Ivermektínu vypršalo povolenie na terapeutické použitie. Aký bude jeho ďalší osud?

Lieku Ivermektín na Slovensku vypršalo povolenie na terapeutické použitie. Lekárka, ktorej sa pri liečbe osvedčil, požiadala ministerstvo zdravotníctva o nové. Rezort rozhodne na základe odporúčaní odborníkov. Niektorí lekári sú presvedčení, že na účinnosť lieku Ivermektín nie je dostatok dôkazov.

Ako sme niekoľkokrát informovali, všeobecná lekárka pre dospelých Etela Janeková z Bratislavy liečila pacientov s COVIDOM-19 podľa zahraničného protokolu FLCCC. Pacientom podávala vyššie dávky vitamínov C a D, aspirín, zinok a ivermektín. Keď sa im zdravotný stav zhoršil, naordinovala im aj antibiotiká či heparín.

„Pacienti boli ambulantne vyliečení a jednalo sa aj o ťažký a o stredne ťažký covid, čiže aj s nálezmi a zápalom pľúc. Pacient žiadny nezomrel a žiadny nebol hospitalizovaný a, čo by som chcela zdôrazniť, z týchto pacientov, ktorých som liečila, nemám pacienta, ktorý by mal postcovidový syndróm,“ priblížila Janeková.

„Liečila som mnoho pacientov s ochorením Covid-19 aj s Ivermectinom, aj v kombinácii s inými liečivami, podľa zdravotného stavu, laboratórnych výsledkov a klinických výsledkov. Mnohí pacienti po pridaní Ivermectinu udávali výrazné zlepšenie ťažkostí, mnohí nepotrebovali už inú liečbu. K dnešnému dňu som liečila cca 200 pacientov bez potreby hospitalizácie. Ivermectin nie je všeliek na Covid-19, ale je jeden zo základných liekov v ambulantnej starostlivosti, aj podľa najnovšieho protokolu FLCCC. Covid-19 je komplexné ochorenie a postihuje celý organizmus, preto liečba musí byť komplexná a riadená lekárom. Ivermectin bol a je pre mňa a mojich pacientov nádej na rýchle zvládnutie neznámeho ochorenia,“ povedala. O jeho účinnosti sú priebežne publikované klinické štúdie, ktoré sú na stránke https://c19ivermectin.com/.

Platnosť povolenia na terapeutické použitie neregistrovaného lieku Ivermektín vypršala 8. septembra. Lekárka preto požiadala o nové povolenie. Podpísal ho krajský odborník pre všeobecné lekárstvo a schválila ho Etická komisia vyššieho územného celku. Ministerstvu ešte chýba stanovisko hlavného odborníka.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

MUDr. Etela Janeková, PhD. je všeobecná lekárka pre dospelých, internistka, klinická farmakologička a špecializuje sa aj na vplyv vitamínov na zdravie a imunitu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Požiadam o predĺženie povolenia, avšak Ivermectin bol k dnešnému dňu registrovaný, ale registrácia nie je ukončená, https://www.40plus.sk/, 30.8.2021

2./ Ivermektínu vypršalo povolenie na terapeutické použitie. Aký bude jeho ďalší osud? rtvr.sk, 2.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár