Profesor z Harvardu cenzurovaný pre vyhlásenie, že tí, ktorí prekonali covid, očkovanie nepotrebujú

Vo svete najcitovanejší profesor epidemiológie s viac ako 25 tisíc citáciami v odborných časopisoch Martin Kulldorff (na fotografii) dostal na Twitteri nálepku, že jeho vyhlásenie zavádza. Zároveň jeho odkaz nie je možné zdieľať alebo lajkovať. Čo presne povedal, čo bolo také pandemicky nekorektné?

kulldorff

Nenechajme sa oklamať expremiérom Igorom Matovičom a jeho hláškami, že dobre bude. Dobre už bolo. To čo sa práve deje, a presviedčame sa o tom denne, prerástlo do totality. Sociálne siete nemajú problém cenzurovať ani len jedného z najuznávanejších expertov epidemiológie vo svete, profesora z prestížnej Harvardskej univerzite. Nie žeby bol anti-vaxer.

Prof. Kulldorf je členom Skupiny pre bezpečnosť vakcín proti Covid-19 zriadenej americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb. Kulldorf je spoluautorom tzv. Veľkej Barringtonovej deklarácie, ktorá sa postavila proti lockdownom a doteraz ju podpísalo vyše 10 000 expertov z oblasti medicíny. Stojí za poukázanie, že vďaka lockdownom narástli akcie Twitteru dvojnásobne a dramaticky sa zvýšila aktivita jeho užívateľov.

Martin Kulldorff na svojom Twitter konte napísal, že „vakcíny proti Covid-19 sú dôležité pre starších rizikových ľudí a tých, ktorí sa o nich starajú.“ Dovolil si však ďalej vysloviť svoj názor takto: „Myslieť si, že každý musí byť zaočkovaný je vedeckou chybou tak ako ňou je si myslieť, že nikto by nemal byť zaočkovaný.

Zdôraznil, že „deti nepotrebujú očkovanie ani tí, ktorí už majú prirodzenú imunitu“ po prekonaní Covid-19. Faktom je, že deti nemajú žiadne dramatické priebehy ochorenia, zväčša sú bezpríznakové. Očkovanie pre ne nemá žiaden benefit, ale má veľa rizík.

 

Prirodzená imunita vás chráni na roky až desaťročia, očkovanie len pol roka

Kým očkovanie garantuje ochranu pred vírusom na 6 mesiacov, prirodzená imunita je podľa štyroch publikovaných štúdií na roky až desaťročia. Dokonca sa nemusí prejaviť ani v protilátkach, čo sa stáva u ľudí, ktorí prekonali Covid s ľahkým priebehom vďaka veľmi dobrej imunite. Ich telo si pamätá ochorenie cez tzv. T-bunky, na ktoré existuje už v prípade Covid-19 aj testovacia sada. Ďalej štúdia potvrdila, že u ľudí, ktorí sa zaočkujú po prekonaní Covidu, sú nežiadúce účinky 140-násobne horšie. Niektorí experti ako imunológ Prof. Jiří Beran ale aj kardiochirurg Dr. Hooman Noorschashm v USA upozorňujú, že úmrtia po očkovaní môžu súvisieť práve s tým, že osoba už mala vytvorenú imunitu pred očkovaním.

Nová pandemická korektnosť, ktorá sa skrýva za vedeckosť, sa rozpadáva ako domček z kariet. Čoraz viac vedcov sa ozýva a preto musia byť umlčaní, diskreditovaní a ostrakizovaní.

Sociálne siete, média a vlády tlačia jedinú správnu cestu – očkovanie všetkých bez rozdielov. Odkiaľ nabrali to presvedčenie? No predsa odbornící v konflikte záujmov, zvyčajne na výplatnej páske farmafiriem a dokonca samotná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá má najvyššiu sumu na výplatnej páske farmafiriem – tie sú po Gatesovej nadácií druhým najväčším donorom WHO.

Cieľ nám už vytýčili v Agende WHO 2030 Immunization Agenda 2030, každý na planéte musí byť zaočkovaný. Systém vakcinačných pasov, ktorý momentálne pripravujú, nás všetkých zavrie do klietky bez možnosti úniku a slobody rozhodnúť sa pre vakcínu alebo proti. A bez ohľadu na to, či to budú staré alebo nové, dokonca experimentálne vakcíny, či etické alebo neetické, či bezpečné alebo s vážnymi rizikami.

Tlak na bezpečnosť či etiku už nebude, keď štáty takto zabetónujú pozície farmafiriem. Bude len tlak zaočkovať čo najviac vakcínami, čo najviac dávkami aj za cenu, že ľudia z toho ochorejú. Veď aj keby, napokon to bude len v prospech farmaceutického priemyslu.

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply