Ignorovať voľby by znamenalo poslúchnuť Trubana a dať mu za pravdu

Tagged With: 1 Comment

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Truban raz povedal, že voliť by nemali všetci. Poslúchneme tieto nedemokratické reči?

V spoločnosti sa na jednej strane odohráva mobilizačná kampaň, aby ľudia išli voliť. Na druhej strane sa nerobí aktívnejšia obrana proti takým výrokom, aké mal Truban v minulosti, že právo voliť by nemali mať všetci. A to je v rozpore s demokratickými hodnotami, v rozpore s tým, za čo ľudia „štrngali“ v novembri 1989. Nevoliť znamená poslúchnuť predsedu Progresívneho Slovenska a dať mu za pravdu.Ľudia sú dnes znechutení, nahnevaní. Dokonca niektorí, občas aj vrátane niektorých strán, vyzývajú ignorovať voľby, resp. vložiť prázdny lístok. Ale sú tu aj takí, ktorí ,aj keď ortodoxne pozerajúc nemajú koho voliť, aj tak si uvedomia svoju zodpovednosť a volia menšie zlo, aby tým oslabili to väčšie. Niektorí vyzývajú na priblíženie sa k Ústave SR, ktorá hovorí, že každý občan nad 21 rokov má právo byť volený, preto odporúčajú „krúžkovať“ osobnosti, alebo len známych z ich ulice, sídliska či mesta. Známych, ktorých históriu poznajú a vedia, že ide o čestných ľudí. Niektorí idú protestne voliť najmenšiu stranu, resp. niektorú zo strán, ktorú podľa často neobjektívnych prieskumov priraďujú na posledné miesto. V minulosti ľudia využili svoje volebné právo aj tak, že voliť išli, a dali hlas z recesie napr. nejakej malej strane so smiešnym názvom.

Hoci dnešný politický systém a znechutenie z neho často núti aj k ignorovaniu volieb, my vyzývame k účasti v parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia 29. februára. Len takto sa môžu veci na Slovensku zlepšovať. Politici mainstreamových trojslovných bezobsažných bilbordov, politici často nekonštruktívnych politických debát, politici prázdnych sľubov a prázdnych marketingových akcií, by si mali vstúpiť do svedomia a nekonať tak, aby ľudí znechucovali a odrádzali od účasti. Potom im zostáva len vzdychať a plakať nad rozliatym mliekom, že aká bola nízka účasť. Nedovoľme, aby vzdychali nad neúčasťou, nech radšej vzdychajú nad tým, že sme im dali vysvedčenie. Lebo samotná naša neúčasť vo voľbách je pre politikov menším pokarhaním, než je pre nich tragédiou, ak budú mať iní viac, ako oni.

Zdroj: https://plus7dni.pluska.sk/domov/demokracia-je-nap-cu-kedysi-volnomyslienkar-truban-dnes-rozprava-uplne-inak

https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Michal Albert
One Response to "Ignorovať voľby by znamenalo poslúchnuť Trubana a dať mu za pravdu"
  1. Menšie zlo už volíme 30 rokov a furt je to len z kaluže do blata. Každá nová vlada je len horšia ako tá stará. Každá nová vláda zdedí po tej starej prázdnejší válov a na to aby si aj ona za tie 4 roky nakradla aspoň toľko čo predchodci, ktorý mali toho viac z čoho sa dalo ľahšie kradnúť, tak musí zavádzať nové dane, poplatky, odvody lebo už niet čo sprivatizovať, DPH aj sociálne a zdravotné odvody sú už dávno zavedené a okrem vzduchu je už všetko spoplatnené. Politických strán máme ako makovíc na poli, ale ani z jednej necitím morálnu autoritu a úprimný záujem niečo zlepšiť v mene národa a bez osobného prospechu. ANi jedna strana nemá žiaden morálny kredit, každá jedna smrdí mamonom ako svojim jediným motivátorom. Čo máme pam§ť ako ryba v akváriu ktorá kým prepláve od jedného konc akavária k druhému už aj zabudla že sa otáčala pri skle? Aj my rovnako po 4 rokoch zbaudneme že toto isté tu už bolo pred 4 rokmi a nech zvolíme kohokoľvek, zas to bdue rovnaké ako aj po tých predošlých voľbách a že na tom či a ako halsujeme vôbec nezáleží? Po 30 rokoch neustáleho volenia menšieho zla tento patetický slogan naozaj ešte dokáže pod Tatrami niekoho osloviť?
    Naopak, podľa mňa ak by účasť na parlamentných voľbách bola ako na tých európskych okolo 10%, kam chodia voliť asi fakt len stranícki papláši ktorí sú na kandidátkach a ich stranícki a rodinní príslušníci ktorí ich musia prísť voliť povinne. Takto by sme jasne my bezpartajní ukázali akí sme my slováci vyzretý a inteligentný národ, ako sme ich prekukli a ako sa nimi nenecháme manipulovať a rozhádať ich umelými predovlebnými nepodstatnými témami. Ukázali by sme im, že ich nechceme a nepotrebujeme.
    Tak ako keď som smädný nebudem jesť piesok dúfajúc že sa mi v ústach premení na vodu nebudem voliť namyslených, peňazí a mocibažných farizejov s tým,že po voľbách sa premenia na čestných ľudí nezištne pracujucích pre moje dobro… Ja drogy neberiem…

Pridaj komentár

  & Časopis