Japonské mesto zavádza zákaz používania mobilných telefónov pri chôdzi

zdroj : AFP © MARTIN BUREAU

Kto sa prechádza s mobilom pred svojou tvárou, menej si uvedomujete svoje okolie a môže ohroziť seba aj ostatných okoloidúcich. Japonské mesto Yamato preto v budúcnosti zakáže používanie mobilných telefónov pri chôdzi.

Nový zákaz má vstúpiť do platnosti budúci týždeň. Pokuty však nebudú uplatňované. Mestské úrady dúfajú, že ľudia si sami uvedomia, aké je nebezpečné používať smartfóny pri chôdzi. Ak sa chcete pozrieť na svoj mobilný telefón, mali by ste odstúpiť bokom a zastaviť sa, aby ste nebránili v chôdzi iných ľudí.

Mesto vykonalo štúdiu na dvoch miestach v januári, ktorá zistila, že asi 12 percent chodcov používa svoje telefóny v pohybe. Z dôvodu nebezpečenstva, ktoré môžu takíto ľudia predstavovať pre seba a iných okoloidúcich, napríklad spôsobiť pád, sa označujú ako „smartfónovoví zombíci“.

Minulý rok polícia v japonskom meste Fujisawa zatkla muža, ktorý zbil ženu, telefonujúcu počas chôdze v stanici metra. Muž povedal, že chce učiť ľudí, ktorí používajú svoje telefóny pri chôdzi, aby sa „starali o druhých“.

Japonsko však bojuje nielen s ľuďmi posadnutými telefónmi. V minulom roku muselo juhokórejské mesto Ilsan inštalovať laserové lúče a blikajúce svetlá na prechodoch pre chodcov, aby ľudí zahľadených do smartfónov varovali, že teraz sa prechádza cez cestu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj :Japanische Stadt führt Handyverbot für Fußgänger ein, deutsch.rt.com, 28.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply