Hrozba rozkladu slovenskej štátnosti

· Čas čítania: 3 min.

Ak dnes naši už extrémne politikárčiaci “parlamentári” tajne alebo verejne nezvolia potrebný počet kandidátov na ústavných sudcov, a ak potom už dnes politikárčiaci “dobrý anjel” ešte v prezidentskom kresle z nich vyberie len tých, ktorí/é vyhovujú len jemu, nastane stav, kedy bude možné z mojej pozície občana vyhlásiť, že ide o sabotáž slovenského ústavného zriadenia a útok na slovenskú štátnosť, s vážnymi možnými, aj bezpečnostnými dôsledkami. Tie si Slovensko nemôže a nesmie dovoliť a dopustiť.

Výber a voľbu ústavných sudcov nie je možné opakovať svojvoľne ani po tretí raz. Lebo: Po koľký raz ešte? To ja chcem ešte veriť, v dobrej vôli, že arogancia moci a ega koaličných a opozičných politikov vo vrcholovej slovenskej politike a slovenského parlamentu neprekročí prípustné hranice.

Ak sa tak stane, občania Slovenska majú právo na aktiváciu ústavného článku 32 z dôvodu, že súčasný parlament nie je spôsobilý vykonávať všetky úlohy a povinnosti zákonodarného zboru a ohrozená je slovenská zákonnosť a vymáhanie práva, lebo:
Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.

Alebo vo vážnom ohrození. Ten stav nastane dnes po 17-tej.

Slovenský parlament si neplnú svoju ústavnú funkciu voči svojim voličom aj inak; viazne tvorba zákonov vo verejnom spoločenskom a národno-štátnom záujme.

Ak sa dnes nestane to, čo sa má stať, budem chcieť predčasné parlamentné voľby. Tie som ale dodnes nechcel, ale ostal som už aj pred samým sebou sám až do poslednej kvapky mojej trpezlivosti, chápavosti a tolerancie, pretože ma moji volení zástupcovia a súčasný končiaci „dobrý anjel“ v kresle hlavy štátu v tejto veci nepodržali. Majú ma ako občana „na háku“. A ja už nemám voči tu a teraz artikulovanému vlastnému názoru žiadne kvalifikované protiargumenty.

K predčasným voľbám môže dôjsť rozpustením parlamentu, položením vlády premiérom Pellegrinim, môže sa tak stať aj z priamej vôle občanov, prostredníctvom občianskej petície štátneho občianskeho referenda. Môže ich chcieť a vyžiadať si ich “ulica”.

Na dnes, 17-tu hodinu je stanované už v poradí druhé hlasovanie o už po druhý raz vybratých uchádzačoch o post kandidátov na sudcov dnes bezmála nepojazdného ústavného súdu.

Bez šéfa kontrolného úradu sa dá, bez prezidenta policajného zboru alebo generálneho prokurátora sa tiež dá, ale bez plne funkčného ústavného súdu to nejde. Tam končí všetka sranda.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/hrozba-rozkladu-slovenskej-statnosti.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár