Ideologické tvarovanie študentov: Soros dá miliardu na globálnu sieť univerzít

· Čas čítania: 3 min.

George Soros, vlastným menom György Schwartz, 89-ročný finančný špekulant odsúdený za zneužitie dôverných informácií, ktorý nalieva svoje bohatstvo do globalistických projektov na celom svete, oznámil, že jeho nová sieť „univerzít otvorenej spoločnosti“ bude „najdôležitejší projekt“ jeho života. Plutokrat, ktorý považuje sám seba za boha (ako uviedol v knihe Alchýmia financií), tak vyhlásil vo švajčiarskom Davose počas elitárskeho summitu Svetového ekonomického fóra (WEF).

„Podľa Sorosa je  pre Nadáciu otvorenej spoločnosti  najvyšší čas vyvinúť vzdelávaciu sieť, ktorú svet potrebuje,“ uviedol Zoltán Kovács, maďarský štátny tajomník pre verejnú diplomaciu a vzťahy. „Určite by sa desiatky milióny voličov z celého sveta zhodli na tom, že to svet skutočne chce,“ dodal sarkasticky.

„Medzinárodné médiá a zástancovia globalizmu sa radi odvolávajú na pána Sorosa ako filantropa, ktorý sa zaoberá charitatou. Všetko, čo musíte robiť, je počúvať samotného Sorosa. Jeho odhodlanie pretláčať agendu svojej otvorenej spoločnosti je celkom zjavné,“ pokračoval hovorca štátneho tajomníka.

Globalista má sieť silných inštitucionálnych podporovateľov na celom svete. Európska únia sa opakovane pokúša zmeniť a zmierniť maďarské právne predpisy, ktoré zvyšujú transparentnosť aktivít Sorosa a zabraňujú nelegálnej imigrácii.

Medzi aktivity organizácií, ktoré podporuje George Soros, patrí propagácia Grety Thunbergovej (v prospech nového biznisu na znižovanie emisií), činnosť organizácie Black Lives Matter, zvyšovanie (liberálnej) vzdelanosti, boj proti extrémizmu (teda proti neliberálnym názorom), práva Rómov, pomoc moslimským migrantom a ich presídľovanie po Európe, intenzívnejšia integrácia do európskych štruktúr na úkor národných kompetencií (ako o tom hovorila aj Zuzana Čaputová, bývalá podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko a spolupracovníčka združenia VIA IURIS, ktorého aktivity dotuje práve Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti), práva LGBT, mediálne prieskumy a ocenenia (pre tých, ktorí presadzujú Sorosovu agendu), Amnesty International, Planned Parenthood, potraty (ako právo), feminizmus a mnoho ďalších projektov, podkopávajúcich prirodzené usporiadanie a národné štáty.

Pramene:

[1] Soros investuje miliardu dolárov do nového veľkého projektu; TA3, 24.1.2020

[2] French court convicts Soros of insider trading; The Guardian, 20.12.2002

[3] Hungary Warns Europe Is in Danger as Leak Reveals Soros Network’s List of ‘Reliable Allies’ in EU Parliament; autor: Jack Montgomery; Breitbart, 31.10.2017

[4] Organizations Funded by George Soros; autor: Don McDowell; Hunting & Fishing NGO, 2017

[5] 20 Foundations and Trusts that fund LGBT programs; Funds for NGOs, 21.9.2019

[6] Sorosove deti; autor: Rafael Rafaj; ExtraPlus, 27.8.2018

[7] Over 30 Major News Organizations Linked to George Soros 1-4/4; autor: Dan Gainor; Americas Media Watchdog, 2020

[8] Enemy of nationalists: George Soros and his liberal campaigns; autor: Jon Henley; The Guardian, 29.5.2018

[9] The money behind the transgender movement; autor: Kelly Riddell; The Washington Times, 11.8.2016

[10] Iniciatíva „Chceme veriť“ predkladá novej vláde návrhy opatrení; Via Iuris, 28.3.2018

[11] Greta Thunberg and Big-Biz’ Climate Charade; autor: Tony Cartalucci; Centre for Research on Globalization, 29.9.2019

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár