Hríbov časopis .týždeň financovala Penta s Kočnerom za chrbtom

· Čas čítania: 2 min.
foto: .týždeň

Liberálne médiá majú tendenciu označovať samé seba za tie najobjektívnejšie. Nepísaným pravidlom však ostáva, že vždy pracujú v prospech svojich donorov. O financovaní liberálneho časopisu .týždeň finančnou skupinou Penta a o vzťahoch majiteľa týždenníka Štefana Hríba s Jaroslavom Haščákom, ktorého meno sa objavovalo v kauze Gorila sme v minulosti viac krát písali.

https://zemavek.sk/aj-ty-brutus/

https://zemavek.sk/hascak-priznal-jednostrannu-liberalnu-orientaciu-svojich-medii-podporoval-aj-tyzden/

Liberálny týždenník .týždeň v minulosti vytkol portálu Hlavné Správy, že ich financoval „najväčší lump“ Marián Kočner, ktorý tomuto médiu poskytol jednorázový príspevok tak, ako stovka ďalších ľudí.

Zlodej kričí, chyťte zlodeja !

Na jednej strane má Štefan Hríb výhrady voči akejkoľvek súvislosti Mariána Kočnera s alternatívnym webom Hlavné Správy, na strane druhej mu peniaze od Penty, či vzťahy s Jaroslavom Haščákom, ktorý mimochodom bol známym Mariána Kočnera, nesmrdia.

Máme tu finančnú skupinu Penta, ktorá cez svoju nadáciu pravidelne finančne dotovala týždenník .Týždeň a suma spolu činila až okolo 250 000 eur. Šéfredaktor Štefan Hríb sa tiež stretával s Haščákom, cez ktorého si Kočner riešil svoje záujmy v médiách v portfóliu Penty, ako to vyplýva z ich vzájomnej komunikácie. Čo dával na oplátku Štefan Hríb cez svoje médium Haščákovi a cez neho možno i Kočnerovi? Mlčal o ich prešľapoch? Alebo to bolo niečo viac?“, píše v súvislosti s financovaním médií redakcia HS.

Zdroj: HS/Z&V

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár