Je šírenie strachu z koronavírusu psychologickou operáciou?

· Čas čítania: 3 min.
foto: wikipedia
Vlády počas histórie používali psychologické zbrane na manipuláciu verejnej mienky, dosahovanie politických cieľov a generovanie ziskov. Západné vlády sa do takejto taktiky zapojili vo vojne proti terorizmu, ako aj do vojny proti komunizmu. V obidvoch prípadoch bola štátom  podporovaná propaganda použitá na skreslenie vnímania hrozieb zo strany verejnosti, čo viedlo k zvýšeniu vládnej kontroly nad spoločnosťou a obrovským finančným výhodám pre korporácie.  Zdá sa, že rovnaké účinky sa prejavujú v súvislosti so šírením paniky a strachu z pandémie COVID-19.
Pandémia by mohla byť ďalšou psychologickou operáciou proti verejnosti. Zohľadnenie faktov o ochorení a neprimerané reakcie túto možnosť podporujú .
Hlavnými aktérmi riadiacej blokády koronavírusu a súvisiacich kontrolných mechanizmov sú politickí vodcovia. Smernice pochádzajú od Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), agentúry Organizácie Spojených národov, amerického centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), a britskej národnej zdravotnej služby (NHS). Konajú však tieto agentúry výlučne v záujme verejného zdravia?
WHO disponovala informáciami o šírení ochorenia už oveľa skôr, ako v marci, kedy sa začali uplatňovať opatrenia v USA. Z toho dôvodu americký prezident Donald Trump najprv zastavil financovanie WHO a aktuálne, ukončil spoluprácu s touto organizáciou. Mnohí zaznamenali neprimeraný vplyv miliardára Billa Gatesa na činnosti a smerovanie WHO. Gates je známy aj tým, že má blízko k eugenike a vakcíny mu v minulosti zarobili miliardy dolárov. So svojou nadáciou v spolupráci s WHO pracuje na vývoji vakcíny proti ochoreniu Covid-19 a jeho cieľom je ňou zaočkovať svetovú populáciu.  Gates je vnímaný ako monopolistický oportunista, ktorý sa skrýva za falošným frontom filantropie. Viac ako koronavírusu by sa však ľudia mali obávať toho, že Gates usilovne pracoval na mechanizmoch kontroly populácie.
Tvárou WHO je Dr. Tedros Adhanom, generálny riaditeľ organizácie. Voči Tedrosovi boli v minulosti  vznesené mnohé obvinenia, vrátane toho, že zakryl isté epidémie.
Rovnako ako WHO aj CDC má podľa štatistík na krku pretláčanie škodlivých vakcín. Napríklad, v roku 1976 CDC apelovala na Američanov, aby sa zaočkovali vakcínou proti fatálnej prasacej chrípke. Neskôr sa však ukázalo, že choroba bola medializovaná na základe veľmi sporných údajov a vakcína spôsobila viaceré neurologické poškodenie.
Osoby a agentúry, ktoré kontrolujú strach z koronavírusu, majú v anamnéze neetické správanie, vrátane pandémie spôsobujúcej hyperglykémiu, ktorá tlačí vakcíny, a zdá sa, že prostredníctvom zavedenia vysoko kontrolovanej spoločnosti hľadajú dlhodobé zisky. Vrátane podobností s použitými psychologickými zbraňami v minulosti, COVID-19 možno vnímať ako psychologickú operáciu použitú na dosiahnutie týchto cieľov.
Zdroj: globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár