Ideologický minister obrany, čo nikdy nepôsobil v armáde

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Wikipedia

Jaroslav Naď je typickým predstaviteľom ministra – neodborníka. Andrejovi Dankovi síce odobral kapitánsku hodnosť, on sám však v armáde nikdy nepôsobil a teda nemá žiadne skúsenosti s jej riadením. Zato má absolvovaných množstvo ideologicky správnych školení. V jeho oficiálnom životopise na Wikipedii sa píše:

„Jaroslav Naď v rokoch 1999-2004 vyštudoval magistra politológie na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Počas školy absolvoval tiež stáže pri európskych inštitúciách v Bruseli a na Ministerstve obrany SR. Na UMB v roku 2005 zložil tiež rigoróznu skúšku z odboru medzinárodné vzťahy a bezpečnosť. Ďalšie vzdelanie získal v kurzoch George C. Marshall Center a Školy NATO v Nemecku (2005-2006), na kurze U.S. – European Security Course v USA (2007) a na European Security and Defence College v Belgicku (2008-2009). V roku 2018 získal Naď doktorský titul PhD. z národnej a medzinárodnej bezpečnosti na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši.“

Médiá z neho začali vyrábať „bezpečnostného experta“ po vypuknutí občianskej vojny na Ukrajine. Takisto organizoval vítanie amerického vojenského konvoja, prechádzajúceho cez Slovensko. Pôsobil v mimovládnom Slovenskom inštitúte pre bezpečnostnú politiku (SSPI) a Globsecu. Jednou z jeho prvých starostí po nástupe do funkcie je koordinovanie „boja proti dezinformáciám“, ako sme včera informovali v tomto príspevku: https://zemavek.sk/nastup-totality-prve-vladne-kroky-v-boji-proti-dezinformaciam.

Obsadzovanie ideologických kádrov do funkcií, na ktoré nemajú príslušné vzdelanie a prax, je rozmáhajúcim sa trendom nielen na Slovensku. Jedným z najprominentnejších príkladov je generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus, prvý šéf WHO, ktorý nemá doktorát z medicíny. Zato ide po ruke svojmu sponzorovi, Billovi Gatesovi a záujmom farmaceutických firiem. Viac o týchto jeho prepojeniach budeme písať v rubrike Bez masky, v júnovom čísle Zem&Vek.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár