracovne poslankyne Ann Kirkpatrickovej

Zdroj: Twitter poslankyne

https://twitter.com/search?q=place%3A07d9e39106880003

Mnohí poslanci (alebo ich asistenti) pristupovali k vlajke vojnových zajatcov dosť bezohľadne. Vytiahli ju z nástavca a vopchali do neho na celý týždeň trojfarebnú vlajku transgenderizmu. Americká tlač priniesla zábery vchodových dverí kancelárií poslancov, ktorí tak ustráchanecky preukazovali ultraliberálnu politickú uvedomelosť. Tu je pohľad na vchod do kancelárie poslanca Pete Aguilara, tiež člena Demokratickej strany zo štátu Kalifornia.

Kancelária poslanca Pete Aguilara

Zdroj: The Washington Free Bacon

https://freebeacon.com/politics/dem-offices-remove-pow-flags-replace-with-transgender-pride-flags/

Dá sa predpokladať, že tohtoročná submisívnosť amerických zákonodarcov povzbudí aktivistov transgenderizmu, aby stupňovali svoje požiadavky. Budú sa o rok dožadovať umiestňovania svojej vlajky nielen pred vchodové dvere do kancelárií ale aj jej vyvesovania z kancelárskych okien poslancov?

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár