Imunologická trombocytopénia – chronická choroba s rizikom smrti ako následok očkovania

New York Times dal priestor pre vyjadrenie odborníkom k úmrtiu Dr. Gregory Michaela (56), gynekológa z Floridy 15 dní po zaočkovaní proti COVID-19. Zároveň chcel zvýšiť osvetu o ochorení, na ktoré tento lekár zomrel.

Dr Jerry Spivak, expert na krvné poruchy na Univerzite Johna Hopkinsa, uviedol, že ide o „medicínsku istotu“, že vakcína od Pfizera spôsobila smrť zdravého lekára. 3 dni po očkovaní sa mu spustila imunologická trombocytopenia (ITP) a za pár dní zomrel na krvácanie do mozgu 15 dní po očkovaní. NY Times spomína aj prípad dvoch zdravých žien (72 a 48), ktoré sa po podaní vakcíny Moderny dnes liečia z ITP – choroby, ktorá vznikne, keď imunitný systém atakuje červené doštičky alebo bunky, ktoré ich vytvárajú. Prejaví sa to škvrnami a krvácaním pod kožou.

Prof. James Bussel, hematológ, ktorý napísal vyše 300 odborných článkov o rázštepe, uviedol pre pre NY Times, že vakcíny môžu byť spúšťačom ITP: „Predpokladám, že niektorí ľudia majú náchylnosť, aby sa u nich u rozvinula trombocytopenia. Že sa to stáva po vakcínach, je známy fakt a deje sa to aj po ďalších očkovaniach. Prečo sa to stáva, nevieme.“ Liečba ochorenia nemusí zaberať pri štandardnej terapii. Paradoxne sa týmto pacientom odporúča očkovať sa, ale pre istotu konzultovať so svojím lekárom.

Článok uvádza najmenej 36 prípadov ITP u zaočkovaných proti COVID-19 vo vládnej databáze pre hlásenie nežiaducich účinkov (z 31 mil. zaočkovaných do konca januára). V USA žije 50 000 osôb s ITP. Podľa ďalších údajov sa ITP najčastejšie vyskytuje po podaní MMR vakcíny, keď sa choroba rozvinie u približne 1 z 25 tisíc až 40 tisíc dávok vakcíny. Tiež sa objavuje po očkovaní proti hepatitíde A a B, HPV, pásovému oparu, záškrtu-tetanu-čiernemu kašľu, obrne a pneumokokom. Podľa NY Times sa dá „všeobecne liečiť“, ale pretrvá mesiace alebo sa stane chronickým ochorením, ktoré vyžaduje lieky do konca života. V USA stojí jedna dávka lieku v priemere 2 700 USD mesačne, hoci u vážnejších prípadov je treba dávkovať dvakrát mesačne.

Pfizer potvrdil, že je si vedomý týchto prípadov a že zbiera k nim informácie. Hneď po medializácií úmrtia Dr. Michaela však Pfizer vyhlásil, že „niet náznaku – ani z klinických skúšok ani medzi ľuďmi, ktorí dostali vakcíny od začiatku očkovania, že by to bolo spojené s trombocytopeniou.“ Podobne sa vyhovára Moderna „nevieme potvrdiť súvislosť“. Stavím sa, že naši lekári alebo ministerskí odborníci by určite rovnako súvislosť očkovania a tejto choroby popreli. Otázne je, aké je povedomie u lekárskej profesie všeobecne (aj v USA) o tomto probléme, lebo to môže byť aj príčinou, prečo je takých prípadov po očkovaní nahlasovaných minimálne.

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár