Hystéria ako nástroj manipulácie

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

COVID-19 predstavuje jedno z najväčších narušení ľudskej spoločnosti v modernej histórii, možno aj vôbec v celej ľudskej histórii. Spôsob, akým je spoločnosť usporiadaná, bol rozvrátený; spôsob, akým sa ľudia stýkajú, bol zmenený; ekonomiky zdecimované. A to všetko na základe vymyslenej zámienky, hromadnej manipulácie a paniky vyvolanej médiami, píše portál globalresearch.

Ľudstvo si prešlo podobným šokom počas udalostí 11. septembra 2001, globálne vytvorenou „vojnou proti terorizmu“.

Mestá sú doslova uzamknuté, ľudia pod hrozbou postihu zatvorení doma. Vlády prijímajú opatrenia, ktoré im umožňujú narušovať základné ľudské práva. So vzrastajúcim napätím hrozia samovraždy, násilie, občianske nepokoje, rabovanie a pouličné boje.

Autor článku sa zamýšľa nad tým, či celá situácia nepripomína definíciu totalitného útlaku?
Sme svedkami psychózy, úspešne vyvolanej v celoplanetárnom rozsahu. Prakticky celá ľudská rasa bola uvrhnutá do šialenstva. Médiami vyvolaný hromadný strach, panika, hystéria a hypochondria zachvátili celé ľudstvo„.

Ľudia sa v dôsledku paniky menej starajú o fakty, sú nevedomí voči jasným dôkazom o tom, že boli a naďalej sú manipulovaní, vykorisťovaní a ovládaní.

Davy sa ľahko stávajú poddajnými a poslušnými, opakujú desivú propagandu. Potrebujeme „testovanie“! Potrebujeme vakcíny! Potrebujeme drastické kontroly „verejného zdravia“! Potrebujeme viac a viac „udržiavanie rozstupov“. Potrebujeme „zmeniť život tak ako ho poznáme“, natrvalo, „pre naše dobro“. Musíme sa schovať hlboko v najbezpečnejších štrbinách našich domovov a nevychádzať.

Hrozba, ktorú predstavuje samotný COVID-19, je na základe najnovších známych informácií relatívne nízka. Viceprezident USA a vedúci pracovnej skupiny koronavírus Mike Pence 23. marca 2020 uviedol na tlačovej konferencii v Bielom dome, že „9 z 10 ľudí, ktorí si myslia, že majú koronavírus, ho ani nemajú“.

Propaganda je však tak účinná, tak ohromujúca – všadeprítomná, nevyhnutná – že okradla aj „inteligentných“ ľudí o zdravý úsudok.

Aj keď nastane obnovenie, táto kríza ukázala, že „my“ nemáme žiadnu moc. Majú ju „oni“ a oni sú dostatočne silní, aby úplne a doslova dobyli celé ľudstvo.

Zdroj: globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár