„Je to šťastné dievča s budúcnosťou,“ twittoval ironicky Donald Trump o Grete Thunbergovej

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Facebook

Americký prezident Donald Trump na svojom twitteri po skončení klimatického summitu OSN zdieľal video mladistvej aktivistky Grety Thunbergovej, na ktorom rečnila, ako politici prakticky nič nerobia proti klimatickým zmenám a je to z ich strany veľká nezodpovednosť voči ľudstvu a deťom.

„Pôsobí ako veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a krásnu budúcnosť. Je to také milé,“ napísal ironicky 45. americký prezident. Verejne dostupný portál Tlačovej agentúry SR Teraz.sk to v titulku zhodnotil, že Trump sa švédskej aktivistke vysmial.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Čína, Spojené štáty, India, Rusko a Japonsko nie sú medzi 77 krajinami, ktoré sa zaviazali k uhlíkovej neutralite do roku 2050. Aktivisti, vrátane Švédky Grety Thunbergovej, bijú na poplach, že takýto boj proti klimatickým zmenám nie je dostačujúci. K štátom, ktoré chcú uhlíkovú neutralitu, sa pridalo aj Slovensko.

Tri zo spomenutých štátov (Rusko, India, Čína) patria spolu s Brazíliou do tzv. zoskupenia BRIC (netreba si pliesť so zoskupením BRICS). Veľké spoločnosti z týchto krajín v ostatnom čase v globále dosiahli zvýšenie ziskovosti či tržnej hodnoty. Publikácia Iana Bremmera Koniec voľného trhu píše: „Medzi rokmi 2004 a 2008 sa na zozname najväčších spoločností sveta Forbes Global 2000 (meranom objemom predaja, ziskovosťou, výškou majetku a tržnou hodnotou) ocitlo hneď 117 štátnych či verejne obchodovateľných spoločností z Brazílie, Ruska, Indie a Číny.“

Oponenti oficiálne presadzovanej klimatickej agendy hovoria o tom, že klimatické zmeny sú cyklicky sa opakujúce a prichádzajú bez ohľadu na to, koľko CO2 ľudstvo do vzduchu vypustí. Patrí medzi nich aj ekonóm a prognostik Peter Staněk. Vo svojich videách na Youtube neraz upozornil, že výbuch malej sopky vypustí do vzduchu obrovské množstvo CO2 a teda boj klimatických aktivistov je zbytočný. Staněk upozorňuje, že cykly, pri ktorých sa menia klimatické podmienky na Zemi, tu boli takmer pravidelne a to aj dávno pred industriálnou revolúciou.

Medzi ďalších kritikov klimatických aktivistov a boja proti klimatickým zmenám je americký prezident Donald Trump. Ten už aj počas predvolebnej kampane zdôrazňoval, že sa nebude podieľať na parížskom klimatickom protokole. Aj americké spoločnosti ťažia práve z „vypúšťania emisií“. Sám Donald Trump chce obnoviť alebo podporiť mnohé priemyselné odvetvia, aby zvýšil zamestnanosť. „Podľa Trumpa sú klimatické zmeny podvod,“ napísal portál Interez.

Zdroje:

https://www.interez.sk/ak-usa-nepodpise-parizsku-dohodu-o-klimatickych-zmenach-toto-vsetko-caka-planetu-zem-v-najblizsich-rokoch/

https://www.teraz.sk/zahranicie/aktivisti-vinia-staty-osn-za-nedostato/420196-clanok.html

BREMMER, Ian: Konec volného trhu, Státní zásahy a jejich politická rizika, s. 27.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár