J. Baránek: Svet, ktorý sme poznali, zaniká. Vitajte v novom svete!

· Čas čítania: 2 min.

„Svet, ktorý sme poznali, zaniká. Nezaniká pomaly, takpovediac „evolučne“. Zaniká tryskom,“ konštatuje na sociálnej sieti politický analytik Ján Baránek.

„Dnes si slobodu „kupujeme“, nosíme Kainovo znamenie v podobe rúšok, chystajú nám Covid pasy, stredná trieda je pomaly zlikvidovaná, bohatí budú bohatšími, tých, čo žijú pod hranicou chudoby pribúda.

Keď táto nepochopiteľná hystéria prejde, ak teda vôbec, budete veľmi prekvapení kaviareň, kde ste sa možno zvykli na ešte z práce zastaviť, už nebude. Uvidíte vyprataný priestor a na skle nalepený oznam – „Na prenájom“. Takisto vaša obľúbená reštaurácia, kaderník, elektro, atď… Títo ľudia sa už nevrátia ku svojmu podnikaniu. Prenájmy zrušili, zariadenie rozpredali… Presne títo ľudia si však dnes môžu pozrieť/vypočuť reklamu, ako ministerstvo práce pomáha živnostníkom. Toto samozrejme iba zvyšuje hnev a zatrpknutosť.

V tom starom svete sme boli zvyknutí, že štát naše životy chráni. Čo je väčší zločin – kradnúť eurofondy, alebo neposkytnúť počas pandémie liek, ktorý zachraňuje životy? Touto otázkou nechcem navodzovať dojem, že kradnúť eurofondy je v poriadku.

Môj mozog sa zdráha pochopiť a prijať fakt, že život zachraňujúci liek by mohol niekto zámerne sabotovať kvôli zisku z iného, síce menej účinného, ale drahšieho lieku.

Tento svet sa naozaj zmenil. Jeden z Murphyho zákonov hovorí, že každá zmena vedie k horšiemu. Dnes to platí minimálne v našej, tzv. západnej civilizácii. Bol som pobúrený, keď Twitter, Facebook a pod., zablokovali účet americkému prezidentovi. Najmocnejšiemu štátnikovi sveta. Tu sme spoznali, že súkromné vlastníctvo musí mať svoje limity a nakladanie s ním musí byť redefinované, pokiaľ ovplyvňuje veľké skupiny ľudí – a to v zmysle verejnej služby, na ktorú sa budú vzťahovať iné kritéria (s jeho nakladaním) v zmysle slovného spojenia „súkromné vlastníctvo“, resp. „súkromný majetok“. Stalo sa niečo nepredstaviteľné. Nejaký admin skrátka zablokoval účet americkému prezidentovi! Obludnosť tohto konania pochopila aj A. Merkelová, inak nie veľká priateľka Trumpa. Lebo tu nešlo o Trumpa. Tu ide o iné. Že to mohli urobiť a urobili to.

Potom vyvstane otázka – kto vládne? Volení politici, alebo súkromné firmy? Kto vládne svetu? Zuckerberg? Prečo sa pýtam? Lebo už nie iba amerického prezidenta, ale aj celý kontinent! Facebook totiž v Austrálii zrušil možnosť vyhľadávať a prezerať si správy na svojich stránkach. Nie je podstatné, že ide o súboj Facebooku s austrálskou vládou kvôli zákonu platiť tvorcom mediálneho obsahu za jeho zverejňovanie na svojich stránkach. Ide o to, že môžu! A urobia to. Bez ohľadu na to, že je to v rozpore so slobodným šírením informácií, že je to šikana ako vyšitá. Takže, už nie iba americký prezident. Už celý kontinent! Vitajte v novom svete!“ uviedol Ján Baránek.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Ján Baránek, facebook, 20.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár