Interpol odmietol žiadosť iránskej vlády o pomoc pri vykonávaní zatykača na Trumpa

· Čas čítania: 1 min.
foto: archív

Interpol vo vyhlásení zaslanom CNBC dôrazne odmietol žiadosť iránskej vlády o pomoc pri vykonávaní zatykača vydaného na prezidenta USA Donalda Trumpa.

Podľa článku 3 ústavy INTERPOL-u je prísne zakázané, aby organizácia uskutočňovala akýkoľvek zásah alebo činnosť politického, vojenského, náboženského alebo rasového charakteru“, uviedla v e-mailovej správe medzinárodná organizácia so sídlom v Lyone.

Irán v pondelok vydal zatykač na Trumpa z dôvodu zabitia svojho najvyššieho veliteľa, generála Qasema Soleimaniho, ku ktorému došlo v januári. Trump a ďalších 35 osôb, ktorých Irán obvinil z účasti na smrti Soleimaniho, čelia „obvineniam z vraždy a terorizmu“.

Špeciálny vyslanec USA pre Irán, Brian Hook označil iránske obvinenia za „propagandistický kúsok, ktorý nikto neberie vážne“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Interpol shuts down Iran’s request for Trump arrest, cnbc, 30.6.2020

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár